با ما ارتباط برقرار کن

سینما و تئاتر

۵ نقش تلویزیونی موفق در فیلم های منتخب!

منتشر شده

روی

5 نقش تلویزیونی موفق در فیلم های منتخب!

انتخاب بازیگران برای سریال‌های تلویزیونی بر اساس علم دقیقی صورت نمی‌گیرد و کارگردان امیدوار است انتخاب درستی انجام داده باشد. این کار زمانی دشوارتر می‌شود که بخواهیم بازیگر جدیدی را در نقشی قرار دهیم که قبلاً توسط فرد دیگری بازی شده است و مجبوریم به دلیل شرایط اضطراری فرد دیگری را جایگزین کنیم.

۵- بازگشت به آینده Back to the Future

فیلم بازگشت به آینده Back to the Future
در فیلم اول جنیفر پارکر نقش پررنگی نداشت، زیرا قهرمان اصلی فیلم ما بیشتر در طول فیلم به ۳۰ سال گذشته سفرکرده بود؛ اما در انتهای فیلم نقش او پررنگ‌تر می‌شود و دکتر براون هر دو آن‌ها را به سال ۲۰۱۵ (آینده) می‌فرستد.

در فیلم بازگشت به آینده ۲ بازیگر دیگری در نقش جنیفر ظاهر شد. الیزابت ولز در فیلم اول در نقش جنیفر بازی کرده بود، او مجبور شد برای مراقبت از مادرش برود، پس نقش او را الیزابت شو بر عهده گرفت.

۴- بازی تاج‌ و تخت Game of Thrones

فیلم بازی تاج‌ و تخت Game of Thrones
در سریال بازی تاج‌ و تخت آن‌قدر نقش‌ها خوب واگذارشده‌اند که تغییر نقش کسی در فیلم باورکردنی به نظر نمی‌رسد. اگر چه آن‌ها در موارد محدودی این کار را انجام داده‌اند؛ اما در اکثر موارد نقش فرد در فیلم آن‌قدر محدود بوده که کسی متوجه این تغییر نشود.
اما این قضیه در مورد داریو ناهاریس صادق نیست. Ed Skrein این نقش را به‌ خوبی بازی می‌کرد و به دلایلی نامشخص، نقش او به فرد دیگری دادند. Skrein برای بازی در فیلم Transporter این نقش را ترک کرد، اما او معتقد است این کار سیاستی بود تا فرد دیگری را به‌ جای او قرار دهند. Michiel Huisman در فصل چهارم این نقش را گرفت و با وجود تفاوت‌های بسیار، به‌ خوبی از عهده آن برآمد.

۳- شوالیه تاریکی The Dark Knight

فیلم شوالیه تاریکی The Dark Knight
در فیلم شوالیه تاریکی، کریستوفر نولان نقشی را تغییر داد و مردم این تغییر را بسیار پسندیدند. ریچل داوز جزء جدایی‌ناپذیر از افسانه بتمن بود. Katie Holmes در ابتدا این نقش را بازی می‌کرد اما شایعه‌ها حاکی از آن است که چون او نتوانست در فیلم بتمن محبوبیت پیدا کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 راز خصوصی و روابط عاشقانه سلنا گومز خواننده مشهور!

بنابراین در فیلم شوالیه تاریکی این نقش به Maggie Gyllenhaal داده شد. هولمز گفته بود که ترک این فیلم تصمیم خودش بوده و برای ساخت مجموعه Mad Money رفته است، اما اگر حتی تریلر فیلم را دیده باشید می‌فهمید که هیچ‌کس Mad Money را به بتمن ترجیح نمی‌دهد.

۲- هری پاتر و زندانی آزکابان Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

فیلم هری پاتر و زندانی آزکابان Harry Potter
زمانی که ریچارد هریس در سال ۲۰۰۲ درگذشت تنها دو فیلم از هری پاتر ساخته‌ شده بود و پنج کتاب دیگر باقی‌مانده بود تا به فیلم تبدیل شود.
در ابتدا طرفداران نسبت به کارایی Michael Gambon در این نقش، شک و تردید داشتند. این بازیگر به‌ سرعت توانست این نقش را به دست آورد و مخاطبان را به خود جذب کند. گمبون به این شخصیت کمی رفتارهای عجیب اضافه کرد و توانست این نقش را به‌ خوبی اجرا کند که بدون شک کار آسانی نبود. این شخصیت با شخصیت قبلی تفاوت داشت، اما به نقش کتاب بسیار نزدیک‌تر بود. جالب است بدانید که گمبون هیچ‌وقت زحمت خواندن سری کتاب‌ها را به خود نداد.

۱- سری تلویزیونی بتمن Batman

سری تلویزیونی بتمن Batman

در سری بتمن نقش Catwoman توسط سه بازیگر در سری‌های مختلف بازی شد. برای دو فصل اول Julie Newmar این نقش را به عهده داشت. شاید ماندگارترین فرد در این جایگزینی‌ها بازیگر سری آخر مجموعه بتمن باشد، زیرا نقشی را که قبل از آن دو بازیگر سفید پوست داشتند به یک بازیگر سیاه‌ پوست (Eartha Kitt) دادند.

پیشنهاد مطالعه:
5 فیلم معناگرا که ذهن شما را آشفته خواهد کرد

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است