با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ نکته خواندنی از مسابقه استعدادیابی عصر جدید

منتشر شده

روی

مهم نیست از بینندگان شبکه‌های ماهواره‌ای باشید یا نه، اما احتمالا می دانید که معروف‌ترین برنامه های استعدادیابی، امریکن گات تلنت و امریکن آیدل می باشد که سال‌هاست مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است. در حالی که این روزها در همه‌جا صحبت از کپی‌برداری صدا و سیما از این برنامه‌ها در برنامه ” عصر جدید ” است.

با توجه به طراحی فضا، داوران، مجری پشت‌ صحنه و بسیاری از موارد دیگر این صحبت‌ها منطقی است اما نکته مهم‌تر این واقعیت است که این برنامه با توجه به قوانین و شرایط شرکت در مسابقه یک فرصت مساوی برای تمام مردم ایران بزرگ فراهم می‌کند تا استعدادهای خود را نشان دهند. این عدالت باعث کشف استعدادهای جدیدی از تمام نقاط ایران با تمام محدودیت‌های اقتصادی و ارتباطی می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:
۵ راز «امریکن گات تلنت» که نگاه شما را به این مسابقات تغییر می‌دهد!

در ادامه ۵ نکته جالب و دانستی قابل توجهی در مورد برنامه عصر جدید را با شما در میان می گذاریم:

۵- شرایط ساده شرکت در عصر جدید برای همه

اولین نکته این برنامه که بسیار مورد توجه است شرایط ساده شرکت در مسابقه و در دسترس بودن آن برای همه افراد است. شرایط ساده ای مثل رعایت ضوابط و قوانین جمهوری اسلامی و صدا و سیما که برای عمده افراد قابل‌ اجرا است و بدون پرداخت هیچ هزینه ای سبب ایجاد توانایی شرکت در مسابقه برای هر فردی می‌شود.

تنها کافی است ویدبوئی ۵ دقیقه‌ای ضبط کنید. این کار حتی می‌تواند با گوشی تلفن همراه انجام شود و الزامی به فیلم‌برداری حرفه‌ای وجود ندارد. این ویدیو باید شامل نمایش استعداد شما باشد تا تیم مسابقه عصر جدید مجاب شوند با شما تماس بگیرند تا در برنامه شرکت کنید.

وب‌سایت برنامه عصر جدید یک‌ راه بسیار سریع برای شرکت در مسابقه است و در دسته بندی های زیر می توانید ویدئوی خود را ارسال کنید.

مهارتهای ورزشی، هنری و سرگرمی برای شرکت در مسابقه عصر جدید

 

۴- رزومه داوران مسابقه عصر جدید

برای بسیاری از افراد چهره‌های برخی از داوران ناآشناست. این چهره‌ها به دلیل تخصص‌های ویژه آن‌ها در مواردی که مورد نظر تهیه‌کنندگان برنامه هستند به‌عنوان داور در نظر گرفته‌ شده‌اند.

نام عصر جدید خود گویای این مضمون است که این برنامه جهت معرفی استعدادهای جدیدی در عصر ۱۴۰۰ است که در حوزه‌های مختلف می‌تواند مورد ارزیابی تیم داوری قرار گیرد.

حضور داوری دانش‌آموخته از دانشکده صداوسیما خود دریچه امیدی برای شرکت‌کنندگانی است که دارای استعداد بازیگری و تئاتر هستند ولی امکان حضور در دوره‌های بازیگری را ندارند.

بدون شک این چراغ سبزی از مدیران رسانه ملی برای جذب استعدادهای ناب و داغ کردن بازار سرد صدا و سیمای این روزهاست.

سید بشیر حسینی عضو هیئت‌علمی و مدیر گروه مدیریت و علوم نوین رسانه دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیماست، استاد دانشگاه‌های علامه طباطبایی، تهران، خبر و امام صادق بی‌شک یکی از مهره‌های اصلی صداوسیما در شناسایی استعدادهای جدید است.

امین حیایی بازیگر محبوب سینما و تلویزیون و مالک موسسه استعدادیابی، خود یکی از گزینه‌های اصلی شناسایی استعدادهای ناب بازیگری و تئاتر است.

آریا عظیمی نژاد آهنگساز سریال‌های محبوبی مانند پایتخت یک گزینه اعتبارسنجی استعدادهای موسیقی است. رویا نونهالی هنرمند تحصیل‌کرده دانشکده هنر نقاشی نیز علاوه بر جاذبه طبیعی خود به‌عنوان یک سلبریتی با تجارب هیجان‌انگیز جهانگردی و مستندسازی تیم داوری را تکمیل می‌کند.

داوران مسابقه عصر جدید

۳-  زمان پخش مشکوک مسابقات

در کنار نکات مثبت یک نکته مشکوک در این برنامه وجود دارد که باید بررسی شود. چرا شنبه و یکشنبه؟

معمولاً چنین برنامه‌هایی در روزهای پایانی هفته پخش می‌شود. شبکه ۳ نیز سابقه بسیار خوبی در پخش برنامه‌های ورزشی و دیدارهای حساس اروپایی دارد که سبب جذب طیف وسیعی از مخاطبان می شود.

اما چرا برنامه‌ای با مشهورترین مجری این روزهای سیما و چهره‌های سرشناس و محبوب و محتوای جنجالی‌اش که احسان علیخانی را به خود جلب کرده است در تداخل با بازی‌های حساس فوتبال قرار می‌گیرد؟ آیا هدفی خاص در این انتخاب‌ها وجود دارد؟

در گذشته مدیران شبکه سه بسیاری از مسابقات حساس و پرمخاطب را در رقابت با شبکه ورزش از چنگال این شبکه درمی‌آوردند ولی اکنون به‌راحتی این برنامه پرمخاطب جایگزین این بازی‌ها می‌شود. شاید یکی از محتمل‌ترین اهداف تخصصی شدن شبکه‌ها باشد که می‌تواند در افزایش کیفیت برنامه‌ها تأثیر بگذارد.

صحنه ای از مسابقه عصر جدید

۲- لباس تیره بانوان شرکت کننده در مسابقه

یکی از مهم‌ترین نکات در این برنامه که باعث کاهش کیفیت آن در مقایسه با نمونه‌های خارجی آن می‌شود پس‌زمینه و دکور تیره آن به همراه لباس تیره بسیاری از شرکت‌کنندگان و مخصوصاً بانوان است.

با توجه به شرایط مسابقه برای پوشش مطمئنا بسیاری از بانوان نمی‌توانند استعدادهای ورزشی، هنری و سرگرمی خود را نشان دهند و این مورد پس از پخش قسمت‌های ابتدایی و شمردن تعداد شرکت‌کنندگان خانم کاملاً محسوس است.

با توجه به تیره بودن و نورپردازی محتاطانه برای رعایت برخی موازین بسیاری از حرکات شرکت‌کنندگان دیده نمی‌شود که داوران نیز در بسیاری از موارد این مورد را بیان می‌کنند.

تا آنجا که داوران مسابقه نیز مجبور به استفاده از پوشش‌های تیره هستند. مخصوصاً خانم نونهالی که به‌عنوان تنها بانوی داور در برنامه حضور دارند.

لباس تیره شرکت کنندگان خانم مسابقه عصر جدید

 

۱- حضور بیش از حد اسپانسر در این برنامه

نکته آخر که شاید مهم‌ترین نکته باشد و به‌ کرات در برنامه‌های این روزهای صداوسیما دیده می‌شود، حضور بیش‌ از حد اسپانسر برنامه است. با وجود ریزش زیاد مخاطبین رسانه ملی در سال‌های اخیر و اوضاع بد اقتصادی حضور اسپانسر در برنامه‌ای با این‌همه هزینه ناگزیر است. ولی این حضور آن‌قدر پررنگ است که مجری سلبریتی برنامه را مجبور به تکرار چندباره پیام تبلیغاتی اسپانسر می‌شود و در تمام مراحل برنامه سایه سنگین قوانین دست و پاگیر ناظران سازمان حس می‌شود.

باوجود تمام موارد ذکر شده وجود سلبریتی های بزرگ در کنار محتوای هیجان‌انگیز و پرطرفدار می‌تواند برنامه‌ای جذاب ایجاد کند که باعث آشتی دوباره مردم با رسانه ملی شود.

نمایی از مسابقه عصر جدید

 

شما مسابقات استعدادیابی عصر جدید را دنبال می کنید؟

به نظر شما این قابلیت را دارد که پا به پای مسابقات استعدادیابی که سراسر دنیا انجام می شود، هیجان را به خانه های ما آورده و استعدادها را شکوفا کند؟

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است