با ما ارتباط برقرار کن

تاریخ و جغرافیا

۵ کشور که بزرگ‌ترین و قوی‌ترین ارتش جهان را دارا هستند!

منتشر شده

روی

قطعاً نوع سلاح و تکنولوژی مورد استفاده در جنگ، از یک‌ طرف به پیروزی آن کمک می‌کند، اما داشتن تعداد بالایی از نفرات برای داشتن روحیه و اعتماد به‌ نفس بسیار مفید خواهد بود. در تعداد افراد، قدرت وجود دارد. در اینجا شما می‌توانید لیستی از بزرگ‌ترین و قوی‌ترین ارتش‌های جهان را بررسی کنید.

۵- ترکیه (۵۱۰,۶۰۰)

ارتش ترکیه (666,576)

اجداد ارتش ترکیه به امپراتوری عثمانی می‌رسد، هر چند که درنتیجه ضرب و شتم آن در جنگ جهانی اول تجزیه می‌شود. این کشور تا ماه‌های پایانی جنگ جهانی دوم باقی ماند، زمانی که در نهایت به متحدین پیوست و به دنبال پیروزی بود.

ارتش ترکیه هم اکنون دارای یگان های فعال: ۵۱۰٫۶۰۰، ذخیره: ۴۲۸٫۷۰۰، شبه نظامی: ۱۰۲٫۲۰۰ و تعداد کل نیروهای مسلح: ۱٫۰۴۱٫۵۰۰ است.

۴- ایران (۵۲۳,۰۰۰)

ارتش جمهوری اسلامی ایران (523,000)

ارتش ایران در سال ۱۹۲۵ که خانواده پهلوی سراسر کشور را در دست گرفت، به رسمیت شناخته شد. پس از انقلاب در سال ۱۹۷۹، ارتش ایران از نظارت و دخالت های آمریکا و کشورهای دیگر رها شد و در سال ۱۹۸۹ شروع به بازسازی ارتش خود کرد.

پیشنهاد مطالعه:
۵ وبسایت ایرانی با بزرگترین جامعه کاربر اینترنت (بر اساس الکسا، اسفند 96)

ارتش ایران با داشتن یگان های فعال: ۵۲۳٫۰۰۰، ذخیره: ۱٫۸۰۰٫۰۰۰، شبه نظامی: ۵۱۰٫۰۰۰ و تعداد کل نیروهای مسلح: ۲٫۸۳۳٫۰۰۰ یکی از قوی ترین ارتش های خاورمیانه و جهان محسوب می شود.

۳- کره شمالی (۱,۱۰۶,۰۰۰)

ارتش کره شمالی (1,106,000)

کره شمالی حتی در منطقه غیرنظامی، در موضع مخالف کره جنوبی و همچنین ایالات‌ متحده آمریکا است. ریشه‌های این ارتش به اواخر دهه ۱۹۳۰ می‌رسد، زمانی که کره هنوز بخشی از ژاپن بود. (کره تحت سلطه ژاپن بود.)

هم اکنون ارتش کره شمالی دارای یگان های فعال: ۱٫۱۰۶٫۰۰۰، ذخیره: ۸٫۲۰۰٫۰۰۰، شبه نظامی: ۱۸۹٫۰۰۰ و جمع کل نیروهای مسلح: ۹٫۴۹۵٫۰۰۰ است.

۲- ایالات‌متحده آمریکا (۱,۵۸۰,۲۵۵)

ارتش ایالات‌متحده آمریکا (1,458,219)

ایالات‌ متحده آمریکا قدرت نیروی نظامی خود را از طریق پرداخت به داوطلبان به تصویر می‌کشد. از این سیستم استخدام در گذشته نیز استفاده می‌شد، برنامه‌ریزی در زمان جنگ ویتنام به دلیل امتیازات کمتر در جنگ بسیار بحث‌برانگیز بود.

پیشنهاد مطالعه:
5 کشور زیبا و دیدنی در جهان که باید ببینید!

ارتش امریکا هم اکنون از یگان های فعال: ۱٫۵۸۰٫۲۵۵، ذخیره: ۸۶۴٫۵۴۷، شبه نظامی: ۱۱٫۰۳۵ و جمع کل نیروهای مسلح: ۲٫۴۵۵٫۸۳۷ تشکیل شده است.

۱- جمهوری خلق چین (۲,۲۸۵,۰۰۰)

جمهوری ارتش خلق چین (2,285,000)
این ارتش بزرگ‌ترین ارتش در دنیای فعلی است. خدمت به ارتش پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی برای مردان ضروری است، اما به دلیل تعداد بالای داوطلبان هرگز اجباری نبوده است.

ارتش قدرتمند چین در جهان دارای یگان های فعال: ۲٫۲۸۵٫۰۰۰، ذخیره: ۵۱۰٫۰۰۰، شبه نظامی: ۶۶۰٫۰۰۰ و جمع کل نیروهای مسلح: ۳٫۴۵۵٫۰۰۰ می باشد.

------*------

دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران

آموزش دیجیتال مارکتینگ

با دوره های ویدئویی اساتید بین المللی و به زبان فارسی در آکادمی گرشا

------*------

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *