با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ نکته جالب در مورد مسابقات امریکا گات تلنت ۲۰۱۹

منتشر شده

روی

برنامه امریکن گات تلنت

کشف استعدادها در همه جوامع بزرگ بسیار مورد توجه است. این توجه از جهات مختلف دارای اهمیت است، یکی از مهم ترین نکات، اسپانسرهای این برنامه هاست که میتوانند مورد توجه زیادی قرار بگیرند. این اسپانسرها در کشورهایی مثل آمریکا شبکه های تلویزیونی بزرگی هستند که برای جذب تماشاگران بیشتر سرمایه گذاری های بزرگی انجام می دهند. علاوه بر این با توجه به اهمیت موسیقی و تنوع برنامه های سرگرم کننده در آمریکا هر شبکه به دنبال استعدادها و نوآوری در اجرا است.

همچنین با توجه به مواردی که در ادامه خواهید خواند، پیدا کردن یک خواننده موفق و محبوب می تواند در تضمین موفقیت آینده شبکه نیز بسیار موثر باشد. با توجه به انتخاب های انجام شده تا این مرحله از امریکاز گات تلنت (america’s got talent) می توان دریافت هدف اصلی برنامه تامین مجموعه ای پرطرفدار برای آینده شبکه است. مجموعه ای از برنامه های مفرح از افرادی که در این مجموعه مسابقات جایگاه ویژه ای در بین مخاطبان تلویزیونی پیدا کرده اند.

با اندکی توجه متوجه خواهید شد که در داستان زندگی افراد هم اغراق های زیادی اتفاق افتاده است که باعث جلب توجه بیشتر بینندگان و کسب رای از آنها می شود.

بدون شک زنگ طلایی داده شده به بازمانده یک حادثه هوایی باعث تحسین همه بینندگان می شود. هر بیننده ای در دل، برنامه ای را که فرصت حضور به افراد محروم یا دارای معلولیت را می دهد تحسین می کند.

شبکه NBC یکی از بزرگترین شبکه های تلویزیونی آمریکاست که برای سری مسابقات کشف استعداد خود سرمایه گذاری بزرگی انجام داده است. در این مسیر این شبکه تلویزیونی از اسپانسر بنامی نیز استفاده کرده است. این اسپانسر روی میز داوران با لیوان های رنگارنگ حضور دارد.

از دیگر موارد مورد توجه، حضور چهره های محبوب و حضور مجری های مجربی است که هیجان اجرا را صدچندان می کند. این برنامه در طی ۱۴ دوره برنامه تکمیل شده است. در دوره های مختلف برنامه داوران متفاوتی حضور داشتند که طی آخرین دوره های تثبیت شده اند و تلاش شده است کاستی های موجود بهبود یابد و این مورد به وضوح دیده می شود. همچنین جایگاه و تعداد تماشاچیان بهبود یافته است.

۵- اسپانسر سری جدید مسابقات امریکاز گات تلنت ۲۰۱۹

اولین چیزی که درباره دوره چهاردهم این مسابقات (سال ۲۰۱۹) باید بدانیم اسپانسری شرکت معروف دونات Dunkin’ Donuts است که مبتکر دونات های معروف در تمام دنیاست و دونات هایی که از ورزشگاه های جام جهانی، کاخ سفید تا متروهای ایران را به خود اختصاص داده اند. البته بد نیست بدانید تمام هزینه ها توسط این اسپانسر تامین نمی شود . دونات علاوه بر محصولی که همه می شناسیم نوشیدنی های متنوعی نیز تولید کرده است که در این برنامه نیز مشاهده می کنید و از حاضرین نیز با همین نوشیدنی ها پذیرایی می شود.

پیشنهاد مطالعه:
5 ربات عجیب که کارهای خلاقانه انجام می دهند!

 

اسپانسری دونات Dunkin’ Donuts در امریکن گات تلنت

۴- پخش انحصاری برنامه

دومین چیزی که درباره مسائل مالی این برنامه باید بدانید این است که بسیاری از قسمت های برنامه که برند اسپانسر در آن قراردارد تنها در فیس بوک و دیگر صفحات مجازی اسپانسر پخش می شود که این خود باعث مراجعه طرفداران این برنامه بزرگ به صفحات مجازی اسپانسر این برنامه می شود.

شاید بد نباشد یادآوری کنیم که هیچ کدام از شرکت کنندگان این مسابقه حق عکس برداری از پشت صحنه برنامه خود و انتشار در صفحات مجازی خود را ندارند و این امر باعث افزایش تعداد بازدیدکنندگان اسپانسر با توجه به زیاد بودن تعداد علاقه مندان به دیدن پشت صحنه های این برنامه است. این راه یکی از بهترین انواع جذب فالوور برای صفحات مجازی است که علاوه بر کمک به ایجاد برنامه جذاب و بین المللی می تواند باعث جذب مخاطب واقعی در صفحه و ایجاد محبوبیت برای برند شود.

 

پخش انحصاری برنامه

۳- استودیوی ضبط امریکاز گات تلنت

سومین مورد قابل توجه استودیو های ضبط برنامه است که همان استودیو امریکن آیدل است. این دو برنامه در بسیاری از موارد باهم مقایسه می شوند. اما شواهد نشان می دهد امریکن گات تلنت بسیار موفق تر از امریکن آیدل است زیرا تاکنون بیش از ۳۰ ماه سایمن کاول را از تلویزیون آمریکا دور نگه داشته است. کوول ستاره بی بدیل اجرا است که در هنگام اجرا هیچ برگه ای هم ندارد و تمام متن ها را بداهه اجرا می کرد. با اینکه اجرای آن تا ۱۲ میلیون بیننده را درسال ۲۰۱۵ پای تلویزیون می آورد در نهایت در مجبور شده است برنامه خود را با ارزش ۵۵۰ میلیون دلار به فروش بگذارد تا رسما پایان پذیرد.

تفاوت های اساسی زیادی میان این دو برنامه وجود دارد که یکی از آنها وجود چند داور در برنامه استعدادیابی آمریکا است. وجود یک مجری که داوری ویژه ای نیز انجام نمی دهد از اعتبار برنامه کمی می کاهد. اما در گات تلنت در برخی دوره ها ۳ یا ۴ داور حضور دارد که از چهره های مطرح جهانی هستند و حضور آنها به کیفیت برنامه کمک زیادی می کند و به آن اعتبار می بخشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش عجیب دنیا : ترکیب خنده، نشاط و شگفتی!

 

استودیوی ضبط امریکن گات تلنت

۲- نحوه جذب شرکت کنندگان

نکته بعدی در ارتباط با نحوه جذب شرکت کنندگان و شرایط آنها است. اولین شرط شهروند بودن آمریکا است. یعنی باید شهروند رسمی آمریکا باشد و یا پناهنده دائمی آمریکا باشد. در صورت نداشتن این دو شرط باید دارای ویزای معتبر کاری باشد. شرط قرارداد کاری بدون قید و شرط نیز از دیگر شریط این مسابقه است. این شرط به این معنی است که شرکت کننده باید درصورت خواست شبکه تلویزیونی، در شبکه تلویزیونی برنامه ضبط نماید.

 

نحوه جذب شرکت کنندگان مسابقه

۱- نحوه تعیین هویت شرکت کنندگان

آخرین ویژگی خاص این دوره از برنامه استعدادیابی آمریکا نحوه تعیین هویت و صداقت آن ها در تعریف داستان زندگیشان است. البته شبکه این حق را دارد که هر فردی را از برنامه اخراج کند. البته این اخراج می تواند بدون هیچ اعلام دلیلی انجام شود. حتی اگر فرد بیشترین رای را از مردم دریافت کرده باشد بازهم ممکن است توسط تولیدکنندگان برنامه اخراج شود.

شاید جالب باشد که بدانید یکی از شرایط این برنامه این است که هیچ کدام از اقوام و نزدیکان تولیدکنندگان و صاحبان شبکه های تلویزیونی نمی توانند در این برنامه شرکت کنند. همچنین در فرم های وب سایت برنامه از بینندگان خواسته می شود اگر مورد تقلبی می شناسند به برگزارکنندگان اطلاع دهند. حتی برای بینندگان حاضر در سالن نیز شرایط ویژه ای وجود دارد که باید پس از ثبت نام تعیین هویت شوند و افراد زیر ۱۸ سال نیز حتما باید به همراه سرپرست خود به عنوان تماشاگر به سالن بیایند.

 

نحوه تعیین هویت شرکت کنندگان مسابقه

 

نظر شما درباره برنامه امریکن گات تلنت چیست؟ به تازگی در ایران برنامه تلویزیونی عصر جدید در همین راستا که موضوع و محوریت آن هم راستا با این برنامه است اجرا شده است. خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و کاربران سایت تاپ فایو در میان بگذارید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است