با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ میانبر کسب اعتماد به نفسی آتشین!

منتشر شده

روی

بعضی افراد انسان های ضعیفی هستند که نیاز به تغییر کردن دارند. با کمی تغییر در خودتان موفق می شوید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید و در محیط های مختلف، برخورد منطقی و آرامی داشته باشید.

با توجه به پیشرفت های علم و تکنولوژی، تعامل انسان در عصر دیجیتال کم شده است. این مقاله قطعا به شما کمک خواهد کرد که اعتماد به نفس خودتان را بالاتر ببرید و به راحتی با افراد ارتباط برقرار کنید.

۵- آرام و با اعتماد به نفس ظاهر شوید

 آرام و با اعتماد به نفس ظاهر شوید

در گام اول افرادی را که به شما اعتماد دارند به سمت خود جذب و گفتگو کنید. اگر به هنگام روبرو شدن با افراد جدید احساس خجالتی بودن دارید، ابتدا آرامش خودتان را حفظ کنید. چند کار ساده را می توانید امتحان کنید. در ابتدا جایی ساکت ایستاده یا بر روی صندلی نشسته و ۱۰ نفس عمیق را به آرامی انجام دهید.

قبل از اینکه بخواهید با دیگران تعامل کنید به چیزهای خوب فکر کنید. ذهنیت مثبتی را ایجاد کنید و یا اینکه می توانید خود را به صرف نوشیدنی شکلات یا یک نوشیدنی میان وعده لذت بخش دعوت نمایید.

۴- تماس با چشم و لمس کردن

تماس با چشم و لمس کردن

این کار کمی دشوار است، اما زمانی که بتوانید این کار را انجام دهید یک حس خوبی را در ذهن مقابل ثبت می کنید. به چشمان طرف مقابل برای مدت طولانی خیره شوید آنگاه به راحتی متوجه نظر مخاطب به سوی خود می شوید.

پیشنهاد مطالعه:
5 تکنولوژی آینده که اکنون وجود دارند!

به هنگام احوالپرسی و خداحافظی دستهای شخص مقابل را با دستانتان لمس کنید. با این کار یک حس خوب و اعتماد را ایجاد می نمایید.

۳- نام شخص را به یاد داشته باشید

نام شخص را به یاد داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که نام شخص را به درستی به یاد دارید. اگر نام شخص مقابل را از یاد برده اید بهترین کار این است که از او سوال کنید و حتی می توانید جهت یادآوری نام شخص مقابل در مورد اینکه نام آن به چه معنی هست از او سوال کنید این کار باعث می شود به شخص نشان دهید که به آن علاقه دارید.

در هنگام گفتگو سعی کنید اسم او را به زبان بیاورید چون شخص مقابل احساس خوبی را نسبت به شما پیدا می کند.

۲- به طرف مقابل خود توجه کنید

به طرف مقابل خود توجه کنید

در مواجهه با فردی که می خواهید صحبت کنید و می خواهید نشان دهید که برایش مهم هستید، اول از همه موبایل خود را سایلنت کرده و دور نگه دارید. هنگامی که شما با فردی ارتباط برقرار می کنید سعی کنید تمام توجه تان به سمت او باشد. مواظب باشید نسبت به حرف های طرف مقابل بی تفاوت نباشید حتی اگر مکالمه خسته کننده ای برایتان می باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 پرسش علمی بی پاسخ جهان هستی که ذهن ما را به چالش کشیده است...

به هنگام صحبت با افراد از خودتان واکنش نشان دهید و از او سوال کنید “چطور” یا “چرا”؟ افراد دوست دارند که حرف هایشان را بزنند. یکی از ترفندهای صحبت کوتاه و جذاب استفاده از تکنیک FORD است: درباره اشتغال، خانواده، تعطیلات، اهداف و خواسته های طرف مقابل بسته به اینکه چقدر شخص مقابل را می شناسید سوال کنید و صحبت نمایید.

۱-احساس خوبی به شخص مقابل داشته باشید

احساس خوبی به شخص مقابل داشته باشید

در هنگام گفتگو شخص مقابل را تایید کنید و با حرفهای او موافقت نمایید، اما مراقب باشید هر چیزی که او می گوید موافقت نکنید و به صورت مودبانه نظر مخالفت خود را به او بگویید. به عنوان مثال “شما خیلی آدم مغرور و ساکتی هستید.” به جای آن می توانید چیزی شبیه به این بگویید “می دانم به خاطر موقعیت تان می خواهید غرورتان را حفظ کنید و درباره مشکلات تان با کسی حرف نزنید اما من می توانم دوست خوبی برای درد و دل کردن با شما باشم اگر به من اعتماد دارید می تونیم باهم حرف بزنیم.”

هیچ کس دوست ندارد مورد قضاوت اشتباه قرار بگیرد پس مراقب رفتارتان با آدم ها باشید. بهتر است با هر کس با توجه به شخصیتی که دارد رفتار کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است