با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ اشتباه که در زندگی زناشویی منجر به طلاق می‌شود

منتشر شده

روی

اشتباهات-زندگی-زناشویی

ازدواج یکی از بزرگترین اتفاقات زندگی هر دختر و پسری به شمار می‌آید. بعد از سالیان سال زندگی در کنار پدر و مادر تجربه زندگی مستقل، تجربه‌ای جالب و در عین حال چالش برانگیز نیز هست. چالش برانگیز از آن جهت که هر دو فرد موجود در یک رابطه زناشویی بعد از ازدواج وظایف متفاوت تری در قبال خانواده و یکدیگر خواهند داشت.

در ادامه با ۵ اشتباه زندگی زناشویی به انتخاب متخصصان و مشاوران ازدواج، وکلای دادگاههای خانواده، متخصصان مذهبی و هم چنین افرادی که تجربه زندگی زناشویی ناموفقی داشته‌اند آشنا می‌شویم:

۵. ترک رابطه جنسی

اجتناب از رابطه جنسی و یا پایان دادن به آن می تواند سرآغاز یک شیب لغزنده به سمت خیانت یا حتی طلاق باشد. بیایید با حقیقت روبرو شویم: بدون داشتن زندگی جنسی خوب، پایان دادن به ازدواج و طلاق به شدت راحت تر است. وضعیت رابطه جنسی شما به مانند یک قناری در معدن زغال سنگ است؛ اگر هنوز زنده است، هنوز ارزش نجات‌دادن دارد.

 ارتباط جنسی شما یک فشار سنج برای زندگی صمیمی شما است. داشتن رابطه جنسی، چه تمایل داشته باشید یا نداشته باشید، بخش مهمی از در ارتباط ماندن و احساس عشق در زندگی زناشویی است.

بله، شما ممکن است همراهان بزرگ و یا حتی دوستان خیلی خوبی باشید و از نظر مالی نیز در وضعیت مناسبی باشید. کاری که بخش زیادی از زوج ها سالیان سال است که به درستی آن را انجام می دهند و با افتخار به دوستان و خانواده‌هایشان می گویند که چگونه زندگی خود را به عنوان یک زن و شوهر به خوبی مدیریت می کنند.

اما همه اینها در صورتی که با یک ارتباط جنسی خوب همراه نباشد، شما را تبدیل به دو هم خانه خواهد کرد، چه بسا که با ادامه یافتن این وضع یکی از طرفین بتواند هم خانه بهتری پیدا کند!

Dr. Tammy Nelson، درمانگر جنسی

۴. انتظارات غیرواقعی از ازدواج

من قوانین خانواده در جنوب کالیفرنیا را بیش از ۲۰ سال تجربه کرده ام. اغلب از من پرسیده می‌شود که چه چیزی باعث می‌شود که عاشقان دیروز و زوج‌های جوان به نقطه‌ای برسند که دیگر راهکاری جز ترک یکدیگر نداشته باشند؟  خب در این زمینه دلایل مشخصی وجود دارد – خشونت خانگی، مواد مخدر، مصرف الکل و روابط نامشروع یکی از طرفین- اما آنچه که ازدواج‌های بیشتری را به پایان می رساند، موردی است که کمتر افراد از آن اطلاعی دارند: عدم پذیرش فردی که با آن ازدواج کرده اید، خودش یا نوع رابطه ای که با او دارید.

بسیاری از زوج ها همدیگر را می‌بینند، نامزد می‌کنند، عاشق می‌شوند و ازدواج می‌کنند. همه ما با این مفهوم که عشق و احترام متقابل مهم ترین عوامل در ازدواج است، آشنا هستیم اما در واقع پذیرش می‌تواند کلید یک رابطه طولانی مدت باشد.

شرکت حقوقی من بسیاری از زوج ها را طلاق داده و پس از آن دوباره باعث ازدواج آن‌ها شده است و به این نتیجه رسیده ایم که مشکلات مشابهی در رابطه‌ها ایجاد می شود. من به بیش از یک مشتری بالقوه گفته ام، آیا مطمئن هستید که با این ازدواج به آنچه در زهن داری می‌رسی؟ اگر این فرد مورد تو نیست، حتما شخص دیگری در این دنیا مناسب تو خواهد بود:

«همیشه در زندگی مشترک همه چیز خوب نخواهد بود، روابط جنسی همیشه پر شور و هیجان و جذاب نیست، ممکن است این زندگی مشترک با چالش‌های مختلفی همراه باشد. ازدواج همین است البته این ازدواج می‌تواند با عشق و تشکیل خانواده و ثبات و آرامش نسبی نیز همراه باشد.»

 اگر زوج ها منطقی رفتار کنند، ارتباط برقرار کرده و قبول کنند که ازدواج همیشه گل سرخ و جملات عاشقانه نیست، احتمالا زندگی آنها دوام بیشتری خواهد داشت.

Laura Wasser، از وکلای مشهور طلاق

پیشنهاد مطالعه:
۵ رمان عاشقانه برتر از مرتضی مؤدب پور

۳. صحبت نکردن درباره مسائل مالی زندگی با همسر خود

هنگامی که یک زن و شوهر ازدواج می کنند، آنها نگرش شخصی و رویکرد مالی خود را نیز با هم به اشتراک می گذارند و به یک رویکرد واحد تبدیل می‌شود. اگر طرفین به درک متقابل در مورد نحوه کسب پول، استفاده، ذخیره و صرف شدن آن نداشته باشند، احتمالا بعدا در زدگی مشترک خود با مشکل مواجه خواهند شد.

بیشترین طلاق‌هایی که من در اطراف خودم می‌بینم به دلیل سوء استفاده از پول در زندگی زناشویی است. مسائل مالی حل نشده بعضا می تواند بزرگتر از زندگی شما شده و حتی متعهدترین زوج ها به هم را نیز از هم جدا کند.

برای جلوگیری از مشکلات مالی، پول و درآمد خود را در ازدواج به عنوان یک راز حفظ نکنید. برای یک زن و شوهر واجب و ضروری است که اهداف مشترک کوتاه مدت و بلندمدت داشته باشند و نیز برنامه‌ای برای پس انداز داشته باشند تا در صورت اتفاق افتادن حادثه ناگواری مانند از دست دادن شغل یا بیماری بتوانند از آن استفاده کنند.

Gabrielle M. Clemens، تحلیلگر مسائل مالی طلاق

۲. تبدیل رابطه پدر و مادر بودن به یک رقابت سخت و نفس گیر ورزشی

چندین مورد ارزشمند درباره نقش پدر و مادر بودن در یک خانواده را از والدینم آموخته ام، یکی از آنها این است که هرگز یک کتاب قانون واحد برای تربیت فرند وجود نداشته و هرگز در این زمینه بین والدین یک رقابت وجود ندارد.

پدر و مادرم عادت بد و علاقه زیادی به بازی “مامانت رو بیشتر دوست داری یا باباتو” داشتند. اگر جواب من پدر بود، موارد زیادی از زندگی با این چالش مواجه بودم که مادرم زحمت بیشتری برای من کشیده است و اگر می‌گفتم مادر، قطعا موارد زیادی از زندگی بود که پدرم نقش تعیین کننده بیشتری برای من داشت.

سرانجام مادرم به این نتیجه رسید که این رفتار، رفتار مناسبی برای تربیت فرزند و حتی بازی با او نیست. البته زمان کمی دیر شده بود چرا که پدر و مادرم از هم طلاق گرفته بودند. چیزی که من به آن رسیده بودم این بود هر دوی آنها خوب بودند. البته هر کدام در مواردی خاص.

این مورد شاید به ظاهر ساده به نظر برسد ولی توانایی بر هم زدن زندگی های زیادی مثل زندگی پدر و مادر من را دارد.

Jeaiza M. Quinones, ، نویسنده وب سایت Mind of Mcshorty  

۱. ترسان بودن از بیان احساسات

بعد از طلاق در زندگی مشترکم شروع به وبلاگ نویسی در این باره کردم تا به افراد بیشتری کمک کنم و در پنج سال گذشته، از هزاران نفر (زنان و مردان) از اینکه در ازدواجشان اشتباه کرده اند، شنیدم. اشتباه شماره یک من در ازدواج خودم و یکی از اشتباهاتی که بارها و بارها در ایمیل‌ها و نظرات وبلاگم با آن مواجه بوده ام این است: ترسیدن

این ترسیدن انواع مختلفی می‌تواند داشته باشد؛ ترسیدن از بیان احساسات به همسرتان در حالیکه احساسات عجیب و غریبی دارید، به این معنی است که در زندگیتان چیزی درست نیست. ترسیدن از انجام کارهای سخت برای بهبود زندگی زناشویی خسته کننده تان. ترسیدن از انجام کارهای درست در زمان درست.

همه و همه ترس هایی ستند که در رابطه دو نفره تان با آن مواجه هستید. البته فراموش نکنید که ازدواج برای خیلی از افراد یک تعهد است و طبیعی است که ترس وجود داشته باشد. نکته مهم تر این است که با ترستان چگونه برخورد کنید که موجب از هم پاشیدن زندگی‌تان نشود.

Jennifer Ball، نویسنده وبلاگ  The Happy Hausfrau

همه این مواردی که متخصصان در موارد بالا عنوان کرده اند، متاسفانه بعضا بر اساس تجربه زندگی‌های ناموفق و رفتارهای خام در دوران زندگی زناشویی اتفاق افتاده است. در صورتی که شما تجربه موفقی در این موارد دارید و یا اصول دیگری را برای حفظ هر چه بیشتر بنیان خانواده خود رعایت می‌کنید، با ما و همراهان خوب تاپ فایو در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 

پیشنهاد مطالعه:
۵ رمان عاشقانه که هر خانمی باید خوانده باشد!

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است