با ما ارتباط برقرار کن

سینما و تئاتر

۵ حقیقت ترسناک درباره فیلم‌های کریسمس و تعطیلات!

منتشر شده

روی

5 حقیقت ترسناک درباره فیلم‌های کریسمس و تعطیلات!

فیلم‌های تعطیلات اغلب برای یادآوری احساسات گذشته به کار می‌روند. گاهی تعطیلات بدون بودن بعضی از فیلم‌های مورد علاقه ما کامل به نظر نمی‌رسد.

فیلم‌هایی که در ادامه نام می‌بریم برای مردم سراسر جهان در سینما و تئاتر خاطره‌انگیز هستند؛ اما چیزهایی که در پشت پرده بعضی از فیلم‌ها اتفاق افتاده نه‌ تنها لذت‌بخش نیست بلکه کاملاً غمناک است.

۵- شایستگی گروه کاتولیک Catholic

شایستگی گروه کاتولیک Catholic
برای بیش از ۴ دهه صنعت فیلم هالیوود به‌ شدت تحت تأثیر شایستگی گروه کاتولیک بود. به این معنی که بخش قابل‌ توجهی از سرگرمی‌های هالیوود تحت تأثیر ایدئولوژی کاتولیک بود. به‌ این‌ ترتیب هر چیزی که از دید کلیسا توهین‌آمیز بود، مانند سکس قبل از ازدواج، سقط‌جنین، طلاق و همجنسگرایی، رسماً محکوم شد و امتیاز C می‌گرفت.

فیلم معجزه در خیابان سی و چهارم در سال ۱۹۴۷ یک فیلم فوق‌العاده بود که مفهوم نقش زن در آمریکا را به چالش کشید. داستان فیلم در مورد زنی مطلقه بود که کار می‌کرد و نگرش بی‌اعتمادی و سردی را به دخترش یاد می‌داد. این فیلم موجب خشم جامعه کاتولیک شد. با وجود ارزشمند بودن فیلم به آن رتبه B دادند و آن را از لحاظ اخلاقی نامتعارف دانستند.

۴- یک داستان کریسمس Christmas تکان‌دهنده


یک داستان کریسمس، کمدی کم‌هزینه باب کلارک یک هفته قبل از جشن شکرگزاری سال ۱۹۸۳ در تئاترهای محدودی برگزار شد. این فیلم محبوبیت بسیاری بین مردم پیدا کرد و به یک نمونه کلاسیک تبدیل شد.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت خواندنی از پشت پرده سریال شهرزاد

با کمال تعجب این نوستالژی خانوادگی Christmas بر اساس داستان‌های کوتاه نوشته‌شده در playboy ساخته‌ شده بود. با این توضیح می‌توان گفت که کلارک تنها مردی است که این مجله را تنها برای مقالات آن خریداری کرده است.

او تصمیم گرفت فیلمی بر اساس داستان‌های مجله playboy بسازد و سال‌ها به دنبال استودیویی می‌گشت که روی آن سرمایه‌گذاری کند. داستان کریسمس الهامی برای برنامه تلویزیونی سال‌های شگفت‌انگیز شد و به یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تعطیلات تبدیل شد.

۳- شروع بحران‌ها

شروع بحران ها در فیلم تنها در خانه
اگر رفتار تند و زننده Chevy Chase نبود پرطرفدارترین فیلم کریسمس، تنها در خانه بسیار متفاوت‌تر بود. چیس Chase که برای تعطیلات جان هاگز مشخص‌ شده بود، با کارگردان ملاقات کرد. جلسه آن‌ها از موضوع منحرف شد و کارگردان با وجود اینکه به کار نیاز داشت مجبور شد با ناامیدی کار را ترک کند.

کارگردان گفته بود که نمی‌تواند با این مرد کار کند. دو هفته پس از استعفای کلمبوس، هاگز متن نمایشنامه تنها در خانه را برای او فرستاد. کلمبوس صحنه‌های احمقانه را تغییر داد و آن را برای مخاطبان دلپذیر ساخت؛ بنابراین ما به دلیل تغییرات کلمبس از چوی تشکر می‌کنیم. چوی بسیار ازخودراضی و استاد توهین است، او حتی درگیری‌های فیزیکی نیز داشته است.

۲- بازیگری با متد مستی

فیلم زندگی شگفت‌انگیز فرانک کاپرا
فیلم زندگی شگفت‌انگیز فرانک کاپرا در سال ۱۹۴۶ یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های تعطیلات است. شاهکار کارگردان در مورد یک مرد ناامید، جورج بیلی (جیمی استوارت) که در آستانه خودکشی است، صحبت می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 خواندنی وحشتناک هالووین بر اساس داستان های ترسناک واقعی

سبک تند کارگردانی کاپرا همراه با روش اختصاصی بازیگران، برای بازیگر نقش کودک جورج بیلی مضر بود. به‌ ویژه در یک صحنه، کاپرا به بازیگر اجازه داد که قبل از فیلم‌برداری برای گرفتن شخصیت یک بطری الکل بنوشد.

۱- خشم بیهوده راک Rock

خشم بیهوده راک Rock
گروه موسیقی آمریکایی عروسک‌های نیویورک در سال ۱۹۷۰ میلادی آشفتگی زیادی پیدا کردند. با مرگ نوازنده اصلی‌شان و پس‌ از آن جایگزین او سپس گیتاریست بنیان‌گذار، عروسک‌ها در سال ۱۹۷۷ منحل شد. دیوید یوهانسون، خواننده اصلی معروف شد و کین گیتاریست و ویالونیست گروه را ترک کرد و او به‌ شدت خشمگین شد.

حسادت و خشم کین کم شد تا زمانی که هم‌گروهی سابقش را در فیلمی که تماشا می‌کرد، دید. او در فیلم شبح کریسمس گذشته در مقابل بیل موری بازی می‌کرد. کین خود را شکست‌ خورده می‌دید و اقدام به خودکشی کرد، اما جان سالم به دربرد. در زمان بستری بودن او، الکل و مواد را ترک کرد. در سال ۲۰۰۴ به دلیل آنفولانزا به اورژانس مراجعه کرد و متأسفانه دو ساعت بعد به علت سرطان خون درگذشت.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است