با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

۵ جشنواره هنری معروف و معتبر در جهان

منتشر شده

روی

5 جشنواره هنری معروف و معتبر در جهان

برای بسیاری از دوستداران هنر، یک جشنواره هنری عالی می تواند تجربه جذاب و مفید باشد که به وسعت دید هنریشان کمک می کند. جشنواره‌ها همانطور که فرصتی برای تجربه و مشاهده کارهای هنری سنتی فراهم می کند، در عین حال باعث می شود که دوستداران هنر در مورد اشکال و سبک های جدید و جدید در حال ظهور نیز دید بهتری پیدا کنند.

جشنواره هنری خوب، شرکت کنندگان را با یک نسل جدید از هنرمندان آشنا می کند، همچنین این هنرمندان تازه کار می توانند کارهای خود را در کنار استادان بزرگ در معرض نمایش قرار دهند.

هنگامی که شما یک جشنواره هنری را با یک تجربه مسافرتی ترکیب می کنید، می تواند منجر به ادغام فوق العاده فرهنگ و خلاقیت شود که می تواند به روش های مختلف، آموزشی و الهام بخش باشد. با در نظر داشتن این نکات، به ۵ جشنواره هنری بزرگ نگاهی می اندازیم:

۵- جشنواره هنر دبی (Art Dubai)

جشنواره هنر دبی (Art Dubai)

یکی از جدیدترین جشنواره های این فهرست، جشنواره هنر دبی است که تنها از سال ۲۰۰۶ آغاز به کار کرده است، اما در حال حاضر رشد کرده است و به راحتی تبدیل به یکی از جشنواره های هنری برتر در خاورمیانه با تمرکز بر هنر معاصر از سراسر منطقه و همچنین شمال آفریقا و جنوب آسیا شده است.

هنر دبی به عنوان یک جشنواره بزرگ فرصتی برای کلکسیونرهای مختلف است که استعدادهای در حال ظهور از نقاط جهان را کشف کنند؛ اتفاقی که اغلب در سایر جشنواره ها به چشم نمی خورد. با تاکید بر تنوع و کیفیت، این جشنواره به عنوان یک پناهگاه برای هنرمندان تازه کار به شمار می آید که به دنبال آن هستند که استعدادهای خود را در راه های جدید و منحصر به فرد در معرض نمایش عمومی قرار دهند.

همچنین این جشنواره به هنرمندان خاورمیانه اجازه می دهد تا کلیشه های موجود در جشنواره‌های هنری را از بین ببرند و استعداد خود را با مخاطبانی که ممکن است در گذشته به ندرت با همچین چیزی مواجه شده بودند به اشتراک بگذارند.

۴- جشنواره هنری ARCO مادرید (ARCO Madrid)

جشنواره هنری ARCO مادرید (ARCO Madrid)

ARCO Madrid  در سال ۱۹۸۲ تأسیس شد و به سرعت به یکی از بهترین جشنواره های هنری در سراسر اروپا تبدیل شد و سالانه کلکسیونرها، مربیان و دوستداران هنر را از سراسر جهان جذب کرده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 هتلی که باید قبل از مرگ یک بار هم که شده در آن بخوابید!

دو روز اول از این جشنواره هفتگی به خرید و فروش آثار هنری که نمایش داده شده اند، اختصاص می یابد. به صورت میانگین بیش از ۲۵۰ نفر برای خرید آثار هنری برای موزه‌های شخصی و عمومی و جمع آوری کلکسیون خود به خرید در این جشنواره اقدام می کنند. در روز های بعد، دربهای جشنواره به روی عموم مردم باز می شود،تا به بازدید از آثار برخی از هنرمندان مهم و تاثیرگذار معاصر، و همچنین استعدادهای جوان بپردازند.

۳- نمایشگاه بین المللی هنر هنگ کنگ (Hong Kong International Art Fair)

نمایشگاه بین المللی هنر هنگ کنگ (Hong Kong International Art Fair)

نمایشگاه بین المللی هنر هنگ کنگ که در سال ۲۰۰۷ برای نخستین بار با هدف تبدیل شهر پویا و جهانی آسیا به یک مرکز هنری جهانی آغاز به کار کرد.

برای تشخیص آنکه هنگ کنگ در این ادعای خود موفق بوده است کافی است به این نکته توجه داشته باشیم که در ابتدا، این جشنواره توجه کمتری را به خود جلب کرد، اما به مرور زمان به یک رویداد عظیم هنری تبدیل شد به گونه ای که در آخرین دفعه برگزاری این جشنواره توجه بیش از ۳۰۰ گالری و ۷۰،۰۰۰ دوستدار هنر را به خود جذب کرد.

دلیل اصلی شهرت این جشنواره به دورهمی هنرمندان با استعداد از شرق و غرب جهان است که به کلسکسونرها، مدیران هنری و طرفداران هنر مدرن اجازه می دهد تا از ترکیب سبک و تاثیرات فرهنگی مختلف لذت ببرند. در سال ۲۰۱۳، این نمایشگاه به Art Basal در هنگ کنگ تبدیل شد.

۲-  جشنواره هنری ایتالیا (The Venice Biennial)

جشنواره هنری ایتالیا (The Venice Biennial)

بدون شک این جشنواره یکی از معتبرترین جشنواره های هنری در اروپا به شمار می آید که از سال ۱۸۹۵ هر دو سال یک بار برگزار شده است. بسیاری از هنرمندان جوان در سرتاسر جهان در ونیز ایتالیا جمع می شوند تا مهم ترین و خلاقانه ترین آثار خود را به اشتراک بگذارند.

پیشنهاد مطالعه:
5 فینال پرگل لیگ قهرمانان اروپا

این جشنواره مدرن همچنین معماری، سینما، رقص، موسیقی و تئاتر را نیز پوشش می دهد و تا به امروز به جایگاه مهمی در خرید و فروش آثار هنری معاصر در بسیاری از حوزه های هنری دست یافته است. بیش از ۳۰۰،۰۰۰ نفر در آخرین جشنواره که در سال ۲۰۱۳ برگزار شد، شرکت کردند و انتظار می رود که این تعداد در سال های آینده همچنان افزایش یابد.

۱- جشنواره هنری Art Basel (سوئیس و میامی)

جشنواره هنری Art Basel (سوئیس و میامی)

Art Basel  در سال ۱۹۷۰ در بازل سوئیس شروع به کار کرد و خیلی زود به یکی از جشنواره‌های مهم برای کشف استعدادهای تازه تبدیل شد. این نمایش سالانه هنرمندان بسیاری را از سراسر جهان جذب می کند.

۴۰۰۰ هنرمند با بیش از ۳۰۰ گالری از آمریکای شمالی، آمریکای لاتین، اروپا و آسیا در این رویداد شرکت می کنند. این رویداد به قدری پرطرفدار است که در سال ۲۰۰۲ سازمان دهندگان هنر بازل این جشنواره را در میامی راه اندازی کردند که تا امروز به اندازه جشنواره خواهر آن تقریبا تاثیرگذار بوده است. هر دوی این جشنواره به محلی برای نمایش مجموعه ای از آثار خوب هنر مدرن، و همچنین مجموعه ای از سخنرانی ها و گفتگوهای هنری جذاب تبدیل شده اند.

اگر شما حق انتخاب داشتید، کدام یک از این جشنواره‌ها را انتخاب می کردید؟ چرا؟ منتظر پیام های شما در نظرات هستیم.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است