با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ دلیل قانع کننده برای استفاده از آب درمانی

منتشر شده

روی

آب درمانی

آب درمانی یکی از آیین های ژاپنی به اسم آیورودا است که در تمام فرهنگ‌های باستانی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و برای درمان بیماری های مختلف از آن استفاده می کنند.

چگونه آب درمانی واقعا کار می کند؟

برای اولین بار این کار را می توانید امتحان کنید. به محض این که از خواب بیدار شدید، با معده خالی حداقل یک لیوان آب فیلتر شده را بنوشید. افراد متخصص در این حوزه پیشنهاد می کنند اگر بتوانید آب گرم و ولرمی را صبح بنوشید بهتر است زیرا برای از بین رفتن سموم بدن و همچنین تمام رسوبات چربی نیز کمک خواهد کرد.

حتی می توانید به آب آشامیدنی خود کمی آب لیمو اضافه کنید. همچنین توصیه می شود زمانی که لیوان آب را نوشید بهتر است برای ۱ الی ۲ ساعت چیزی نخورید. اگر می خواهید اثرات آن را بیشتر ببینید تنها خوردن میوه ها و سبزیجات را به عنوان اولین وعده غذایی خود استفاده کنید.

۵- تقویت کننده متابولیسم

نوشیدن آب تقویت کننده متابولیسم بدن

آب درمانی می تواند متابولیسم شما را تا ۲۵ درصد افزایش دهد، که به نوبه خود به شما کمک می کند و چربی های اضافی بدن خود را از بین ببرید. همه چیزهایی که می خورید را سریعتر می سوزانید، بنابراین ممکن است حتی احساس گرسنگی کنید. با این حال، این خوب است زیرا سوخت و ساز بدن شما را منظم می کند. البته اگر ورزش کنید متابولیسم شما در سطح بالاتری افزایش خواهد یافت.

۴- پاک کننده پوست

نوشیدن آب برای پاکسازی پوست

همانطور که نوشیدن آب در صبح ناشتا باعث سم زدایی بدن تان می شود، می بینید که پوست و موی تان درخشان و شفاف تر از قبل شده اند. با اضافه کردن لیمو به آب اثر سم زدایی را تشدید می کند و اثر قلیایی باعث مسدود شدن پوست شما خواهد شد بنابراین برای مشکلات پوستی مزمن خود بهتر است با یک متخصص مشورت نمایید.

۳- رفع التهاب

رفع التهاب پوست

هنگامی که آب آشامیدنی تصفیه شده و پاکی را می نوشید سیستم بدن شما به طرق مختلف شروع به پاسخ دادن می کند. مطالعات نشان می دهد که درمان آب می تواند به جلوگیری و از بین بردن آرتریت روماتوئید (rheumatoid arthritis) و سایر مسائل دیگر مانند میگرن، سردرد و یبوست کمک کند.

۲- پاکسازی روده بزرگ (colon)

پاکسازی روده بزرگ با نوشیدن آب

زمانی که از خواب بیدار می شوید اگر اول آب بنوشید و تا یک ساعت چیزی نخورید، فرصتی برای روده بزرگ فراهم می شود که سموم بدن را دفع کند. هنگامی که ما سیستم را با آب گرم قلیایی می کنیم، کولون یا همان روده بزرگ بدن را سم زدایی می کند که مزایای فراوانی دارد و همچنین ایمنی بدن را بالا می برد.

۱- تعادل سیستم لنفاوی

تعادل سیستم لنفاوی

مقدار زیادی از آب بدن ما شامل مایع لنفاوی است. این روند بسیار آهسته در بدن ما اتفاق می افتد، زیرا قلب مایع لنفاوی را پمپ نمی کند. با استفاده از آب درمانی، سیستم لنفاوی فورا فعال می شود. همچنین سموم را از بدن دفع می کند. همین موضوع باعث جذب بیشتر مواد مغذی در سلول ها می شود و به این ترتیب تغذیه و ترمیم سلول ها را بهبود می بخشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت آزاردهنده‌ای که درباره سندروم مونشهاوزن با وکالت نمی‌دانید!

انجمن پزشکی ژاپن، درمان آب را به عنوان یک درمان مهم برای بیماری های مختلف از جمله آرتریت، دفع سموم بدن، صرع و بیماری های گلو و …. مهم دانسته است. کل کاری که باید انجام دهید این است که آن را به عنوان تغییر سبک زندگی خود به جای یک هفته درمان قرار دهید و آن را به یک عادت همیشگی برای افزایش سلامتی خود تبدیل کنید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است