با ما ارتباط برقرار کن

سبک زندگی

۵ کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

منتشر شده

روی

5 کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

«زود به رختخواب بروید و زود بیدار شوید.»
همه افراد شب‌ها به خواب و استراحت می‌پردازند. بدن ما به‌ گونه‌ای ساخته‌ شده است که خسته و خواب‌آلود می‌شویم. ما به‌ دفعات سطر ابتدایی را شنیده‌ایم؛ اما به نظر می‌رسد با بزرگ شدن آن قانون را فراموش کرده‌ایم.

جوانان و کارشناسان حرفه‌ای هر روز بی‌خواب‌تر می‌شوند. زمانی که تنها هستیم مغز را کاوش می‌کنیم تا چیزی پیدا کنیم که در ساعات بیداری ما را مشغول کند. در اینجا لیست کارهایی را به شما میگویم که می‌توانید در زمان بی‌خوابی انجام دهید.

۵- مطالعه کتاب

مطالعه کتاب

چیزی بخوانید. یک کتاب قدیمی یا جدید، یک مقاله در اینترنت یا روزنامه بخوانید. افرادی که هنوز در حال تحصیل هستند می‌توانند کتاب‌های درسی خود را بخوانند. یک‌ فصل جدید را مطالعه کنید یا فصل‌های قبلی را مرور کنید.

بعد از کمی مطالعه چشم‌ها خسته می‌شوند و هرگونه استرسی را رد می‌کنند. این‌ زمانی است که باید کتاب را کنار بگذارید و چشم‌های خود را ببندید.

۴- موزیک

موزیک

موسیقی یک راه‌حل رایج برای بیشتر مشکلات زندگی ماست. زمانی که کسل هستیم به موسیقی گوش می‌دهیم. زمانی که خوشحال، ناراحت، عصبی، افسرده یا تنها هستیم خود را پشت موسیقی پنهان می‌کنیم؛ بنابراین موسیقی حتی زمانی که از خواب بیدار می‌شوید به کمک شما می‌آید.

پیشنهاد مطالعه:
5 فیلم پرفروش سینمای ایران در سال 95

به هر نوع موسیقی که می‌خواهید گوش دهید. آهنگ‌های زیادی در پلی لیست شما وجود دارد که خاطراتی همراه آن‌هاست؛ بنابراین شبی که در موسیقی غرق شوید یک‌ شب عالی خواهد بود.

۳- تماشای فیلم

تماشای فیلم

تماشای فیلم رایج‌ترین کاری است که مردم در زمان بی‌خوابی انجام می‌دهند. عملکرد این روش مانند مطالعه است. چشم‌ها بعد از زمان مشخصی خسته می‌شوند و تمایل به خواب‌ دارند.

اما تا زمانی که چشم‌های شما اجازه می‌دهند از فیلم‌های خوبی که می‌خواهید لذت ببرید و از تلاش کارشناسان و بازیگران فیلم قدردانی کنید.

۲- جستجو در اینترنت

جستجو در اینترنت

اگر در شب به اینترنت دسترسی دارید، این بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید. در اینترنت درباره هر چیزی که می‌خواهید جستجو کنید.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتابی که برای پیشرفت کسب و کارتان باید بخوانید

کتاب‌های الکترونیکی بخوانید، ویدیو ببینید، با افراد در شبکه‌های اجتماعی صحبت کنید، وبلاگ‌ها را دنبال کنید یا به دنبال کار بگردید. این لیست بی‌انتهاست. تنها هر کاری که ذهنتان می‌گوید انجام دهید.

۱- زمان سرگرمی

زمان سرگرمی

کارهایی که در زمان کودکی دوست داشتید انجام دهید را به خاطر دارید؟ چرا آن‌ها را در شب انجام ندهید؟ زمانی که شب‌ها نمی‌توانید بخوابید. سرگرمی‌هایی که دوست داشتید اما هیچ‌وقت فرصت نداشتید آن‌ها را انجام دهید.

کلیک روی عکس، ساخت کلاژ، تنظیم آهنگ، جستجو در نت برای تمبرهای کشورهای مختلف و بسیاری دیگر از این نوع وجود دارد که می‌توانید در زمان بی‌خوابی انجام دهید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است