با ما ارتباط برقرار کن
سفر دریایی به رودخانه های جهان سفر دریایی به رودخانه های جهان

تفریح و سرگرمی

۵ سفر دریایی به شگفت انگیزترین رودخانه های جهان

منتشر شده

روی

انجام سفر دریایی گردشگری با کشتی قطعاً یک ماجراجویی مهیج خواهد بود. اقامت چند روزه در کشتی بدون اینکه هیچ راهی برای بازگشت داشته باشید و ناگهان اطرافتان را فقط آب احاطه کرده، کمی وهم انگیز است. خبر خوب این که سفرهای گردشگری با کشتی در رودخانه، کمی متفاوت تر از سفر در دریا و اقیانوس است و شما در این تجربه به نقاطی که شاید هیچ کس دوست نداشته باشد به آنجا رود، نخواهید رفت.

در این سفرها به دلیل عدم وجود امواج، احتمال دریازدگی بسیار کم خواهد بود و دیدن زمین در خط افقی به شما اطمینان خاطر فوق العاده ای می دهد. کشتی هایی که برای این فعالیت استفاده می شوند کوچکترند و ظرفیت کمتری دارند. اگر در آمریکا، اروپا، آسیا یا آفریقا زندگی می کنید، قطعاً یک رودخانه که ارزش کاوش کردن را داشته باشد، پیدا خواهید کرد. شرکت های متعددی برای ارائه سفرهای گردشگری با کشتی و توجیه پتانسیل سفر متناسب با بودجه تمام افراد در تعطیلات موجودند.

برای بسیاری از مسافران سفر دریایی به معنای قایقی بزرگ و اقیانوس پیما و رفتن از یک جزیره ی گرمسیری به دیگری است.با این حال نوعی دیگر از سفر های گردشگری دریایی دوست داشتنی که تنها محبوب مسافران امروز است، تور رودخانه می باشد. قایق ها برای این سفر دریایی معمولا بسیار کوچکتر از سفرهای دریایی عظیم هستند. در اینجا رودخانه های زیبا و معروف جهان که سفری رویایی را برای شما به ارمغان می آورند لیست کرده ایم که باهم نگاهی به رودهای زیبای جهان بیاندازیم.

۵- سفر دریایی رودخانه مکونگ (Mekong River Cruise)

رودخانه مکونگ، یکی از معروف ترین رودخانه های جنوب شرق آسیا برای انجام سفرهای گردشگری با قایق می باشد که از تایلند، کامبوج، لائوس، چین، میانمار و ویتنام عبور می کند. رودخانه مکونگ از چین ، برمه ، لائوس ، ویتنام ، کامبوج و تایلند عبور می کند. در حالی که به سمت پایین مکونگ زیبا و جذاب حرکت می کنیم، مسافران ترکیب جالبی از شهرهای مدرن و روستاهای شناور گذشته را خواهند دید.

 

سفر دریایی رودخانه مکونگ

سفر دریایی می تواند شامل بازدید از مکان های خیره کننده باستانی مانند معبد آنگکور وات در کامبوج و یا دیدن روستاهای شناور و یا بازارهای رنگارنگ دلتای مکومگ در ویتنام جنوبی باشد. تمام مسیرها در نهایت به جاده سیئِم ریپ (Siem Reap) که یک منطقه ماجراجویی بسیار شگفت انگیز می باشد و به هیچ وجه نباید دیدن آن را از دست داد، منجر می شود. سفر دریایی به رودخانه مکونگ راهی عالی برای تجربه کردن و دیدن آسیایی واقعی می باشد.

آوالون واتِرویِز (Avalon Waterways) یک سفر ۸ تا ۱۳ روزه با کشتی را ارائه می دهد، بنابراین در این سفر شما زمان کافی برای غرق شدن در جذابیت های فرهنگی و سنت های قدیمی این منطقه را خواهید داشت. شرکت مِیکونگ ریور کروزِز (Mekong River Cruises) مقاصد جایگزین متعددی را نیز ارائه خواهد داد.

از دست ندید:
5 تجارت قدیمی جهان که چرخشان هنوز می چرخد!

 

۴- سفر دریایی رودخانه می سی سی پی (Mississippi River Cruise)

می سی سی پی قدرتمند، چهارمین رود بزرگ در جهان، از قلب آمریکا و برخی از زیباترین مناظر این کشور می گذرد. بسیاری از کشتی ها که برای رفت و آمد در این رودخانه طراحی شده اند، مانند قایق های بخار قدیمی می باشند،که می تواند این احساس را به مسافران بدهد که در زمانی زندگی می کنند که از سرعت آهسته لذت می بردند. بسته به برنامه ی سفر، مسافران رودخانه می سی سی پی می توانند از شهرهای عجیب و جالب و شهرهای بزرگ مانند سنت لوئیس و لوئیزویل بگذرند. سفر در رودخانه می سی سی پی می تواند از چند ساعت تا سه هفته یا بیشتر متغیر باشد.

 

سفر دریایی رودخانه می سی سی پی

 

بنا به نظر اِن پی اس رودخانه می سی سی پی در ایالت متحده آمریکا یکی از اصلی ترین و بزرگترین سیستم رودخانه ای از نظر طول، تنوع زیستگاه و بهره وری بیولوژیکی در جهان می باشد. شرکت اَمریکن کروز لاینز (American Cruise Lines) یک سفر تاریخی و فرهنگی بسیار لوکس بر روی رودخانه می سی سی پی از طریق دو قایق پدالی را ارائه می دهد. شرکت یو اِس اِی ریور کروزِز (USA River Cruises) نیز سفرهای متعددی را تنظیم می کند. همچنین دگرگونی های متفاوتی از جمله رفتن از مِمفیس (Memphis) به نَش ویل (Nashville) با کشتی وجود دارد.

۳- سفر دریایی رودخانه سِن (Seine River)

رودخانه سِن در فرانسه یکی از مشهورترین رودخانه های اروپاست، یکی از دلایل عمده معروفیت این رودخانه قطعاً قرار گرفتن برج ایفل در مجاورتش خواهد بود. این رودخانه علاوه بر ارائه جاذبه های ارزشمند برای کشف و کاوش دارای فضایی رمانتیک است، از این رو سفرهای گردشگری با قایق در آن برای تمام افراد خصوصاً افراد رمانتیک و عاشق پیشه بسیار جالب می باشد.

این سفر در پاریس و اطرافش انجام می شود و مدت زمان آن دو روز در پایتخت خواهد بود. این گردشگری رمانتیک ممکن است به سمت کانال انگلیس نیز ادامه یابد و در شهر جیوارنی (Giverny) زادگاه و شهر هنرمند افسانه ای کولود مونِت (Claude Monet) توقف انجام شود. باتاکس پارازیِینس (Bateaux Parisiens)، آوالون واتروِیز و تَوک (Tauck) سفرهای متعددی را ارائه می دهند.

سفر دریایی رودخانه سِن

 

برای لذت بردن از این سفر، حتماً پاریس را ببینید و سپس با قایق در مسیر کلود مونه پیش بروید و حومه نورمانی فرانسه را تماشا کنید. در این مناطق می توانید سواحل تاریخی نورماندی را سیر کنید و از معماری قرون وسطایی روآن و باغ های شگفت انگیز ژیورنی که نقاشی های مشهور مونه در آنجاست، لذت ببرید.

از دست ندید:
5 مکان شگفت انگیز برای سفر به ایالات متحده آمریکا

 

 

 

۲- سفر دریایی رودخانه ولگا (Volga River Cruise)

رودخانه وُلگا یکی از طولانی ترین رودخانه ها در اروپاست و اغلب از آن به عنوان رودخانه ملی روسیه یاد می شود. اگر از علاقمندان به هنر و زیبایی هستید سفر گردشگری با کشتی در امتداد این رودخانه را انتخاب نمایید و با عبور از مسکو و سن پترزبورگ و تماشای آثار تاریخی نفیس این دو شهر فوق العاده به تحسین این زیبایی ها بپردازید.

علاوه بر آن در این سفر ارزشمند فرصت لذت بردن از تماشای مناظر روستایی، جنگل ها، دریاچه و زندگی شهری برای شما فراهم می شود. وُلگا دریم (Volga Dream)، اِ لاکچِری لاینر (a luxury liner) و راشِن ریور کروزِز (Russian River Cruises) شرکت های مقرون به صرفه ای هستند که این سفرهای دریایی را ارائه می دهند.

 

سفر دریایی رودخانه ولگا

 

سفر به پایین رودخانه ولگا راهی عالی برای تجربه کردن روسیه مدرن و قدیمی می باشد. بازهم بسته به برنامه سفر ، این سفر دریایی می تواند گشت و گذار در سیرک و یا دیدن یکی از کاخ های باشکوه روسیه را ارائه دهد.

۱-  سفر دریایی رودخانه راین (Rhine River Cruise)

جای تعجب نیست که سفر کردن در رودخانه راین، یکی از محبوب ترین سفرهای دریایی در اروپا است. رودخانه راین از بسیاری از کشورها از جمله سوئیس، فرانسه، آلمان و هلند عبور می کند. در نظر بسیاری از افراد بخش بین کوبلنز به بینگن در آلمان زیباترین قسمت رودخانه راین می باشد.

در اینجا مسافران از زیباترین مناظر و مکان های باشکوه در اروپا از جمله قلعه قرون وسطی، تاکستان های سرسبز و عبور از شهرهای زیبا که واقعا شبیه به افسانه هست لذت می برند. سفر به رودخانه راین می تواند برای آن هایی که وقتشان محدود است کوتاه و نصف روز باشد و یا سفر به چند کشور که یازده روز یا بیشتر طول می کشد است.

 

سفر دریایی رودخانه راین

 

با توجه به گفته های اخیر دیزنی در سال ۲۰۱۷ تورهای گردشگری با کشتی در امتداد رودخانه راین ارائه خواهد شد. سفر در رودخانه راین سال هاست که بسیار محبوب می باشد و این محبوبیت با توجه به شروع شدن این رودخانه از قسمت جنوب شرقی کوه های آلپ سوئیس تعجب آور نخواهد بود. شما می توانید با کشتی از باسِل (Basel) و آمستردام (Amsterdam) سفر کنید و در طول مسیر شگفتی های تاریخی جنگ جهانی دوم، شاهکارهای قرون وسطی و شهر باستانی را کشف نمایید. شرکت های توک و وایکینگ ریور کروزِز تورهای گردشگری متعددی را ارائه می دهند.

منبع فارسی: ajibtarintouristgah

منبع خارجی: touropia

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنجگانه های سرگرمی

تفریح و سرگرمی5 روز پیش

۵ نمایش حیرت انگیز شعبده بازی افراد مشهور جهان

در طی قرون، ترفند های شعبده ‌بازی همیشه ابزاری برای تفریح و سرگرمی بوده و کودکان و بزرگسالان را به...

سفر دریایی به رودخانه های جهان سفر دریایی به رودخانه های جهان
تفریح و سرگرمی3 هفته پیش

۵ سفر دریایی به شگفت انگیزترین رودخانه های جهان

انجام سفر دریایی گردشگری با کشتی قطعاً یک ماجراجویی مهیج خواهد بود. اقامت چند روزه در کشتی بدون اینکه هیچ...

زیباترین شهرهای جهان زیباترین شهرهای جهان
تفریح و سرگرمی2 ماه پیش

۵ شهر رمانتیک در جهان که هر گردشگری را شیفته خود می کند!

در اینجا زیباترین شهرهای جهان را می بینید که از دیدنشان شگفت زده خواهید شد. توی نقاط مختلف جهان، مکانها...

جزیره های زیبا و خصوصی جهان جزیره های زیبا و خصوصی جهان
تفریح و سرگرمی3 ماه پیش

۵ جزیره خصوصی گران قیمت در جهان

جزایر یکی از زیباترین مکان های طبیعت است که طرفداران زیادی دارند. افراد مشهور و ثروتمند که عاشق تفریح و...

نژادهای سگ وحشی در جهان نژادهای سگ وحشی در جهان
تفریح و سرگرمی4 ماه پیش

۵ مورد از خطرناک ترین نژادهای سگ وحشی در جهان

از همان ابتدا، سگ ها بخشی از دنیای بشر بوده اند. آن ها به دلیل داشتن توانایی محافظت غریزی برای...

تفریح و سرگرمی4 ماه پیش

۵ رودخانه زیبا و شگفت انگیز در جهان

در جهان هستی رودخانه ها همیشه برای زندگی و امرار معاش انسان ها الزامی بوده اند. منبعی برای آشامیدن و...

تفریح و سرگرمی4 ماه پیش

۵ مکان شگفت انگیز برای سفر به ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که دارای عراضی و شهرستان هایی بسیار زیبا می باشد. در آمریکا...

تفریح و سرگرمی5 ماه پیش

۵ مرد خوش تیپ در جهان که نگاه هر زنی را به خود جلب می کند!

خوش تیپ بودن فقط به معنای داشتن یک چهره خوب نیست بلکه یک مرد خوشتیپ باید از نظر ساختار بدن،...

تفریح و سرگرمی5 ماه پیش

۵ هتل عجیب جهان که شما را به تجربه ای تکرارنشدنی دعوت می کنند!

هتل ها نقش بسیار مهمی در صنعت گردشگری یک کشور و جذب توریست به آن کشور دارند. امروزه دیگر هتل...

تفریح و سرگرمی6 ماه پیش

۵ ترن هوایی فوق العاده ترسناک و طولانی در جهان

ترسناک ترین و بلندترین ترن هوایی دنیا در جهان کجا قرار دارد؟ ساخت شهربازی یک فرایند پیچیده است که نیاز...

برترین پنجگانه ها