با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ راز درباره رمزگشایی رویاها و تعبیر خواب های شما

منتشر شده

روی

تعبیر خواب و رویا خیلی مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید. رمزگشایی رویاها خیلی عجیب و غریب هستند و از اهمیت زیادی برخوردار می باشند. گاهی اوقات ما نیاز داریم که درباره اتفاقات و ماجراهای روزانه خود با دوستان و افراد نزدیک خود حرف بزنیم و احساسات خود را مطرح کنیم.

شما قادر به درک آنچه درون مغز اتفاق می افتد نیستید. رویاها توسط احساسات شما در طول شبانه روز صورت می گیرند و سبک زندگی شما را یادآوری می کنند.

در اینجا ۵ سوال رایج درباره توهم های شبانه ای که ما رویا یا خواب می نامیم پاسخ داده شده است.

۵- آیا رویاها و تعبیر خواب نشان دهنده چیزی هستند؟

زیگموند فروید این موضوع را اینگونه تصریح کرد که “تفسیر رویاها یا همان تعبیر خواب راه جادویی برای شناخت فعالیت های ناخودآگاه ذهن است.” او ادعا کرد که ضمیر ناخودآگاه با افکار “انحرافی” روبه رو هستند و این رویاها در درجه اول در راستای تحقق یافتن آرزوهای افراد می باشند.

 

رویاها و تعبیرخواب نشان دهنده چیست؟

 

در حالیکه ایده ها و رویاها در حوزه علم به عنوان تلقین شناخته شده اند، اما تفسیری از رویاها امکان پذیر است. آنچه که در رویای آن هستید احتمالا نشان دهنده آنچه که در قسمت احساسات مغز شما قرار دارد اتفاق می افتد.

تحقیقات نشان می دهد که اگر شما در تمام طول روز فوتبال بازی می کنید، مغز شما تصمیم می گیرد که فوتبال چیزی است که شما باید رویای آن را داشته باشید.

اگر شما در مورد چیزی نگران هستید، مغز شما ممکن است به شما یک رویا با اضطراب را به عنوان احساسات غالب نشان دهد.

تحقیقات و تجارب زیاد در حوزه خواب و محتوا رویای نشان می دهد که تجربیات شما در روز می تواند به محتوای رویای شما نقشه بندی شود – اما شاید برخی از افراد توسط flotsam غیر مرتبط به رویاها رفته باشند.

مارک Blagrove از دانشگاه Swansea در ولز می گوید: “تجزیه و تحلیل و تفسیر رویاهای خود می تواند درمانی برای حالات روحی و یا روشنگری اتفاقات زندگی باشد.”

اما او هشدار می دهد که برخی ممکن است چنین بینشی را در راستای فال و طالع بینی خود داشته باشند. برای آزمایش اینکه آیا رویاها به طور خاص اطلاعات شخصی مهم را منتقل می کنند، آزمایش های لازم انجام می شود.

این بدان معنا نیست که رویاها برای انتقال این اطلاعات طراحی شده اند. آیا خواب و رویا به ما پیام هایی در مورد خودمان را به ما نشان دهد؟ در واقع عنوان کردن خواب و رویا کار بسیار ساده ای است اما تفسیر و تعبیر خواب نیاز به بررسی بیشتری دارد.

۴- رویاها برای چه هستند؟

ایده های زیادی در مورد اینکه چرا ما رویا می بینیم و تعبیر خواب آنها چیست؟ وجود دارد. شاید دلیل خواب و رویاها این است که آنها ممکن یک تابع تکاملی داشته باشند تا ما را در سناریوهایی که برای بقای ما مهم هستند، مورد بررسی قرار دهیم.

 

تعبیر خواب چیست؟

 

این موضوع ممکن است توضیح دهد که چرا اغلب مردم اغلب گزارش می کنند که در رویاهایش تحت تعقیب یا حمله قرار می گیرند؟ از سوی دیگر، بسیاری از مردم به قدرت رویاها برای تحریک اندیشه خلاق بسیار معتقد هستند.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

افراد زیادی در خواب و رویا ایده هایی به آنها الهام شده است. مانند Paul McCartney، که می گوید: “ملودی آهنگ هایش در خواب به او الهام شده اند. (در بیداری، او اشعار را بداهه نوازی می کند تا فراموش نکند). همچنین شیمیدان Dmitri Mendeleev گفته بود: “ساختار جدول تناوبی عناصر در خواب و رویا به او الهام شده بود.”

در واقع باید گفت که حمایت تجربی از این ایده وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که مردم پس از خوابیدن و در حالت رویا بهتر از بیداری می توانند اهداف و آرزوهای خود را تجربه کنند.

۳- چرا بعضی رویاها را نمی توانیم به یاد بیاوریم؟

بعضی از مردم دوست ندارند که رویاهای خود را داشته باشند اما اشتباه می کنند. طبق آزمایشاتی که طی مراحل مختلف شبانه روز از افراد گرفته شده است، برخی از آنها رویاهای خود را به یاد نمی آورند. این موضوع ممکن است به خاطر فعالیت مغز باشد.

 

تعبیرخواب و رمزگشایی رویا

 

کسانی که از تمایل به یادآوری رویاها هستند، فعالیت بیشتری در هنگام خواب و بیداری در دو قسمت مغز دارند که در ترویج تصاویر و ذخیره خاطرات بیش از افرادی هستند که رویاهای خود را به یاد نمی آورند.

البته این موضوع نیز به نحوه خواب شما مربوط است. رابرت استیگولد، در بخش بیماری های خواب در دانشکده پزشکی هاروارد، در طول خواب REM تلاش می کند تا اطلاعات جدیدی را در رابطه با خاطرات کشف کند.

اگر ما در حین رویا و یا بعد از یک خواب بیدار شویم، ما می توانیم قبل از اینکه آن را از بین ببریم، آن را در ذهن خود نگه داریم. به عبارت دیگر، ما می توانیم رویاهای خود را در حافظه بلندمدت حفظ و رمزگذاری کنیم.

بنابراین اگر در طول شب بیدار شوید، احتمالا به خاطر که رویاهای ناتمامی داشتید را به یاد خواهید آورد. از سوی دیگر، اگر از ساعت زنگ دار بیدار شوید و خواب خود را REM کوتاه کنید، بعید است که این حافظه را نگه دارید.

در واقع این تغییر ناگهانی تمرکز در هنگام خوابیدن، بیدار شدن در هنگام خواب و خاموش کردن زنگ ساعت، با روند یادآوری  رویا مواجه می شود.

۲- آیا ما تنها در خواب رویا می بینیم؟

مطالعه درباره  تعبیر خواب و رویا – که این موضوع قرن ها مورد بحث و تفسیر قرار داشته است که در حال حاضر به نوعی علم تبدیل شده است – در سال ۱۹۵۳ شروع شد.

 

خواب و رویا

 

این تحقیقات زمانی که یوجین آیرینسکی و ناتانیل کایتمن از دانشگاه شیکاگو داوطلبان را به EEG متصل می کردند، فعالیت الکتریکی در مغز را تشخیص دادند و آنها را در طول مراحل مختلف خواب مورد بررسی قرار دادند. در نتیجه آنها متوجه ارتباطی میان ضمیرناخودآگاه و دیدن خواب های رویایی شدند.

آزمایش های اخیر نشان داده اند که ما در طول شبانه روز در حال خواب و رویا هستیم اما بسیاری از آنها را به هنگام بیداری فراموش می کنیم. خواب هایی که بسیار عمیق اتفاق می افتد بیشتر به صورت عاری از احساسات زنده و ساده هستند که یادآوری آنها سخت می باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 نظریه‌ای که تعبیر خواب‌ و رویا را رد می‌کند!

به طور خلاصه، خواب های عمیق خسته کننده هستند. خواب REM جایی است که رویاهای کلاسیک رخ می دهد، که این رویاها به صورت عجیب و غریب، تجسم های نگران کننده و حرکات گیج کننده همراه هستند.

بسیاری از مردم رویاهای زیبا خود را در خواب به صورت نگاه کردن به تصاویر زیبای رویایی خود تجربه می کنند. در واقع این شواهد نشان دهنده خواب های REM هستند.

۱- چرا رویاها خیلی عجیب و غریب هستند؟

دلیل خوبی برای پیچیده و عجیب و غریب بودن رویاها وجود دارد. خاطرات رویدادهای زندگی – “خاطرات اپیزودیک” – در بخشی از مغز به نام هیپوکامپ ذخیره می شوند و در حرکت سریع چشم (REM) سیگنال های خواب که از هیپوکامپ خارج می شوند خاموش می شوند.

 

حقایقی شگفت انگیز درباره تعبیر خواب

 

این بدان معنی است که ما نمی توانیم به خاطرات خاصی از چیزهایی که در گذشته رخ داده اند، در حالی که رویایمان را می بینیم، دسترسی پیدا کنیم. در نتیجه تعبیر خواب یا همان رمزگشایی رویاها در زندگی بسیار مهم هستند.

اما ما هنوز هم می توانیم خاطرات عمومی در مورد افراد و مکان هایی که اتفاقات زندگی ما را تشکیل می دهند، دسترسی داشته باشیم.  در عین حال، فعالیت در مناطق مغزی که در فرآیندهای عاطفی دخیل هستند، حرکت می کند و یک روایت بیش از حد عاطفی ایجاد می کند که این خاطرات را با هم ترکیب می کند.

به عنوان مثال، من به تازگی رویایی را دیدم. سیل خانه ای را که در آن بزرگ شدم احاطه کرده بود؛ من نیاز داشتم که تلاش  کنم برای فرار از پنجره پرواز کنم، اما من فراموش کرده بودم که چگونه باید پرواز کرد! احساسات غم انگیز – ترس و اضطراب در مورد افزایش سطح آب و ناتوانی در پرواز در درون من وجود داشت.

در هنگام خواب و رویا بخشی دیگر از مغز، قشر پیشانی غدد درون ریز، که قدرت ما را از استدلال منطقی و تصمیم گیری کنترل می کند، نیز خاتمه می یابد. من رویای خود را برای سوالات ذهنی متوقف نمی کنم که بخواهم بپرسم چرا آب سیلاب به سرعت در حال افزایش است؟ یا چرا من در دوران کودکی خود به خانه بازگشته ام؟ یا حتی چرا گزینه ی پرواز برای من راهی ایمنی و نجات من است؟

این تفاوت در فعالیت مغز در مقایسه با زمانی که ما بیدار هستیم این موضوع را کاملا نشان می دهد. که چرا ما در هنگام خواب و رویا احساس می کنیم که کنترل کمی بر روی رویاهای خود داریم و شاهد اتفاقات عجیب و غریب در خواب خود هستم و فقط می توانیم آنها را ببینیم.

ما تا زمانی که از خواب بیدار نشویم، نمی توانیم احساسات و عواطف خود را نشان دهیم. در رویاهای خود، غالبا در زیر آب نفس می کشیم، مثل اینکه کاملا رویاهای خود طبیعی بوده اند.

تعبیرخواب و تفسیر خواب به عنوان یک علم شناخته شده است. با تفسیر رویاهای خود می توانید حقایق زندگی و اتفاقات روزمره زندگی خود را متوجه شوید. اگر نظری درباره این موضوع دارید می توانید آن را به صورت کامنت به اشتراک بگذارید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است