با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ حقیقت آزاردهنده‌ای که درباره سندروم مونشهاوزن با وکالت نمی‌دانید!

منتشر شده

روی

5 حقیقت آزاردهنده‌ درباره سندروم مونشهاوزن

سندروم مونشهاوزن با وکالت (MSBP) یا نسبت دادن بیماری ساختگی به دیگران، یک اختلال روانی است که فرد مراقبت‌ کننده نشانه‌های پزشکی مهیج یا ساختگی را به فردی که از او مراقبت می‌کند، نسبت می‌دهد. در ادامه درباره این بیماری حقایقی را به شما میگوییم.

۵- MSBP می‌تواند برای کودک مرگبار باشد

MSBP می‌تواند برای کودک مرگبار باشد

اگر چه بعضی موارد از MSBP ممکن است به‌ عنوان همدردی مراقبت‌کننده تعبیر شود، درحالی‌ که این‌طور نیست؛ بعضی دیگر بسیار ویران‌کننده هستند. با توجه به مشکل تشخیص این بیماری، آمار مرگ‌ومیر MSBP بسیار کم است. با این‌ حال، کارشناسان تخمین می‌زنند که ۹ تا ۳۱ درصد از کودکان مبتلا به MSBP ممکن است در نتیجه علائم ناشی از آن جان خود را از دست بدهند.

این میزان بالای مرگ‌ومیر ناشی از آسیب‌های والدین به کودک و همچنین قرار گرفتن در معرض اقدامات پزشکی غیرضروری مانند جراحی است. کودکانی دیده‌ شده‌اند که بیش از ۱۰۰ روش غیر ضروری برای درمان شرایط ساختگی انجام داده‌اند.

۴- معمولاً مادر خرابکار است

سندروم مونشهاوزن

اغلب ما فکر می‌کنیم که مادران یک منبع محافظت دائمی از کودکانشان در طول زندگی هستند. زمانی که مادر به MSBP دچار باشد، این موضوع درست نیست.

شناسایی این اختلال بسیار دشوار است زیرا به نظر می‌رسد فرد شدیداً نگران سلامتی قربانی است. برای پزشکان دشوار است که از این شرایط  آمار و اطلاعات دقیق به دست آورند. جامعه پزشکان بر این باورند که این بیماری بیشتر در زنان رایج است. در یک تحقیق درصد قربانیانی که توسط مادرانشان مورد سوء استفاده قرار گرفته بودند بین ۹۰ تا ۹۸ درصد تخمین زده شد.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که زندگی شما را نابود می‌کند

مطالعه دیگری نشان داد که ۱ درصد از کودکان مبتلا به آسم در معرض MSBP قرار داشته‌اند. همچنین ۵ درصد از کودکان مورد مطالعه که آلرژی غذایی داشتند نیز در معرض MSBP قرار گرفته بودند. در هر دو مورد بدون شک مادر به MSBP دچار بود.

۳- شناسایی MSBP ممکن است سال‌ها طول بکشد

 

شناسایی MSBP ممکن است سال‌ها طول بکشد

تشخیص زود هنگام MSBP تقریباً غیر ممکن است. بیشتر مادران هنگام بیماری فرزندانشان به‌ شدت از آن‌ها مراقبت می‌کنند. پزشک نمی‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی این مراقبت می‌تواند تبدیل به یک فاجعه شود.

بعضی متخصصان معتقدند که شناخت این اختلال به‌ طور میانگین ۴ سال و نیم طول می‌کشد.

۲- دانش پزشکی ضروری است

دانش پزشکی ضروری است

پزشکانی که با افراد مبتلا به MSBP ارتباط دارند، به‌ دفعات مشاهده کرده‌اند که این افراد تمایل دارند که در زمینه پزشکی بیش‌ ازحد متوسط آگاهی داشته باشند. این اطلاعات ممکن است به دلیل اشتغال در زمینه‌های پزشکی، تجربه بیماری یا گذراندن زمان زیاد در سایت‌های پزشکی به‌ دست‌ آمده باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که ثروتمندان در زندگی شان انجام می‌دهند!

این دانش برای دو منظور استفاده می‌شود. اول اینکه به نظر می‌رسد مادر در حال یادگیری است و نگرانی شدید او در مورد کودک ظاهر می‌شود. دوم مادر می‌تواند با استفاده از این اطلاعات برای ایجاد علائم استفاده کند که کودک را بیمار نگه دارد و بیشتر با او همدردی کند.

در یک تحقیق مشخص شد که ۸۵ درصد از والدین (یکی یا هر دو) این کودکان، یک دوره آموزش پزشکی یا مراقبت از کودک دیده‌اند.

۱- مانند مادر، مانند کودک

مانند مادر، مانند کودک

تحقیقات نشان می‌دهد بعضی از کودکانی که در این شرایط قرار داشته‌اند در آینده با کودکان خود به همین شیوه رفتار می‌کنند. یکی از دلایل احتمالی این است که ممکن است کودکان یاد بگیرند وقتی خودشان یا فردی نزدیک به آن‌ها بیمار است، می‌توانند توجه مثبت به دست آورد. به‌ عبارت‌ دیگر هر چه فردی بیمارتر باشد، توجه بیشتری دریافت می‌کند.

ممکن است کودکان برای تأمین نیازهای احساسی خود، تظاهر به بیماری را ادامه دهند. زمانی که خودشان صاحب فرزند می‌شوند تکرار رفتار وحشتناک والدینشان بسیار ساده است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است