با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ آبشار مرتفع و خیره کننده در جهان

منتشر شده

روی

آبشارهای مرتفع و زیبای جهان کجا هستند؟ آبشار مرتفع آنجل یکی از بلندترین آبشارهای زیبای جهان است که در لیست میراث جهانی طبیعی یونسکو ثبت شده است.

یک نمایش واقعی، اثبات نیروهای فیزیکی طبیعت و شگفتی های مادر طبیعت همه و همه توصیف‌هایی از یکی از شگفت انگیزترین آثار طبیعت یعنی آبشار هاست. در سراسر جهان آبشارهای فوق العاده زیبا، بزرگ و شگفت انگیزی وجود دارد که تحسین هر انسان دوستدار طبیعت را برمی انگیزد.

در ادامه با لیستی از ۵ آبشار که بیشترین ارتفاع را در جهان دارند، آشنا می‌شویم:

۵- آبشار مرتفع Catarata Yumbilla

 

آبشار مرتفع Catarata Yumbilla

 

آبشار یمبلیا در کشور پرو و در منطقه آمازوناس واقع شده است. این آشار پنجمین آبشار بلند جهان است. البته اگر چه آبشار به دلیل ارتفاع زیاد آن بسیار با شکوه است اما حجم آب این آشار آن طور که باید و شاید زیاد نیست. ارتفاع کلی این آبشار ۲۹۳۸ فوت معادل ۸۹۶ متر است.

 

۴- آبشار Olo’upena Falls

 

بلندترین آبشارهای دنیا - آبشار اولوپنا

 

اولوپنا فالز واقع در بخش شمال شرقی Molokai جزیره ای از مجمع الجزایر هاوایی، یکی از بزرگترین آبشارهای جهان است که ارتفاع آن ۲۹۵۳ فوت معادل ۹۰۰ متر محسوب می شود.

این مجموعه آبشار در یک جریان کوتاه و فصلی تشکیل شده است و در دامنه ی یکی از بلندترین صخره های دریایی جهان قرار دارد که بین دره های Pelekunu و Wailau واقع شده است. این آبشارها در یک شیار در صخره جاری شده اند و فقط از اقیانوس یا ارتفاع(از طریق هواپیما) قابل مشاهده هستند.

 

۳- آبشار Cataratas las Tres Hermanas

 

آبشار کاتاراتاس لاس ترس هرماناس

 

این آبشار در Ayacucho در کشور پرو واقع شده است. این آبشار دارای زهکشی خاص و بزرگی نیست، اما هیچ کس نمی‌تواند ارتفاع این آشار استثنایی را انکار کند.

پروفایل های ارزیابیGoogle Earth  ارتفاع این آبشار را ۳۰۰۰ فوت معادل ۹۱۴ متر تخمین زده است و با این حساباین آبشار درجایگاه سوم در فهرست بلندترین آبشارهای جهان قرار می‌گیرد.

 

۲- آبشار زیبای Tugela Falls

 

آبشار زیبای Tugela Falls

 

Tugela Falls دومین آبشار مرتفع در جهان است. ارتفاع کل این آبشار به میزان ۹۴۸ متر معادل ۳،۱۱۰ فوت است. این آبشار در Drakensberg (کوه های اژدها) در پارک ملی سلطنتی ناتال در استان خوزو ناتال، جمهوری آفریقای جنوبی واقع شده است. این آبشار به راحتی پس از بارش باران سنگین از جاده اصلی سفر به پارک  قابل مشاهده است و زیبایی خاصی را در اثر انعکاس آفتاب بر آن، به منطقه می‌افزاید.

پیشنهاد مطالعه:
۵ استان پرطرفدار در سفرهای نوروزی ۹۷

 

۱- آبشار Angel Falls

 

آبشار آنجل بلندترین آبشار دنیا

 

آنجل فالز یا آبشار فرشته یک آبشار در ونزوئلا است. این آبشار بزرگترین آبشار بدون وقفه در جهان است که ارتفاع کلی آن ۹۷۹ متر (۳۲۱۲ فوت) و ارتفاع سقوط آن ۸۰۷ متر (۲۶۴۸ فوت) است. این آبشار در لبه کوه Auyantepui در پارک ملی Canaima در منطقه Gran Sabana در ایالت بولوار ونزوئلا قرار دارد.

آبشارهای کوچک و بزرگی در جهان وجود دارند که مورد توجه دوستان طبیعت گردی می باشد، امیدواریم که از این مناظر زیبا لذت برده باشید. خوشحال می شویم که نظرات خود را راجع به سفر و گردش های خود به صورت کامنت با کاربران تاپ فایو به اشتراک بگذارید و مناطق زیبایی که در جهان میشناسید را معرفی کنید.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است