با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ دسر گران قیمت دنیا که پیش از اتمام غذا باید خورد!

منتشر شده

روی

دسرها در حالت عادی جزو پرطرفدارترین و خوشمزه ترین خوراکی‌ها در جهان به شمار می رود. این خوراکی‌های خوشمزه به دلیل داشتن محتویات خاص معمولا از سایر میان وعده ها گران تر هستند. اما همین دسرها می توانند رقم های نجومی و استثنایی نیز داشته باشند. قیمت‌هایی که بعضا از چندین وعده غذایی و یا حتی وعده های غذایی سالانه یک فرد نیز گران‌تر هستند.

در ادامه با ۵ دسر گران قیمت و خوشمزه آشنا می‌شویم:

۵. بستنی سه قلوها (۶۰ هزار دلار)

گرم شدن دمای کره زمین باعث آب شدن یخ های قله کلیمانجارو در تانزانیا شده است. پیش بینی شده است که تا ۱۵ سال آینده تمامی یخ های این قله مشهور آب خواهد شد. برای آگاه‌کردن مردم درباره تغییرات اقلیمی هوا و تاثیر آن بر روی کوه‌ها Neal Gottlieb خالق بستنی سه قلوها معجون و بستنی خود را به این اسم نام‌گذاری کرد.

قیمت این بستنی که با یخ‌های کوه کلیمانجارو درست شده است برای یک نفر ۶۰ هزار دلار و برای دو نفر ۸۵ هزار دلار است. سود حاصل از این بستنی ها به یک سازمان غیرانتفاعی و حامی محیط زیست در تانزانیا تعلق می گیرد.

۴. کیک پلاتینی (۱۴۰ هزار دلار)

Nobue Ikara سرآشپز ژاپنی این کیک را با هدف ترویج لباس های پلاتینی و به عنوان هدیه ای برای بازیگران برجسته و خوش چهره ژاپن (Rinko Ki Kuchi و Chei Kumazawa)  پخته است.

پیشنهاد مطالعه:
5 شهر رمانتیک در جهان که هر گردشگری را شیفته خود می کند!

لایه رویین این کیک با استفاده از آویزها و چین‌های پلاتینی و فوندانت خوراکی پوشیده شده است.

۳. دسر توت فرنگی (۱.۴ میلیون دلار)

این دسر در نگاه اول یک ظرف معمولی از خامه و توت فرنگی به نظر می‌آید. اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که این دسر به آن سادگی که شما فکر می‌کنید، نیست. این دسر توت فرنگی که با ۱۸ قیرات الماس رزگلد و ۷۹ قیرات الماس شفاف پوشیده شده است توسط سرارنست کسل سرمایه دار بزرگ انگلستان خریداری شده است. در لایه رویی این دسر نیز ۴.۷۱ قیرات الماس صورتی وجود دارد.

۲. کیک کریسمس الماسی (۱.۷ میلیون دلار)

تجربه یک کیک میوه ای در ایام کریسمس قطعا تجربه ای جالب و خوشمزه است. این تجربه و حس خوب می تواند با تعدادی الماس بر روی کیک کامل‌تر نیز شود. فقط و فقط ۲۲۳ تا!

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقتی که تا به حال درباره ژاپن نمی‌دانستید

این دسر خوشمزه توسط یک شیرینی پز ژاپنی پخته شده است و دومین دسر گران قیمت دنیا با ارزش تقریبی ۱.۷ میلیون دلار است. این کیک استثنایی و عجیب به شکل یک شش ضلعی و با ۱۷۰ قیرات الماس در روز کریسمس، فروشگاه توکاشیما در سال ۲۰۰۵ در توکیو فروخته شد. مدت زمان طراحی این کیک شش ماه و زمان پخت آن یک ماه است.

۱. کیک شکلاتی الماسی (۵ میلیون دلار)

این کیک را یک جواهرساز اهل توکیو ژاپن برای نمایش علاقه خود به آفریقا سفارش داده است. شاید شما هم به این فکر افتاده باشید که این کیک یک کیک خاص که ارزش واقعی آن ۵ میلیون دلار باشد، به نظر نمی‌آید. باید بگویم، من هم با شما موافقم.

این کیک که در فروشگاه Hankyu در اوزاکا ژاپن پخته شده است به این دلیل با قیمتی استثنایی فروخته شده است که در پخت لایه زیرین این کیک ۲۰۰۰ الماس استفاده شده است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است