با ما ارتباط برقرار کن

تفریح و سرگرمی

۵ ساحل عجیب در جهان که تا به حال ندیده اید!

منتشر شده

روی

همه افراد سفر به ساحل را دوست دارند. گرمای خورشید بر روی پوست، هوای تازه که از دریا می‌وزد، شن و ماسه نرم بین انگشتان پا، امواج درخشان و چشمه‌های گرم یک تعطیلات ویژه می‌سازند.
شما احتمالاً انتظار نداشتید بخشی از موارد را در جمله بالا بخوانید، اما همه سواحل یکسان نیستند. برخی از آن‌ها ویژگی‌های بسیار منحصربه‌فردی دارند. در اینجا پنج ساحل غیرمعمول ر برای گذراندن تعطیلات را به شما معرفی می‌کنیم.

۵- ساحل آب گرم (Hot Water Beach)

چرا سطل و بیلچه به ساحل می‌برید؟ بیشتر مردم برای ساخت قلعه‌های شنی از آن استفاده می‌کنند. در ناحیه‌ای از نیوزلند ممکن است پاسخ بسیار متفاوتی بشنوید. در شبه‌ جزیره کورومندل مردم میگویند که برای حفر چشمه آب گرم خود به آن‌ها نیاز دارند.

وقتی‌ که جزر و مد اتفاق می‌افتد، فوران آب از ماسه‌ها را می‌توان دید. این آب گرم است. یک رودخانه زیرزمینی که توسط گرمای زمین گرم می‌شود در اینجا به سطح زمین نزدیک می‌شود. بعد از جزر و مد مردم به ساحل می‌آیند و شروع به حفر استخرها می‌کنند.

۴- سواحل زیست تاب (Bioluminescent Beaches)

این سواحل می‌تواند هرکجا پیدا شود. برخی پلانکتون‌ها و جلبک‌ها می‌توانند از خود نور تولید کنند. چون این تولید نور از آن‌ها انرژی می‌گیرد تنها تحت شرایط مشخصی نور می‌تابانند. وقتی این شرایط محیا شود آن‌ها می‌توانند کل ساحل را روشن کنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 رودخانه زیبا و شگفت انگیز در جهان

برخی سواحل در زمانه‌ای قابل پیش‌بینی این پدیده را دارند. خلیج Mosquito در پورتوریکو در روز قهوه‌ای لجن آلود به نظر می‌رسد. اما در شب کایاکرها و شناگرها می‌توانند جلبک‌های جرقه زننده را با نور آبی ببینند. حرکت آن‌ها باعث روشن شدن جلبک‌ها می‌شود.

در ماه‌های پاییز در مالدیو زمانی که ماه پایین است خرچنگ‌های کوچک نور آبی تولید می‌کنند تا جفت خود را جذب کنند. آن‌ها از اکثر جلبک‌ها و پلانکتون بزرگ‌تر هستند و ماسه‌ها را با نقاط کوچکی از نور پر می‌کنند.

برخی از جلبک‌ها و پلانکتون تحت‌ فشار نور تولید می‌کنند. پیاده‌روی در ساحل روی آن‌ها می‌تواند ردپاهایی درخشان ایجاد کند.

۳- ساحل صدف (Shell Beach)

پیدا کردن صدف دریایی در ساحل می‌تواند روش خوبی برای سرگرم کردن کودکان باشد. اما در این ساحل باید در انتخاب خود تجدیدنظر کنید. حدود ۷۰ کیلومتر از این ساحل با عمق ۱۰ متر از صدف پوشیده شده است.

در گذشته مردم محلی صدف‌ها را برای تبدیل به مصالح ساختمانی استخراج می‌کردند، اما در حال حاضر ساحل یک میراث جهانی است و برای اهداف گردشگری استفاده می‌شود. این منطقه دارای آب اشباع‌ شده از نمک است که باعث شده گردشگران به‌ راحتی در این آب‌ها شنا کنند.

۲- ساحل شیشه‌ای (Glass Beach)

معمولاً شیشه شکسته آخرین چیزی است که می‌خواهید در ساحل ببینید. بعضی از نقاط، منحصربه‌فرد بودن خود را به بی‌فکری انسان‌ها مدیون است. فورت براگ کالیفرنیا، ساحلی پوشیده از سنگریزه‌های درخشان از شیشه دارد.

پیشنهاد مطالعه:
5 استان پرطرفدار در سفرهای نوروزی 97

جوامع محلی در گذشته کالاهای دورریختنی خود حتی اتومبیل‌ها را، در کنار دریا می‌ریختند. همه‌ چیز از بین رفت اما شیشه‌های شکسته باقی ماند و توسط امواج به تکه‌های صاف تبدیل شدند. ساحل در حال حاضر توسط قانون محافظت می‌شود.

۱- ساحل تخم اژدها (Dragon Egg Beach)

چشم‌انداز شگفت‌انگیز طبیعت نیوزلند آن را به مکانی جذاب برای فیلم‌برداری فیلم‌های تخیلی تبدیل کرده است. ساحل تخم اژدها ممکن است شبیه بازی تاج‌وتخت باشد، اما این مکان واقعی و یک مقصد توریستی محبوب است.

بخشی از ساحل Koekohe با سنگ‌های کروی شکل پوشیده شده است. حدود ۶۰ میلیون سال پیش این سنگ‌ها از ترکیب گل و خاک رس و کلسیت ساخته‌ شده‌اند. سنگ‌ها در زیرزمین شکل گرفتند و توسط امواج هموار نشدند. تخته‌سنگ‌ها شکاف‌هایی دارند که وقتی باز می‌شوند اشکال مشابه تخم‌های هاشور دار در آن قابل‌ مشاهده‌اند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است