با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

۵ راز ناگفته درباره موزه لوور، معروف ترین موزه ی جهان

منتشر شده

روی

رازهایی درباره موزه لوور

افراد زیادی در دنیا به دیدن موزه های تاریخی جهان علاقه مند هستند. یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های دنیا، موزه‌ لوور است که به عنوان پربازدیدترین موزه جهان شناخته شده است. این موزه ۳۸ هزار اثر هنری را به نمایش گذاشته و بیش از ۴۲۲ هزار اثر هنری را نگهداری می‌کند. تعداد کارکنان این موزه به ۲۲۹۰ نفر است که ۱۲۰۰ نفر از این تعداد را ماموران امنیتی تشکیل می‌دهند.

این موزه یکی از غنی‌ترین موزه‌های دنیا به لحاظ در اختیار داشتن آثار ارزشمند هنری محسوب می‌شود. موزه The Louvre Museum، مجموعه‌ای از ۴۸ آتش‌نشان در اختیار دارد که ۲۴ ساعته، در حالت آماده‌باش قرار دارند.

موزه لوور در شهر زیبای پاریس قرار دارد که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند. برای شناختن رازهای نهفته ی این موزه‌ی بزرگ و دیدنی با ما همراه باشید.

 

۵- موزه لوور در ابتدا به عنوان یک کاخ ساخته شده بود

این موزه در اصل به دستور فرانسوای اول به عنوان کاخی ساخته شده بود. این پادشاه دوران رنسانس که به خاطر ساختن قلعه‌های زیبا در Loire Valley شهرت دارد، یک قلعه‌ی مربوط به قرن دوازدهم را تخریب کرد تا راه برای ساختن کاخ لوور باز شود.

 

کاخ موزه لوور

 

در اواسط دهه‌ی ۱۵۰۰ میلادی کار ساخت و ساز بنا آغاز شد اما تنها بخشی از بنای کاخ تکمیل شد. هر یک از پادشاهان فرانسوی بخشی را به ساختار این کاخ اضافه می‌کردند.

پیشنهاد مطالعه:
5 ربات عجیب که کارهای خلاقانه انجام می دهند!

اگر به معماری بنا دقت کنید، متوجه تفاوت‌هایی در بخش‌های مختلف آن می‌شوید. یکی از چشم‌گیرترین بخش‌های بنا، کلوناد (Colonnade) نام دارد که توسط لویی لو وو (Louis Le Vau)، کلود پرو (Claude Perrault) و نقاش معروف شارل لو برن (Charles Le Brun) طراحی شده است. آثار تحسین‌برانگیز این نقاش را می‌توانید در گالری آپولو مشاهده کنید.

 

۴- بسیاری از آثار هنری موجود مربوط به غنایم جنگی ناپلئون

 

غنایم جنگی ناپلئون در موزه لوور

 

بسیاری از پادشاهان فرانسه از بزرگ‌ترین گردآوری‌کنندگان آثار هنری بودند و به معماران بزرگ و ماهر زمان خود ماموریت می‌دادند تا در ساخت و ساز بناها مشارکت کنند.

اما بسیاری از ارزشمندترین آثار هنری موزه در جریان جنگ‌های ناپلئون در ایتالیا، مصر و مناطق دیگر غارت شده‌اند.

 

۳- هرم شیشه‌ای معروف آی ام پی (I.M. Pei)

هرم شیشه‌ای مشهور این موزه که توسط معمار شناخته‌شده‌ی آمریکایی، آی ام پی طراحی شده، امروزه به تنهایی به عنوان سمبل موزه‌ی لوور شناخته می‌شود.

 

هرم شیشه‌ای معروف آی ام پی (I.M. Pei) 

 

در سال ۱۹۸۹ این هرم برای اولین بار رونمایی شد. اما بسیاری از منتقدان معتقد بودند که این هرم نوعی توهین به مقدسات است. در حالی که این هرم که برای استقبال از ۴.۵ میلیون بازدیدکننده طراحی شده بود، در سال ۲۰۱۵، ۸.۶ میلیون نفر از موزه‌ی لوور بازدید کردند.

پیشنهاد مطالعه:
5 رمان عاشقانه برتر از مرتضی مؤدب پور

در حال حاضر پروژه‌های عظیمی در این موزه در دست ساخت و تعمیر است. تا با تغییر شکل ورودی‌ها و نواحی پذیرش اطراف هرم، مسیرهای طولانی را کوتاه‌تر کند.

 

۲- بزرگ‌ترین نقاشی موزه، در اتاقی که تابلوی مونا لیزا قرار دارد

 

تابلوی مونا لیزا در موزه لوور

 

مشهورترین اثر هنری موجود در موزه‌ی لوور تابلوی مونا لیزا است که بسیاری از افراد نمی‌دانند که بزرگ‌ترین نقاشی موزه در همان اتاق قرار دارد.

تابلوی جشن عروسی در قانا که توسط ورونز (Veronese) نقاش معروف ونیزی کشیده شده، ماجرای اولین معجزه‌ی مسیح و تبدیل آب به شراب را به تصویر می‌کشد.

 

۱- لذت بردن طرفداران رمز داوینچی از مسیرهای موضوعی برای بازدید موزه

 

رمز داوینچی در موزه لوور

 

این موزه چندین مسیر موضوعی رسمی برای بازدیدکنندگان دارد تا بتوانند با استفاده از آنها از موزه بازدید کنند. یکی از این مسیرها از کتاب رمز داوینچی الهام گرفته است.

اگر این مسیر را برای بازدید انتخاب کنید، می‌توانید رد پاهای شخصیت‌های این رمان یعنی Robert Langdon و Sophie Neveu را دنبال کنید.

با یکی از زیباترین موزه های جهان آشنا شده اید. اگر این موزه را از نزدیک تماشا کرده اید یا رازهای دیگری در مورد موزه لوور می دانید خوشحال می شویم با ما و کاربران سایت تاپ فایو در میان بگذارید.

منبع فارسی: ajibtarin

منبع خارجی: foodandwine

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است