با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ نمایش حیرت انگیز شعبده بازی افراد مشهور جهان

منتشر شده

روی

در طی قرون، ترفند های شعبده ‌بازی همیشه ابزاری برای تفریح و سرگرمی بوده و کودکان و بزرگسالان را به یک اندازه با فن نمایش و هیجان به خود جلب کرده است. نشستن در میان جمعیت و تماشای این حیله ‌ها می‌تواند تجربه‌ی فوق‌العاده‌ای باشد. اکثر اوقات، مردم معمولی نمی‌دانند که ترفند پشت پرده‌ی این توهمات چیست. ولی همه میدانیم که این نمایش‌ها جادوی واقعی نیستند، این‌طور نیست؟

با این حال، این ۵ ترفند هنوز قابل توضیح نیستند، پس ممکن است که جادوی واقعی باشند.

البته بسیاری از شعبده ‌بازهای حرفه‌ای با این حیله‌ها آشنا هستند، مخصوصا با حیله ‌های معروف‌ تر و ساده ‌تر. ولی این موضوع به این معنا نیست که راز این حیله‌ها فاش شده است. در اینجا ۵ ترفند شعبده‌ بازی و توهمی را توسط افراد مشهور نشان می دهیم که رازهای پشت پرده‌ی آن‌ها کاملا پنهان هستند.

۵- دیوید کاپرفیلد شعبده بازی پورتال (طی العرض)

ترفند نمایش پورتال (طی العرض) موضوعی است که معمولا غیر ممکن در نظر گرفته می‌شود. با این که دانشمندان نظریه‌های زیادی را درباره‌ی این که این کار چطور انجام می‌شود ارائه داده‌اند، ولی تاکنون این پدیده همچنان عنصری کاملا علمی تخیلی و جادویی باقی مانده است.

در ویدیوی زیر، David Copperfield تلاش دارد تا دومین مورد را به صحنه کشاند. او آماده است تا مخاطبین خود را با نمایش ویدیویی زنده، تحت تاثیر قرار داده و ادعا دارد که تلاش می‌کند خود را به آنجا منتقل کند. غیر ممکن به نظر می‌رسد، این طور نیست؟

 

 

فیلم ثبت شده برعکس این موضوع را ثابت می‌کند. یکی از شاهدین حروف اول اسم خود را با ماژیک روی بازوی کاپرفیلد می‌نویسد. از یکی دیگر از اعضا عکس پولاروید می‌گیرند. این ابزار به عنوان اثبات با کاپرفیلد و دستیارش، هنگامی که از طریق یک پورتال ساده در نمایش ناپدید می‌شوند منتقل می‌شود. هیچ چیز، کنار بالا و یا پایین پرتال نیست که بتواند اعتبار این ترفند را زیر سوال ببرد.

لحظاتی بعد، کاپرفیلد و دستیارش در یک ویدیوی ظاهرا آنلاین از هاوایی و در ساحلی زیبا ظاهر می‌شوند. شعبده‌باز با افتخار بازوی امضا شده و عکس اعضای تماشاگر را به مردم نشان می‌دهد.

در حالی که بدیهی است که این اتفاق جادوی واقعی نیست، هنوز توضیحی برای آن پیدا نشده است. برخی تلاش کردند تا آن را نادیده بگیرند، ولی هیچ چیز به این اندازه کامل و رضایت بخش نبوده است.

۴- پن و تلر شعبده بازی با سایه‌ها (Penn & Teller)

پن و تلر شعبده‌بازها و هنرمندان فوق‌العاده‌ای هستند که به طور مداوم طرفداران خود را با ترفندهای غیر قابل توضیح خود متحیر می‌کنند. این بار هم از این قاعده مستثنی نیست!

پیشنهاد مطالعه:
5 اختراع برتری که زنان در جهان ثبت کرده اند!

در این ترفند ساده و زیبا، تلر سعی دارد تا گل‌های یه سایه را قطع کند، بله، یک سایه!

او سعی دارد تا با یک چاقوی ساده سایه‌ی گل‌ها را طوری قطع کند که انگار گل‌های واقعی منبع سایه را قطع می‌کند. و البته، او موفق می‌شود. گل‌ها، هم در سایه و هم در گیاه واقعی، شروع به افتادن می‌کنند.

 

 

پس‌ از این نمایش دیدنی، دست تلر به‌ شدت شروع به خون‌ریزی می‌کند. این موضوع اول در سایه قابل مشاهده است. سپس دستش به سمتی می‌رود که خون‌ریزی واقعی شروع می‌شود. سپس او سعی می‌کند تا آن را بپوشاند. این ترفند ساده ولی غیر قابل توضیح قطعا به یاد ماندنی بوده و بسیاری از مردم علاقه مند به دنیای جادو را به خود جلب می‌کند. به راستی که دنیای شگفت انگیزیست!

۳- شعبده بازی رضا با چاقوی ضامن‌دار

ترفند هیجان انگیز دیگری که با کارت انجام می‌شود متعلق به شعبده‌باز جوانی به نام رضاست. طبق معمول، ترفند بسیار ساده شروع می‌شود. او از یک دختر می‌خواهد تا هر کارتی که می‌خواهد را انتخاب کرده و با ماژیکی آن را علامت‌گذاری کند.

تا این جای کار به‌ خوبی پیش می‌رود. سپس رضا دست خود را روی دست دختر قرار می‌دهد و آن‌ها کارت را با هم نگه می‌داند. به محض اینکه رضا دستش را رها می‌کند، کارت غیب می‌شود. این حیله‌ای مفرح است ولی طبق معمول، این تمام کار نیست!

 

 

او چاقوی ضامن‌داری را از جیب خود در می‌آورد و آن را به دری در نزدیکی فرو می‌کند. همین که چاقو به در برخورد می‌کند، کارت دقیقا جایی که چاقو وارد شده ظاهر می‌شود. معلوم نیست که او این کار را چگونه انجام می‌دهد، ولی تماشای آن بسیار مفرح است!

۲- دیوید بلین شعبده بازی با دندان (David Blaine)

شعبده‌باز شگفت انگیز، دیوید بلین، قطعا برای خود شهرتی رقم زده است، ولی غیر قابل توضیح ترین ترفند او این است. همچنین این ترفند موردعلاقه‌ی نویسنده‌ی این مطلب است.

David Blaine به سمت یک گروه مردم می‌رود و از دختری می‌پرسد که آیا می‌تواند دو دندان او را در آورد؟ بله، دو دندان واقعی خود را. پس از آن، دختر با تعجب و ناراحتی و در حالی که دو دندان او ناپدید شده است آنجا ایستاده است. ولی نگران نباشید، کار دیوید تمام نشده است!

پیشنهاد مطالعه:
5 بازی خاطره‌انگیز استقلال و پرسپولیس در دهه 90

 

 

او دو دندان دختر را می‌گیرد و در دهان او قرار می‌دهد. سپس او دندان‌ها را دقیقا جایی که باید باشند فرو می‌کند و به نظر می‌رسد که هیچ چیز تغییر نکرده است. این ترفندی گیج کننده و مفرح است ولی توصیه می‌کنیم که آن را بر روی دوستان خود امتحان نکنید.

۱-  پن و تلر شعبده بازی جادویی با گلوله‌ی جادویی (Penn & Teller)

پن نمایش را با قرار دادن گلوله‌های واقعی در جیب خود شروع می‌کند و از مخاطبینی که تجربه‌ی استفاده از سلاح گرم را دارند می‌خواهد تا خود را معرفی کنند. دو مرد تصمیم می‌گیرند تا به این اجرا کمک کنند. سپس از آن‌ها می‌خواهند تا گلوله‌ها را علامت‌گذاری کنند تا مطمئن شوند حقه‌ای در کار نیست. آن‌ها این کار را انجام می‌دهند.

سپس پن و تلر کلت پایتون هایی واقعی را با گلوله‌های علامت‌گذاری شده به سمت یکدیگر می‌گیرند. آن‌ها دهان یکدیگر را نشانه رفته و شلیک می‌کنند.

 

 

پس از صدایی بلند، کلاه های ایمنی آن‌ها می‌افتد و ما آن‌ها را کاملا سالم در حالی می‌بینیم که گلوله‌های علامت‌گذاری شده را در دهان خود نگه‌داشته‌اند. شیشه‌ی نازکی که در مقابل هر دو شعبده‌باز قرار دارد به طور آشکاری می‌شکند. آن‌ها حتی پوکه‌های گلوله را به دو مخاطب ذکر شده نشان می‌دهند که می‌توانند حتی از بوی آن تشخیص دهند که اسلحه‌ها شلیک کرده‌اند.

اینکه آن‌ها چگونه این کار را انجام می‌دهند واضح نیست، ولی این بخشی از دلایلیست که این ترفند را جذاب می‌کند. ولی توجه داشته باشید: هرگز سعی نکنید که این ترفند را با اسلحه‌ای واقعی انجام دهید. ممکن است به راحتی به خود و یا شخص دیگری صدمه بزنید.

حتما از هنر جادوگری و شعده بازی این افراد شگفت زده شده اید. نظرشما درباره این کارهای عجیب و غریب که می دانیم واقعی نیستند و رازهایی پشت پرده این نمایش های خیره کننده وجود دارد چیست؟ خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و کاربران سایت تاپ فایو در میان بگذارید.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است