با ما ارتباط برقرار کن
اشتباهات-زندگی-زناشویی اشتباهات-زندگی-زناشویی

سبک زندگی

۵ اشتباه که در زندگی زناشویی منجر به طلاق می‌شود

منتشر شده

روی

ازدواج یکی از بزرگترین اتفاقات زندگی هر دختر و پسری به شمار می‌آید. بعد از سالیان سال زندگی در کنار پدر و مادر تجربه زندگی مستقل، تجربه‌ای جالب و در عین حال چالش برانگیز نیز هست. چالش برانگیز از آن جهت که هر دو فرد موجود در یک رابطه زناشویی بعد از ازدواج وظایف متفاوت تری در قبال خانواده و یکدیگر خواهند داشت.

در ادامه با ۵ اشتباه زندگی زناشویی به انتخاب متخصصان و مشاوران ازدواج، وکلای دادگاههای خانواده، متخصصان مذهبی و هم چنین افرادی که تجربه زندگی زناشویی ناموفقی داشته‌اند آشنا می‌شویم:

۵٫ ترک رابطه جنسی

اجتناب از رابطه جنسی و یا پایان دادن به آن می تواند سرآغاز یک شیب لغزنده به سمت خیانت یا حتی طلاق باشد. بیایید با حقیقت روبرو شویم: بدون داشتن زندگی جنسی خوب، پایان دادن به ازدواج و طلاق به شدت راحت تر است. وضعیت رابطه جنسی شما به مانند یک قناری در معدن زغال سنگ است؛ اگر هنوز زنده است، هنوز ارزش نجات‌دادن دارد.

 ارتباط جنسی شما یک فشار سنج برای زندگی صمیمی شما است. داشتن رابطه جنسی، چه تمایل داشته باشید یا نداشته باشید، بخش مهمی از در ارتباط ماندن و احساس عشق در زندگی زناشویی است.

بله، شما ممکن است همراهان بزرگ و یا حتی دوستان خیلی خوبی باشید و از نظر مالی نیز در وضعیت مناسبی باشید. کاری که بخش زیادی از زوج ها سالیان سال است که به درستی آن را انجام می دهند و با افتخار به دوستان و خانواده‌هایشان می گویند که چگونه زندگی خود را به عنوان یک زن و شوهر به خوبی مدیریت می کنند.

اما همه اینها در صورتی که با یک ارتباط جنسی خوب همراه نباشد، شما را تبدیل به دو هم خانه خواهد کرد، چه بسا که با ادامه یافتن این وضع یکی از طرفین بتواند هم خانه بهتری پیدا کند!

Dr. Tammy Nelson، درمانگر جنسی

۴٫ انتظارات غیرواقعی از ازدواج

من قوانین خانواده در جنوب کالیفرنیا را بیش از ۲۰ سال تجربه کرده ام. اغلب از من پرسیده می‌شود که چه چیزی باعث می‌شود که عاشقان دیروز و زوج‌های جوان به نقطه‌ای برسند که دیگر راهکاری جز ترک یکدیگر نداشته باشند؟  خب در این زمینه دلایل مشخصی وجود دارد – خشونت خانگی، مواد مخدر، مصرف الکل و روابط نامشروع یکی از طرفین- اما آنچه که ازدواج‌های بیشتری را به پایان می رساند، موردی است که کمتر افراد از آن اطلاعی دارند: عدم پذیرش فردی که با آن ازدواج کرده اید، خودش یا نوع رابطه ای که با او دارید.

بسیاری از زوج ها همدیگر را می‌بینند، نامزد می‌کنند، عاشق می‌شوند و ازدواج می‌کنند. همه ما با این مفهوم که عشق و احترام متقابل مهم ترین عوامل در ازدواج است، آشنا هستیم اما در واقع پذیرش می‌تواند کلید یک رابطه طولانی مدت باشد.

شرکت حقوقی من بسیاری از زوج ها را طلاق داده و پس از آن دوباره باعث ازدواج آن‌ها شده است و به این نتیجه رسیده ایم که مشکلات مشابهی در رابطه‌ها ایجاد می شود. من به بیش از یک مشتری بالقوه گفته ام، آیا مطمئن هستید که با این ازدواج به آنچه در زهن داری می‌رسی؟ اگر این فرد مورد تو نیست، حتما شخص دیگری در این دنیا مناسب تو خواهد بود:

«همیشه در زندگی مشترک همه چیز خوب نخواهد بود، روابط جنسی همیشه پر شور و هیجان و جذاب نیست، ممکن است این زندگی مشترک با چالش‌های مختلفی همراه باشد. ازدواج همین است البته این ازدواج می‌تواند با عشق و تشکیل خانواده و ثبات و آرامش نسبی نیز همراه باشد.»

 اگر زوج ها منطقی رفتار کنند، ارتباط برقرار کرده و قبول کنند که ازدواج همیشه گل سرخ و جملات عاشقانه نیست، احتمالا زندگی آنها دوام بیشتری خواهد داشت.

Laura Wasser، از وکلای مشهور طلاق

از دست ندید:
5 رمان عاشقانه برتر از مرتضی مؤدب پور

۳٫ صحبت نکردن درباره مسائل مالی زندگی با همسر خود

هنگامی که یک زن و شوهر ازدواج می کنند، آنها نگرش شخصی و رویکرد مالی خود را نیز با هم به اشتراک می گذارند و به یک رویکرد واحد تبدیل می‌شود. اگر طرفین به درک متقابل در مورد نحوه کسب پول، استفاده، ذخیره و صرف شدن آن نداشته باشند، احتمالا بعدا در زدگی مشترک خود با مشکل مواجه خواهند شد.

بیشترین طلاق‌هایی که من در اطراف خودم می‌بینم به دلیل سوء استفاده از پول در زندگی زناشویی است. مسائل مالی حل نشده بعضا می تواند بزرگتر از زندگی شما شده و حتی متعهدترین زوج ها به هم را نیز از هم جدا کند.

برای جلوگیری از مشکلات مالی، پول و درآمد خود را در ازدواج به عنوان یک راز حفظ نکنید. برای یک زن و شوهر واجب و ضروری است که اهداف مشترک کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشند و نیز برنامه‌ای برای پس انداز داشته باشند تا در صورت اتفاق افتادن حادثه ناگواری مانند از دست دادن شغل یا بیماری بتوانند از آن استفاده کنند.

Gabrielle M. Clemens، تحلیلگر مسائل مالی طلاق

۲٫ تبدیل رابطه پدر و مادر بودن به یک رقابت سخت و نفس گیر ورزشی

چندین مورد ارزشمند درباره نقش پدر و مادر بودن در یک خانواده را از والدینم آموخته ام، یکی از آنها این است که هرگز یک کتاب قانون واحد برای تربیت فرند وجود نداشته و هرگز در این زمینه بین والدین یک رقابت وجود ندارد.

پدر و مادرم عادت بد و علاقه زیادی به بازی “مامانت رو بیشتر دوست داری یا باباتو” داشتند. اگر جواب من پدر بود، موارد زیادی از زندگی با این چالش مواجه بودم که مادرم زحمت بیشتری برای من کشیده است و اگر می‌گفتم مادر، قطعا موارد زیادی از زندگی بود که پدرم نقش تعیین کننده بیشتری برای من داشت.

سرانجام مادرم به این نتیجه رسید که این رفتار، رفتار مناسبی برای تربیت فرزند و حتی بازی با او نیست. البته زمان کمی دیر شده بود چرا که پدر و مادرم از هم طلاق گرفته بودند. چیزی که من به آن رسیده بودم این بود هر دوی آنها خوب بودند. البته هر کدام در مواردی خاص.

این مورد شاید به ظاهر ساده به نظر برسد ولی توانایی بر هم زدن زندگی های زیادی مثل زندگی پدر و مادر من را دارد.

Jeaiza M. Quinones, ، نویسنده وب سایت Mind of Mcshorty  

۱٫ ترسان بودن از بیان احساسات

بعد از طلاق در زندگی مشترکم شروع به وبلاگ نویسی در این باره کردم تا به افراد بیشتری کمک کنم و در پنج سال گذشته، از هزاران نفر (زنان و مردان) از اینکه در ازدواجشان اشتباه کرده اند، شنیدم. اشتباه شماره یک من در ازدواج خودم و یکی از اشتباهاتی که بارها و بارها در ایمیل‌ها و نظرات وبلاگم با آن مواجه بوده ام این است: ترسیدن

این ترسیدن انواع مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ ترسیدن از بیان احساسات به همسرتان در حالیکه احساسات عجیب و غریبی دارید، به این معنی است که در زندگیتان چیزی درست نیست. ترسیدن از انجام کارهای سخت برای بهبود زندگی زناشویی خسته کننده تان. ترسیدن از انجام کارهای درست در زمان درست.

همه و همه ترس هایی ستند که در رابطه دو نفره تان با آن مواجه هستید. البته فراموش نکنید که ازدواج برای خیلی از افراد یک تعهد است و طبیعی است که ترس وجود داشته باشد. نکته مهم تر این است که با ترستان چگونه برخورد کنید که موجب از هم پاشیدن زندگی‌تان نشود.

Jennifer Ball، نویسنده وبلاگ  The Happy Hausfrau

همه این مواردی که متخصصان در موارد بالا عنوان کرده اند، متاسفانه بعضا بر اساس تجربه زندگی‌های ناموفق و رفتارهای خام در دوران زندگی زناشویی اتفاق افتاده است. در صورتی که شما تجربه موفقی در این موارد دارید و یا اصول دیگری را برای حفظ هر چه بیشتر بنیان خانواده خود رعایت می‌کنید، با ما و همراهان خوب تاپ فایو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

از دست ندید:
5 رمان عاشقانه که هر خانمی باید خوانده باشد!

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنجگانه های سرگرمی

تفریح و سرگرمی6 روز پیش

۵ هتلی که باید قبل از مرگ یک بار هم که شده در آن بخوابید!

این هتل های جهان یک تجربه کلاسیک شبیه به هتل­‌های زنجیره‌­ای را به شما ارائه نمی‌­دهند. از بالای آبشارها تا...

آفرود سواری در مکان های هیجان انگیز آفرود سواری در مکان های هیجان انگیز
تفریح و سرگرمی3 هفته پیش

۵ محلی که باعث میشه هوس آفرود سواری کنید

در سال ۲۰۱۸ کمپانی جیپ طبق معمول هر سال اقدام به تولید نمونه‌های پیشرفته‌ای از ماشین‌های آفرود کرده که میتونه...

تفریح و سرگرمی2 ماه پیش

۵ نمایش حیرت انگیز شعبده بازی افراد مشهور جهان

در طی قرون، ترفند های شعبده ‌بازی همیشه ابزاری برای تفریح و سرگرمی بوده و کودکان و بزرگسالان را به...

سفر دریایی به رودخانه های جهان سفر دریایی به رودخانه های جهان
تفریح و سرگرمی3 ماه پیش

۵ سفر دریایی به شگفت انگیزترین رودخانه های جهان

انجام سفر دریایی گردشگری با کشتی قطعاً یک ماجراجویی مهیج خواهد بود. اقامت چند روزه در کشتی بدون اینکه هیچ...

زیباترین شهرهای جهان زیباترین شهرهای جهان
تفریح و سرگرمی4 ماه پیش

۵ شهر رمانتیک در جهان که هر گردشگری را شیفته خود می کند!

در اینجا زیباترین شهرهای جهان را می بینید که از دیدنشان شگفت زده خواهید شد. توی نقاط مختلف جهان، مکانها...

جزیره های زیبا و خصوصی جهان جزیره های زیبا و خصوصی جهان
تفریح و سرگرمی5 ماه پیش

۵ جزیره خصوصی گران قیمت در جهان

جزایر یکی از زیباترین مکان های طبیعت است که طرفداران زیادی دارند. افراد مشهور و ثروتمند که عاشق تفریح و...

نژادهای سگ وحشی در جهان نژادهای سگ وحشی در جهان
تفریح و سرگرمی6 ماه پیش

۵ مورد از خطرناک ترین نژادهای سگ وحشی در جهان

از همان ابتدا، سگ ها بخشی از دنیای بشر بوده اند. آن ها به دلیل داشتن توانایی محافظت غریزی برای...

تفریح و سرگرمی6 ماه پیش

۵ رودخانه زیبا و شگفت انگیز در جهان

در جهان هستی رودخانه ها همیشه برای زندگی و امرار معاش انسان ها الزامی بوده اند. منبعی برای آشامیدن و...

تفریح و سرگرمی7 ماه پیش

۵ مکان شگفت انگیز برای سفر به ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که دارای عراضی و شهرستان هایی بسیار زیبا می باشد. در آمریکا...

تفریح و سرگرمی7 ماه پیش

۵ مرد خوش تیپ در جهان که نگاه هر زنی را به خود جلب می کند!

خوش تیپ بودن فقط به معنای داشتن یک چهره خوب نیست بلکه یک مرد خوشتیپ باید از نظر ساختار بدن،...

برترین پنجگانه ها