با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ نکته مهم برای یک سخنرانی تاثیرگذار

منتشر شده

روی

چگونه یک سخنرانی تاثیرگذار و موفق داشته باشیم؟ فرقی ندارد که در حال بررسی زمان مورد نیاز سخنرانی خود هستید یا در حال برررسی تعداد موضوعاتی که قصد دارید آن‌ها را پوشش دهید، باید حتما به این نکته توجه کنید که یکی از مهم ترین ویژگی های یک سخنرانی موثر این است که کوتاه باشد.
به عنوان مثال، می‌توان به سخنرانی “Gettysburg Address” آبراهام لینکلن و سخنرانی “من یک رویا دارم” دکتر مارتین لوتر کینگ که هر دو سخرانی‌هایی قدرتمند و مختصر هستند اشاره کرد.
نکات مهم یک سخنرانی تاثیرگذار چیست؟ اما طول سخنرانی تنها یک عامل است که شما باید زمانی که آماده سخنرانی در یک رویداد هستید در نظر بگیرید. در اینجا برخی از تکنیک های دیگری که می توانید استفاده کنید تا سخنرانی به یاد ماندنی‌تری داشته باشید را با هم مرور خواهیم کرد.

۵- به جای سخنرانی، یک نمایش ارائه دهید

 

آموزش سخنرانی تاثیرگذار در جمع

 

سخنرانی عمدتا درباره کلماتی است که شما صحبت می کنید، اما نمایش مفهوم وسیعتری است. یک نمایش شامل ایستادن، ژست و حرکت، تنش، سکوت و … است. اگر این حرف را باور ندارید، می توانید به سالن تئاتر رفته و نمایش یک بازیگر را ببینید، و بلافاصله متوجه خواهید شد که منظور من از نمایش چیست. هنرمندان در جذب و حفظ توجه مخاطبان سخت تلاش می کنند و کلمات تنها یک ابزار در زرادخانه خود هستند. هنگامی که متن سخنرانی خود را نوشته اید، کارکرد خود را متوقف نکنید.

هنرمندان در جذب و حفظ تمام توجه مخاطبان سخت تلاش می کنند و کلمات تنها یک ابزار در اجرای آن‌ها هستند. هنگامی که در جدال نوشتن متن سخنرانی خود هستید به نمایش خود نیز فکر کنید.

پیشنهاد مطالعه:
۵ کتاب روانشناسی که زندگی شما را تغییر می‌دهد!

۴- از قدرت ارتباط چشمی استفاده کن

 

آموزش سخنرانی تاثیرگذار و فن بیان
بیل کلینتون استاد ارتباط چشمی بود – هر سخنرانی او را که تماشا کنید، مهارت او در این زمینه را خواهید دید. مخاطب شما افراد زیادی هستند و شما باید تلاش کنید تا با هر کدام از آنها ارتباط چشمی داشته باشید. تماس با چشم باعث می شود یک فرد احساس کند شخصا با سخنران ارتباط دارد و این افراد، شنوندگان بهتری برای یک سخنرانی هستند.

۳- ظاهرت را برای سخنرانی تاثیرگذار آماده کن

 

چگونه سخنرانی تاثیرگذار داشته باشیم؟

هرگز خمیده نباشید زیرا که به نظر می رسد ضعیف هستید و در انتقال پیام خود به حضار با مشکل مواجه خواهید شد. چرا که این طرز ایستادن به مخاطبانتان عدم اعتماد به نفس را القا می کند. صاف بایستید و سینه خود را سپر کنید. همچنین هرگز اجازه ندهید که عرق کردن شما را ببیند حتی اگر چراغهایی روی استیج وجود داشته باشد که صحنه را برای شما مانند یک کوره داغ کند.

۲- متقاعد کننده داستان بگو

 

چگونه سخترانی تاثیرگذار را شروع کنیم

قدرت داستان گویی در تصاویری است که مخاطبان شما در زمان سخنرانی شما در ذهن خود ایجاد می کنند. این نوع از روایت در مقایسه ارائه اطلاعات زیادی در لحظه، توانایی بیشتری برای فعال کردن مخاطبان و جذب آنها به سخنرانی تان دارد. پس از قدرت داستان کوتاه در سخنرانی خود غافل نشوید.
پیشنهاد مطالعه:
۵ تکنیک ساده و کاربردی در مدیریت زمان

۱- پشت تریبون قایم نشو

 

نکات مهم درباره سخنرانی تاثیرگذار
تریبون یک پایه است و برای پنهان کردن زانوها و دست‌های لرزان ساخته شده است. اما فراموش نکنید همین تریبون یک مانع بین شما و مخاطبان شما است و شما باید از قایم شدن پشت آن دست بردارید.
حرکت شما نه تنها باعث می شود که افراد از خواب بیدار شوند، بلکه شما را در معرض دید آن ها قرار می دهد و باعث می شود تا ارتباط بیشتری با شما برقرار کنند. برای درک بیشتر این موضوع کافی است تا نگاهی به برترین سخنران های تد بیندازید. بدون هیچ تریبونی حماسه‌هایی بزرگ می آفرینند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است