با ما ارتباط برقرار کن

سینما و تئاتر

۵ فیلم عاشقانه و رمانتیک برتر در سینمای جهان

منتشر شده

روی

فیلم عاشقانه و رمانتیک جهان

فیلم‌های عاشقانه به خاطر داشتن داستان قوی و احساسی همیشه در یاد بیننده باقی میماند. در سینمای هند اغلب فیلم های ساخته شده بر مبنای عشق و ازدواجه و یک زمینه کمدی هم درون فیلم کار شده است.

باید گفت که در سینما و تئاتر اروپا و امریکا به خاطر کمتر ساخته شدن این سبک فیلم های رمانتیک، تسخیص و انتخاب عاشقانه ترین فیلم های دنیا کمی آسونتر هست. درضمن چون درگیر محدودیت های فرهنگی و مذهبی آسیا نیست. بنابراین عمق داستان فیلمهای عاشقانه هالیوودی بسیار عمیقتر و شیواتر هست.

در این مطلب عاشقانه ترین فیلم های دنیا از سینمای هالیوود و تولیدات اروپا را برایتان انتخاب کرده ایم. اگه دوست دارید بهترین فیلم رومانتیک خارجی یا بهترین فیلم عاشقانه خارجی رو برای دیدن انتخاب کنید با ما همراه شوید.

 

۵- فیلم عاشقانه تاریخی کازابلانکا (Casablanca)

 

 • بازیگران: هامفری بوگارت – اینگرید برگمن
 • کارگردان: مایکل کورتیز
 • سال تولید: ۱۹۴۲

 

فیلم عاشقانه تاریخی کازابلانکا (Casablanca) 

در پی اثرات مخربی که جنگ جهانی دوم روی اروپا گذاشته است. خیلی از اروپایی ها قصد مهاجرت به آمریکا رو دارند و برای مهاجرت باید از بندر کازابلانکا در مراکش اقدام کنند. ریک بلین آمریکایی در کازابلانکا یک کافه شبانه روزی رو اداره می کنه در پی اتفاقاتی با ایلسا لاند نامزد سابقش ملاقات می کنه و…

 

دانلود فیلم عاشقانه و رمانتیک کازابلانکا

 

۴- بهترین فیلم عاشقانه تراژدی رومئو و ژولیت (Romeo & Juliet)

 

 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو – کلیر دینز
 • کارگردان: باز لورمن
 • سال تولید: ۱۹۹۶

 

فیلم عاشقانه تراژدی رومئو و ژولیت (Romeo & Juliet)

مگه میشه صحبت از عاشقانه ترین فیلم های دنیا باشه و به رومئو و ژولیت اشاره ای نشه؟ فیلم رومئو و ژولیت یکی از بهترین اجراهای دیکاپریو به حساب میاد. دیکاپریو در نوجوانی یکی از بهترین گزینه ها برای بازی در فیلم رومانتیک خارجی محسوب میشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 فیلم سینمایی پرفروش در سینمای ایران (سال 1396)

خلاصه داستان: خانواده های مونتانگو و کپولت از خانواده های اشراف زاده و بانفوذ شهر ورونا هستند که دشمنی قدیمی ای با هم دارند. یک شب که در منزل خانواده کپولت مهمانی برگزار شده یکی از پسران خانواده مونتانگو بنام رومئو مخفیانه در جشن شرکت می کنه و عاشق ژولیت دختر کپولت ها میشه. رومئو و ژولیت که سخت عاشق هم هستند تصمیم می گیرند تا مخفیانه با هم ازدواج کنند…

 

دانلود  فیلم عاشقانه تراژدی رومئو و ژولیت

 

۳-  فیلم عاشقانه غرور و تعصب (Pride & Prejudice)

 

 • بازیگران: کیرا نایتلی – متیو مک فادین
 • کارگردان: جو رایت
 • سال تولید: ۲۰۰۵

 

فیلم عاشقانه غرور و تعصب (Pride & Prejudice)

آقای بینگلی جوان ثروتمند و خوش تیپی هست که از همسایگان جدید خانواده بت می باشد. خانواده بنت ۵ دختر دم بخت دارند و تمام سعیشون رو می کنن تا شوهرهای ثروتمندی برای دخترانشون پیدا کنند.

آقای بینگلی با دختر بزرگ آقای بنت یعنی جین دوست میشه، از طرفی بینگلی دوستی بنام دارسی داره که الیزابت دختر دوم خانواده در دل به اون علاقمنده ولی آقای دارسی کمترین توجهی به الیزابت نشون نمیده…

 

دانلود فیلم عاشقانه غرور و تعصب

 

۲-  فیلم رومانتیک آمریکایی بر باد رفته (Gone With The Wind)

 

 • بازیگران: کلارک گیبل – ویوین لی
 • کارگردان: ویکتور فلمینگ
 • سال تولید: ۱۹۳۹

 

فیلم رومانتیک بر باد رفته (Gone With The Wind)

بدون شک یکی از عاشقانه ترین فیلم های تاریخ سینما فیلم بر باد رفته است که خیلی ها آن را بارها تماشاش کرده اند. اسکارلت اوهارا بزرگترین دختر جرالد اوهارا صاحب مزرعه بزرگ پنبه در جنوب آمریکاست.

پیشنهاد مطالعه:
5 خواندنی وحشتناک هالووین بر اساس داستان های ترسناک واقعی

اسکارلت که دختری جذاب و زیباست از کودکی عاشق اشلی ویلکز پسر زمیندار همسایه بوده، وقتی خبر نامزدی اشلی با ملانی دختر خاله اشلی رو می شنوه تصمیم می گیره درباره عشق یک طرفه ش با اشلی صحبت کنه، ولی…

 

دانلود فیلم رمانتیک و عاشقانه بربادرفته

 

۱- فیلم رمانتیک و عاشقانه تایتانیک (Titanic)

 

 • بازیگران: لئوناردو دیکاپریو، کیت وینسلت
 • کارگردان: جیمز کامرون
 • تولید: سال ۱۹۹۷

 

فیلم رمانتیک و عاشقانه تایتانیک (Titanic)

فیلم تایتانیک بهترین فیلم عاشقانه خارجی که در تاریخ سینمای هالیوود ساخته شده است. داستان و جک و رز در کشتی تایتانیک را خیلی ها دیده اند. پسری از طبقه فقیر جامعه که آرزوی سوار شدن به کشتی تایتانیک رو داره و در یک قمار برنده بلیط این کشتی میشه و در طی اتفاقاتی که در کشتی میافته با رز آشنا میشه.

رز که از طبقه مرفه و اعیان جامعه ست، در طبقات فوقانی کشتی به همراه خانواده ش و شوهر آینده ش سکونت داره. آشنا شدن جک و رز باعث میشه شبی در بین عشق بازی این دوتا حواس ملوان کشتی پرت بشه و با کوه یخی برخورد کنن. نتیجه این برخورد منجر به زنجیره ای از اتفاقات و غرق شدن کشتی میشه که خودت باید ببینی…

 

دانلود فیلم عاشقانه و رمانتیک تایتانیک

 

امیدوارم از دیدن این فیلم های عاشقانه زیبا لذت ببرید. نظرت خود را درباره فیلم هایی که دیده اید بنویسید، چند تا از این فیلم ها رو دیدی؟ از کدوما خوشت اومده و دوست داری ببینیشون؟

منبع:blog.netnazar

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است