با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ کاری که ثروتمندان در زندگی شان انجام می‌دهند!

منتشر شده

روی

5 کاری که ثروتمندان در زندگی شان انجام می‌دهند!

یکی از عجیب‌ترین جنبه‌های جامعه مدرن، شمار افرادی است که تلاش می‌کنند تا ثروتمندتر از آنچه هستند به نظر بیایند، حتی اگر به ضرر آن‌ها باشد.

زمانی که شما از هیاهوی زندگی دور می‌شوید و نگاهی عمیق به رفتار واقعی افراد ثروتمند می‌اندازید، متوجه می‌شوید که روش زندگی آن‌ها با افرادی که به‌ ظاهر خود را ثروتمند نشان می‌دهند، بسیار متفاوت است. در اینجا ما پنج مشخصه رفتاری افراد ثروتمند را بیان می‌کنیم که برخلاف تفکر رایج ما هستند. این موارد می‌توانند راهنمای ما باشند و راهی به‌ سوی ثروت به ما نشان دهند.

۵- صرفه‌ جویی کردن

صرفه‌ جویی کردن مالی
صرفه‌جویی علاوه بر اینکه از لحاظ مالی به ما کمک می‌کند برای طبیعت هم مفید است. افراد صرفه‌جو منابع را به هدر نمی‌دهند. مادربزرگ من تمام کیسه‌های خریدش را نگه می‌داشت، زیرا می‌دانست زمانی به آن‌ها نیاز دارد و لازم نیست آن‌ها را خریداری کند. صرفی جویی شدیداً لذت‌بخش است، زیرا می‌توان با کمی هوشمندانه خرج کردن، مبالغ نجومی پس‌انداز کرد.

۴- استفاده از تخفیف‌ها

استفاده از تخفیف‌ها
تعدادی از ثروتمندان آمریکایی، برای شناخت رازهای شگفت‌انگیز آن‌ها و عادت‌هایشان مورد مطالعه قرار گرفتند. بیشتر مردان اعلام کردند که در زمان تخفیف اقدام به خرید می‌کنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 غذای خطرناکی که نباید با معده خالی مصرف کنید

شاید نتوانیم تمام نیازهای خود را زمانی که شامل تخفیف شده‌اند خریداری کنیم، اما می‌توانیم قسمتی از آن‌ها را در این زمان تهیه کنیم؛ اما توجه داشته باشید که در زمان تخفیف تنها چیزهایی را خرید کنید که واقعاً به آن‌ها نیاز دارید. بعضی افراد بدون توجه به اینکه چیزی را نیاز دارند یا خیر، چون شامل تخفیف شده، آن را خریداری می‌کنند.

۳- نگه‌ داشتن حساب هزینه‌ها و درآمد

نگه‌ داشتن حساب هزینه‌ها و درآمد
همه ثروتمندان حساب هزینه‌ها و درآمد خود را دارند و انجام این کار را ضروری می‌دانند؛ به‌ ویژه در این روزها که هزینه‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شوند. در نوشتن هزینه‌ها شما باید صادقانه رفتار کنید و برای هر تومانی که خرج می‌کنید دلیلی داشته باشید.

آن‌ها برای ساعت‌ها بودجه خود را به‌طور دقیق بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند در آن اختلافی وجود ندارد. بین زمانی که برای این کار صرف می‌کنید و ثروتمند شدن رابطه مستقیمی وجود دارد.

۲- سرمایه‌ گذاری قابل‌ لمس

سرمایه‌ گذاری قابل‌ لمس
ثروتمندان کاری را انجام می‌دهند که اکثر ما انجام نمی‌دهیم، به همین دلیل آن‌ها هر روز ثروتمندتر می‌شوند. آن‌ها بخشی از پول خود را بر روی چیزهای قابل‌ لمس سرمایه‌گذاری می‌کنند و زندگی‌شان را غنی‌تر می‌کنند. آن‌ها در کارهای هنری، بورس، ساختمان سازی، شمش طلا و عتیقه سرمایه گذاری می کنند. اغلب این اجناس به‌ مرور زمان گران می‌شوند و مزایای مالی به دنبال خواهند داشت، اما مشخصه دیگری نیز دارند: فروش آن‌ها سخت است.

پیشنهاد مطالعه:
5 میانبر کسب اعتماد به نفسی آتشین!

هنگامی‌ که شما ۵ میلیون تومان پول نقد دارید، خرج کردن آن بسیار آسان است؛ اما اگر آن ۵ میلیون تومان یک شمش طلا باشد به‌ سادگی نمی‌توان آن را هزینه کرد. شما تنها زمانی آن شمش طلا را به پول نقد تبدیل می‌کنید که واقعاً برای شما ضروری باشد.

۱- ثروتمند به نظر نرسیدن

ثروتمند به نظر نرسیدن
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های زندگی افراد ثروتمند این است که کسی نمی‌تواند بگوید آن‌ها ثروتمند هستند. آن‌ها مانند مردم عادی زندگی می‌کنند، با ماشین‌های قدیمی رانندگی می‌کنند و به همان میزان که شما کار می‌کنید، کار می‌کنند.

به‌ عبارت‌ دیگر فردی که سبک زندگی ثروتمندانه‌ اش را به نمایش می‌گذارد و دیگران مایل‌اند از او تقلید کنند، احتمالاً چندان ثروتمند نیست.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است