با ما ارتباط برقرار کن

سینما و تئاتر

۵ حقیقت خواندنی از پشت پرده سریال شهرزاد

منتشر شده

روی

مجموعه نمایش خانگی پرطرفدار سریال شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کننده آن محمد امامی آغاز و به نمایش گذاشته شد. آیا می دانید ساخت سریال شهرزاد چقدر هزینه برده است؟ فصل سوم سریال شهرزاد در زمستان ۱۳۹۶ شروع شد و همچنان در حال پخش است. سریال درام و تاریخی شهرزاد همچنان جزو فیلم های پرفروش و پرمخاطب در نمایش خانگی قرار دارد که به صورت هفتگی ارائه می شود.

فصل اول سریال شهرزاد در سال ۱۳۹۴ با داستانی جذاب و عاشقانه مربوط به زمان تاریخی دکتر مصدق اتفاق افتاد و در ۲۸ قسمت پخش شد. فصل دوم سریال شهرزاد در ۱۵ قسمت تماشایی و اتفاقات جدید ساخته و منتشر شد. داستان این فصل بعد از مرگ بزرگ آقا شروع می شود و همه دم و دستگاه کاخ دیوانسالار توسط “عمه بلقیس” به قباد دیوانسالار می رسد.

بازیگران نقش اصلی این مجموعه را علی نصیریان، ترانه علیدوستی، شهاب حسینی، مصطفی زمانی و پریناز ایزدیار به بهترین شکل نقش آفرینی کردند.

۵- سریال شهرزاد چقدر فروش داشته است؟

درباره ی سریال شهرزاد باید گفت که در سینمای خانگی فوق العاده درخشید. با استقبال فراوان مردم در فصل اول سازندگان سریال تصمیم گرفتند که فصل های بعدی داستان تاریخی عاشقانه شهرزاد را بسازند. یکی از مسایل مهم در شبکه نمایش خانگی بحث قاچاق و دانلود غیرقانونی آثار است که دست‌اندر کاران مجموعه «شهرزاد» برای مقابله با آن تلاش زیادی کردند.

 

فصل اول سریال شهرزاد

 

برای ساخت سریال شهرزاد فصل اول ۱۵ میلیارد تومان هزینه شده است. اما جذابیت های این سریال رقم فروش سه برابری ۴۵ میلیارد! را رقم زد. همچنین در ساخت سریال شهرزاد فصل دوم بودجه ای حدود ۲۴ میلیارد تومان! هزینه شد.

با استقبال طرفداران این مجموعه و مردم، دانلود و خرید سریال شهرزاد بر اساس تخمین های زده شده حدود ۴۴ میلیارد تومان سود بسیار خوبی کرده است.

 

فصل دوم سریال شهرزاد

خوب باید گفت که سریال شهرزاد فصل سوم نیز با تمام حاشیه هایی که در فصل دوم خود داشت ساخته شد. در حال حاضر می توانید به تماشای آنلاین سریال شهرزاد فصل سوم، ۱۲ قسمت از این سریال عاشقانه به صورت اینترنتی، خرید از سوپرمارکت ها، شبکه های مجازی و ….بپردازید. همچنان اعداد و ارقام مشخصی درباره فروش و خرید قانونی شهرزاد در فصل سوم اعلام نشده است.

۴- گردنبند مرغ آمین سریال شهرزاد

در این مورد باید گفت که مرغ آمین سریال شهرزاد ترند شد و کلی فروش داشت. در شبکه نمایش خانگی گردنبند مرغ آمین نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرد و جزو ترندهای محبوب این سریال قرار گرفت.

در این سریال، ترانه علیدوستی در نقش شهرزاد دانشجوی پزشکی و مصطفی زمانی در نقش فرهاد دانشجوی ادبیات و روزنامه نگار عاشق یکدیگر هستند و قرار است باهم ازدواج کنند. در قسمتی از فیلم شهرزاد، فرهاد که نامزد شهرزاد است، گردنبند مرغ آمین (نشانه عشق) را به او هدیه می دهد.

نماد مرغ امین به معنی عشق، دوستی و علاقه به یار است که واژه ای آشنا برای مردم ایران می باشد. سریال شهرزاد باعث محبوبیت مرغ آمین میان مردم شد. در این سریال برای بازیگر اصلی ترانه علیدوستی (شهرزاد) از گردنبند، گوشواره و دستبند مرغ آمین استفاده شده است.

گردنبند مرغ آمین سریال شهرزاد

شعر مرغ آمین در سریال شهرزاد از شعرهای درخشان و معروف نیما یوشیج است. آهنگ مرغ آمین شهرزاد “مرغ آمین دردآلودی است کاواره بمانده – رفته تا آنسوی بیدادخانه – بازگشته رغبتش دیگر ز رنجوری نه سوی آب و دانه ” توسط مصطفی زمانی دکلمه شده است.

در ابتدای اجرای این صحنه غم آلود، محسن چاوشی این قطعه را (برآمده از سه غزل مختلف وحشی بافقی) همراه با سوز و گداز برآمده از زندگی پر از اندوه و تنگدستی را می خواند و در انتهای اجرای چاووشی نیز ترانه علیدوستی دکلمه ” باز میشه این در – صبح میشه این شب – صبر داشته باشد” را همراهی می کند.

 

پیشنهاد مطالعه:
5 فیلم پرفروش سینمای ایران در سال 95

شعر مرغ آمین در سریال شهرزاد

 

انتخاب “مرغ آمین” توسط حسن فتحی آن را در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یک نماد عاشقانه کرد. در واقع این نماد را از دنیای افسانه به دنیای جدید آورد تا یادگار عشق و امید را دوباره زنده کند.

دانلود آهنگ مرغ آمین فیلم شهرزاد

۳- سریال “شهرزاد” از نگاه منتقدان سینما و تلویزیون

طبق گزارشاتی که در مورد سریال شهرزاد شده است. امامی با اشاره به اینکه به نسخه سینمایی «شهرزاد» فکر کرده‌اند، گفت: داستان «شهرزاد» قابلیت سینمایی شدن را دارد، اما باید فصل سوم تمام شود و سپس درباره‌اش فکر کنیم.

سریال "شهرزاد" از نگاه منتقدان سینما و تلویزیون

طبق سایت رسمی فیلم شهرزاد برخی از نظرات منتقدان فیلم و سینما را می توانید بخوانید:

نظر طهماسب صلح جو

«شهرزاد» سریال موفقی است که به دلایل زیادی جذابیت خود را در بین مخاطبان پیدا کرده است. این سریال تا به امروز هیچ الگویی نداشته و وام گرفته از سریال های خارجی نیست و قطعا اگر قرار بود الگوهای اروپایی و آمریکایی را داشته باشد تا این اندازه مورد استقبال قرار نمی گرفت.

نظر التفات شکری آذر

هیچکدام از ما، کم سریال و فیلم و کتابی با مضمون عاشقانه نخوانده‌ایم. روایت شهرزاد ما را شیفته می‌کند؛ نمی‌دانیم در این ماجرا چه می‌یابیم که مصرانه آن را دنبال می‌کنیم.

احساس نمی‌کنیم که این ماجرا امری خارج از وجود ماست، پنداری هر کدام از ما شهرزادی در درون خود داریم و برای همین است که با آن هم‌داستان می‌شویم.

نظر جعفر گودرزی

بعد از موفقیت خیره کننده فصل اول سریال شهرزاد، مخاطبین با شوقی بسیار منتظر بودند تا فصل دوم قصه از راه برسد و ماجراهای تلخ یا شیرین دلدادگی و نیز جنگ قدرت بعد از مرگ نماد اقتدار – بزرگ آقا- را از نو سر بگیرند.

با شروع فصل دوم؛ مشخص شد روند تازه شهرزاد تکیه بر نوعی قصه گویی عرضی دارد، آدمهایی که در جای خود ایستاده اند اما زلزله هایی متعدد آرامش آنها را مختل می کند. شیوه خاصی از قصه گویی که در بسیاری از بخشهای شاهنامه نیز به کار گرفته شده است.

نظر محمود گبرلو

«شهرزاد» سردمدار تحولی در سریال سازی، فیلم سازی، بازیگری، روایت‌های تاریخی، مخاطب پذیری، سرمایه گذاری و رونق صنعت نمایش‌های خانگی در عصر حاضر است.

اما در این میان چرا فیلمسازی؟! بخاطر آنکه درعصر امروز و با ورود تلویریون‌های بزرگ و سیستم‌های دیجیتال قاب سیما با قاب سینما با فاصله‌ای اندک بسیار شبیه به هم شده‌اند و این را کارگردان خوب درک کرده است. «شهرزاد» متولیان فرهنگی را از خواب خرگوشی بیدار کرد و آنها تازه فهمیدند که چقدر از نیازهای مخاطب امروز بی‌اطلاع هستند.

نظر یدالله صمدی

یدالله صمدی، کارگردان سریال «شوق پرواز» نیز درباره سریال شهرزاد بیان کرد: شهرزاد قصه‌ای ساده و بی‌آلایش را به تصویر کشده است. ‌اگر بخواهیم سریال‌های نمایش خانگی را با هم مقایسه کنیم، «شهرزاد » از نظر ساختار و زمان و هزینه‌ای که برای ساخت آن شده، بسیار فاخر است.

او ادامه داد: «شهرزاد » حس و نگاه خود فتحی است و به همین دلیل هم آن را محبوب کرده است. «شهرزاد » اثر بسیار ارزشمندی است که وقتی با دوستان و آشنایان درباره آن صحبت می‌کنیم، همه راضی هستند و تا به امروز این حجم اشتیاق را درباره هیچ سریالی ندیده بودم.

۲- نظر مخاطبان و تیم ملی فوتبال ایران درباره سریال شهرزاد

طبق نظرسنجی هایی که در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام Instagram و توییتر Twitter درباره سریال شهرزاد توضیحاتی را دادند فصل اول نسبت به فصل سوم شهرزاد مخاطب بیشتری را به سوی خود جذب کرده بود.

نظر تیم ملی فوتبال ایران درباره سریال شهرزاد

اما باید گفت که فیلم پرمخاطب شهرزاد توسط قشرهای مختلفی مورد قضاوت قرار گرفته است و نظرات درباره سریال شهرزاد با چالش هایی همراه می باشد. ما در اینجا می خواهیم نظرات مردم و چند بازیکن ستاره تیم ملی فوتبال ایران را که توضیحاتی درباره سریال شهرزاد داده اند را برایتان آورده ایم:

نظر علی انصاریان

به شدت طرفدار حسن فتحی و آثار او هستم. شب دهم او عالی بود و حالا هم سریال شهرزاد. در فصل اول بازی علی نصیریان بسیار خوب بود تا آنجا که هر دوشنبه این مجموعه را می‌دیدم. شهاب حسینی نقش قباد را بسیار خوب بازی کرد و یکی از بهترین بازی‌هایش را در این سریال دارد. لوکیشن‌ها عالی است و مخاطب را جذب می‌کند و همچنین دیالوگ‌های بسیار خوبی نیز دارد.

پیشنهاد مطالعه:
5 سالن سینمایی جهان که لذت تماشای فیلم را دوچندان می کند

باید این نکته را هم یادآور شوم که فصل اول جذابیت بیشتری داشت تا آنجا که نمی‌شد حدس زد که قسمت بعد قرار است چه اتفاقی بیافتد اما در مجموع کارهای حسن فتحی همیشه خوب است و مخاطبان زیادی دارد.

نظر افشین پیروانی

سریال شهرزاد را دنبال می‌کنم به دلیل اینکه در مدیوم نمایش خانگی ساخته شده است و با توجه به مشغله‌های کاری زیادی که دارم و ممکن است نتوانم هر دوشنبه آن را ببینم، اما تا وقتی قسمت بعدی آن نیامده، حتما هر قسمت را مشاهده می‌کنم. در این سریال انتخاب بازیگران در هر فصل بسیار خوب بوده و هرکدام سرجای خودشان با توجه به نقش قرار گرفته‌اند. در واقع توازنی از پیشکسوتان و جوان‌ها برای حضورشان در این سریال دیده می‌شود.

نکته دیگری که باید اشاره کنم این است که توجه به پیشکسوت‌ها و استفاده از آن‌ها در سریال، جای تقدیر دارد، چون معمولا وقتی نسل‌ها عوض می‌شوند، نسل جدید باید بدانند پیشکسوت‌ها چه کردند.

فصل سوم “شهرزاد” مخاطب را راضی کرد؟

 

سریال شهرزاد از نظر مخاطبان

نظر مخاطبین: امین

فصل سوم را هم دنبال می‌کند و می‌‌گوید: فصل اول را دوست داشتم اما فصل دوم چنگی به دل نمی‌زد برای همین از سایت‌های متفرقه دانلود کردم. فصل اول را دوست داشتم و حاضر بودم برایش هزینه کنم ولی فصل دوم و سوم را فقط از سرکنجکاوی با دور تند نگاه می کنم که در جریان روند کلی قرار بگیرم.

ضمن اینکه معتقدم فصل سوم می توانست نجات دهنده باشد و مخاطب را راضی کند اما نیست. تنها دلیلی که برای تماشای داستان کنجکاو هستم این است که در فصل اول یک پرونده در ذهنم باز شد و حالا می‌خواهم به پایان برسد.

نظر مخاطبین: زهره

تمام قسمت‌های سریال را دیده و می‌گوید: «در فصل اول به خاطر تصویر اتفاقات و فضاهای قدیمی مانند کودتای ۲۸ مرداد، کافه نادری و … با «شهرزاد» ارتباط برقرار کردم. ضمن اینکه همه سریال را دنبال می‌کردند و فضای مهیجی ایجاد شده بود.

به نظرم بعد از ازدواج شهرزاد و فرهاد باید سریال تمام می شد و پتانسیل ادامه داستان وجود نداشت. در فصل دوم و سوم به گونه‌ای شخصیت‌ها در داستان رها هستند و بدون پی‌رنگ داستانی مشخص در حجم اتفاقات گم شده‌اند.»

۱- آیا سریال شهرزاد در فصل سوم به پایان می رسد؟

خلاصه سریال شهرزاد و بهترین سکانس های این فیلم در عاشقانه های شهرزاد، عاشقانه های شهرزاد و قباد، عاشقانه های شهرزاد و فرهاد قرار دارد. درباره فصل سوم فیلم شهرزاد حرف و حاشیه های زیادی مطرح شده است. به نظرتان آیا می توان به فصل سوم “شهرزاد” امیدوار بود؟

 

دانلود قانونی سریال شهرزاد فصل سوم

 

سید محمد امامی و آقای حسن فتحی از بهترین های سینما و تلویزیون گفته اند که مجموعه فصل سوم شهرزاد عاشقانه تر خواهد بود و از لحاظ داستانی همانی است که مردم دوست دارند. در واقع تم عاشقانه مشابه فصل اول به فضای کلی سریال باز می گردد.

طبق آخرین اخبار سینما و تلویزیون، فیلمبرداری فصل سوم سریال “شهرزاد” به تازگی به پایان رسیده است و فصل چهارمی در کار نیست. همچنین شهرزاد (ترانه علیدوستی) در صفحه اینستاگرامش با انتشار ویدیویی یک دقیقه ای با این سریال خداحافظی کرد.

 

فصل سوم سریال شهرزاد

 

به نظرتان فصل سوم سریال شهرزاد چند قسمت است؟ نظر شما راجع به داستان فیلم شهرزاد چیه؟ خوشحال می شویم نظرات شما دوستان را نیز درباره فیلم پرحاشیه و جذاب شهرزاد بدانیم و با کاربران به اشتراک بگذارید.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است