با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ حقیقت درباره مکعب روبیک Rubik

منتشر شده

روی

۵ حقیقت درباره مکعب روبیک Rubik

“مکعب روبیک” که به نام “مکعب جادویی” هم شناخته می‌شود یک پازل سه‌ بعدی است که در سال ۱۹۷۴ توسط ارنو روبیک Ernő Rubik ساخته شد. این مکعب دارای شش وجه است که هر کدام یک رنگ مشخص دارند. هر وجه رنگی به ۹ بخش کوچک‌تر تقسیم‌ شده است.

در طراحی‌های جدید مکعب روبیک وجه سبز در مقابل وجه آبی، وجه زرد در مقابل سفید و وجه نارنجی در مقابل قرمز قرار گرفته است. هر وجه قابلیت چرخش به‌ صورت مستقل را داراست. مسئله زمانی حل می‌شود که هر وجه مکعب شامل بخش‌های کوچک‌تر با رنگ یکسان شود.

حقایق بی‌شماری درباره مکعب روبیک وجود دارد که در اینجا به ۵ مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۵- روش‌های حل مسئله با سرعت‌ بالا

روش فردریک یکی از روش های رایج حل مکعب روبیک

روش فردریک
روش‌های متعددی برای حل مکعب روبیک وجود دارد. بعضی از آن‌ها ساختار ردیف به‌ردیف دارند و بعضی از بلوک‌ها استفاده می‌کنند. افرادی که پازل را با سرعت‌ بالا حل می‌کنند اغلب از روش‌های فردریک، پتروس، ZZ و راکس استفاده می‌کنند.

یکی از رایج‌ترین روش‌ها، استفاده از روش فردریک است. این روش به CFOP هم شناخته می‌شود. در این روش ابتدا گوشه‌ها ساخته می‌شوند، سپس ردیف‌های کناری و میانی باهم ساخته می‌شوند. این کار با دنبال کردن ردیف آخر، یکسان کردن رنگ ردیف‌های بالایی، جایگشت ردیف آخر و حرکت دادن ردیف بالا به موقعیت دلخواه، باعث حل پازل می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:
5 بازی مهیج 2016 برای کامپیوتر (PC)

این روش مبتنی بر الگوریتم است و برای حل پازل در یک‌ چشم به هم زدن به ۱۲۰ الگوریتم نیاز دارد. به‌ طور متوسط برای حل مکعب با این روش ۵۵ حرکت نیاز است.

روش پتروس
یک روش معروف دیگر، روش پتروس است و مراحل آن به ترتیب زیر می باشد:
۱. گوشه‌های ۲*۲*۲ بسازید.
۲. آن‌ها را به ۲*۲*۳ گسترش دهید.
۳. با الگوریتم ۳ حرکت لبه‌ها را تنظیم کنید.
۴. دو ردیف اول را حل کنید.
۵. گوشه‌های باقی‌مانده را تنظیم کنید.
۶. لبه‌های باقی‌مانده را تنظیم کنید.
۷. گوشه پایانی را تنظیم کنید.

۴-حل مکعب روبیک در کمتر از ۶ ثانیه توسط افراد باتجربه

حل مکعب روبیک در کمتر از 6 ثانیه
تعدادی از رکوردداران، این پازل را در کمتر از ۶ ثانیه حل کرده‌اند. اکثر آن‌ها از روش فردریک برای حل مکعب استفاده می‌کنند. آن‌ها به تعداد زیادی الگوریتم، یک مکعب خوب و تعهد کامل برای حل مکعب نیاز دارند.

۳- تعداد حالت‌های ممکن برای یک مکعب ۳*۳*۳

مکعب روبیک 3*3*3 تعداد بیشماری راه حل دارد

محاسبه‌ شده که یک مکعب روبیک ۳*۳*۳ می‌تواند تعداد ۴۳۲۵۲۰۰۳۲۷۴۴۸۹۸۵۶۰۰۰ جایگشت مختلف داشته باشد.

۲- امکان حل هر جایگشت قانونی در ۲۰ حرکت یا کمتر

حل کردن هر جایگشت مکعب روبیک در 20 حرکت یا کمتر
هر جایگشت قانونی در ۲۰ حرکت یا کمتر از آن قابل‌ حل است. شماره ۲۰ یک شماره محبوب است. هیچ وضعیت به‌هم‌ ریخته‌ای از مکعب روبیک به بیش از ۲۰ حرکت برای حل نیاز ندارد.

۱- بهترین پازل دنیا و ساخت بیش از ۳۵۰ میلیون نمونه از آن

مکعب روبیک بهترین پازل دنیا برای تفریح و سرگرمی
تاکنون بیش از ۳۵۰ میلیون مکعب روبیک در دنیا به فروش رفته است و یکی از بهترین اسباب‌ بازی‌ها برای فروش محسوب می‌شود. از هر شش نفر در جهان، یک نفر قادر به حل مکعب روبیک است.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از گرانترین اسباب بازی‌هایی که تا به حال فروخته شده!

مکعب روبیک Rubik یک تفریح و سرگرمی اعتیادآور است. کودکان و بزرگ‌سالان سال‌های زیادی را تمرین میکنند تا زمان حل مسئله را کاهش دهند. اگر شما قادر به حل مکعب روبیک در کمتر از یک دقیقه هستید، شما از ۵/۹۹ درصد مردم سرعت بالاتری دارید.

کودکان به دلیل ساختار ذهنی انعطاف‌پذیرشان، در حل این پازل عملکرد بهتری نسبت به بزرگ‌ترها دارند. اکثر رکوردهای جهانی مکعب روبیک توسط نوجوانان زده‌ شده است که سن آن‌ها گاهی به ۸ سال هم می‌رسد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است