با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ حقیقت جالب و بامزه درباره نوتلا

منتشر شده

روی

دستورالعمل های نوتلا

Nutella یکی از محبوب‌ترین برندهای خوراکی در سراسر جهان به شمار می رود. واقعیت های بسیار جالبی درباره این شکلات دوست داشتنی که از گران‌ترین شکلات های جهان است، وجود دارد.در این مقاله ۵ حقیقت جالب از نوتلا خواهید شنید که بدون شک شما را شگفت زده خواهد کرد:

۵- اندازه دور دنیا با نوتلا

به نظر شما تولیدات Nutella در سراسر دنیا چقدر است؟ شاید باورش سخت باشد ولی با شکلات های تولید شده در یکسال می توان ۱.۸ بار کره زمین را دور زد. همچنین با شیشه‌های این محصول می توانید ۸ بار دیوار چین را بپوشانید.

 

اگر تا به اینجا متوجه عظمت تولید Nutella در جهان نشده اید بهتر است بدانید که با پشت سر هم چیدن نوتلا می توان رود دانوب که یکی از بزرگترین رودهای اروپاست و از ۱۰ کشور مختلف می گذرد، ۲۶ بار از ابتدا تا انتها پوشش داد. از لحاظ وزنی نیز اندازه نوتلاهای تولید شده در طول یکسال برابر وزن ساختمان Empire State در آمریکا است. از لحاظ زمانی نیز هر ۲.۵ ثانیه در دنیا یک شیشه نوتلا به فروش می رسد.

 

۴-نوتلا رایگان

سالهای زیادی Nutella برای کودکان ایتالیایی رایگان بود. فروشگاههای سراسر ایتالیا یک سیاست BYOB (bring your own bread) داشتند که در آن بچه ها می توانستند تکه های نان خود را به فروشگاه‌ها ببرند و به آن ها مقداری نوتلای رایگان داده می شد.

۳- جنگ جهانی دوم و نوتلا

همه چیز در طول جنگ جهانی دوم و با کمبود شکلات آغاز شد. در زمان جنگ جهانی دوم، شکلات تبدیل به یک محصول نادر و گران قیمت شد که در طول جنگ تقسیم شده بود، پیترو فررو، بنیانگذار نوتلا، فندق را به منظور افزایش عرضه به شکلات اضافه کرد . و در نتیجه، در سال ۱۹۴۶ پاستای گندوجا که یک شکلات صبحانه فندقی بود متولد شد.

۲- روز جهانی نوتلا

شاید شکلاتهای‌نوتلا تنها خوراکی دنیا باشد که یک روز جهانی ر به خود اختصاص داده است. طرفداران خیرخواه Nutella در سال ۲۰۰۷ تصمیم گرفتند که Nutella Day را آغاز کنند. پیشنهاد این جشن شیرین از طرف یک وبلاگ نویس و طرفدار Nutella در شبکه های اجتماعی پخش شد و با استقبال طرفداران پرشمار نوتلا مواجه شد و هر ساله ۵ فوریه به عنوان روز جهانی نوتلا جشن گرفته می‌شود.

۱-شکلاتی برای شبکه‌های اجتماعی

بخش زیادی از تبلیغات این محصول در شبکه‌های اجتماعی و توسط مصرف‌کنندگان این شکلات دوست داشتنی انجام می شود. تا به امروز بیش از ۸ میلیون پست در اینستاگرام با هشتگ Nutella منتشر شده است. علاوه بر این نوتلا، دومین ماده خوراکی محبوب در فیسبوک بعد از Overo به شمار می رود. صفحه رسمی Nutella در فیسبوک بیش از ۳۲ میلیون دنبال کننده و بیش از ۳۲ میلیون لایک نیز دارد.

پیشنهاد مطالعه:
۵ طعم خوشمزه و بی نظیر با نوتلا (روز جهانی نوتلا ۵ فوریه)

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است