با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

۵ حقیقت جالب درباره مایکل جکسون (Michael Jackson)

منتشر شده

روی

5 حقیقت جالب درباره مایکل جکسون (Michael Jackson)

مایکل جکسون به دلایل بسیاری شناخته‌ شده است، از جمله موسیقی او، حرکت‌های رقص او و این واقعیت که با پوشیدن یک کلاه فدورا احمق به نظر نرسد.

اما یک مرد پیچیده و منحصر به‌ فرد که به‌ عنوان پادشاه پاپ شناخته می‌شد نمی‌تواند تنها این ویژگی‌های را داشته باشد. در اینجا به حقایقی درباره مایکل جکسون می‌پردازیم.

۵- او تمام آهنگ‌های خود را با صدای خود نوشته است

مایکل جکسون آهنگ‌های خود را با صدای خود نوشته
با وجود اینکه مایکل تنها نویسنده تمامی دیسکوگرافی‌ها بود و در تنظیم بسیاری از آهنگ‌ها دست داشت، اما از موسیقی چیز زیادی نمی‌دانست. به‌ عبارت‌ دیگر اگر چه او می‌دانست چطور آهنگ را تنظیم کند اما بلد نبود که هیچ ابزاری از موسیقی را بنوازد یا برگه‌های نوت را بخواند. مایل تمام آهنگ‌ها را در ذهن خود می‌ساخت و در جلسه ضبط آلبوم موسیقی را برای نوازندگان می‌خواند.
جکسون همیشه یک ضبط‌ صوت همراه داشت و زمانی که چیزی به او الهام می‌شد آن را ضبط  می‌کرد. جکسون تمام لایه‌ها را با هم ترکیب می‌کرد و نسخه آکاپلا آهنگ‌هایش را می‌ساخت. برای اثبات این جریان چند نمونه از ضبط‌های او وجود دارد. او همچنین در دادگاه برای اثبات سرقت ادبی این کار را انجام داد.

۴- مرده او از زنده ما پول بیشتری به دست می‌آورد

مرده مایکل جکسون از زنده ما پول بیشتری به دست می‌آورد
بسیاری فکر می‌کنند فردی که می‌میرد دیگر توانایی پول درآوردن ندارد. مایکل جکسون در سال ۲۰۱۶، بعد از گذشت بیش از ۷ سال از مرگش حدود یک میلیارد دلار درآمد داشت. او به‌عنوان پردرآمدترین سلبریتی مرده شناخته شد.

پیشنهاد مطالعه:
5 آهنگ برتر جهان از نگاه سایت بیلبورد

او این درآمد را از فروش و صدور مجوز برای موسیقی‌هایش به دست آورده است. او علاوه بر آلبوم‌های خود، حق بسیاری از موسیقی‌های موردعلاقه‌اش را در زمان زنده‌بودن خریده است، بنابراین زمانی که مردم آن‌ها را می‌خرند، پول به دست می‌آورد.

نمی‌دانیم که این کار هوشمندانه یا خودخواهانه است، اما به‌ شدت تحت تأثیر قرار گرفته‌ایم که او به لطف تصمیمات تجاری که ده سال پیش‌گرفته است، بیشتر از ما درآمد دارد.

۳- مرگ او باعث وقفه در گوگل شد

مرگ Michael Jackson باعث وقفه در گوگل شد
مرگ مایکل جکسون را همه به یاد دارند. مرگ او یک رویداد جهانی غم‌انگیز بود. مردم گوگل را چک می‌کردند که از درستی خبر مطمئن شوند. طبق گزارش‌های گوگل پس از مرگ او میلیون‌ها نفر اسم او را در گوگل جستجو می‌کردند و این کار باعث وقفه در گوگل شد.

۲- مایکل جکسون یک پادشاه واقعی بود

مایکل جکسون یک پادشاه واقعی بود
با وجود اینکه همه او را به‌ عنوان پادشاه پاپ می‌شناسند، اما کمتر کسی می‌داند که در سال ۱۹۹۲ او یک شاه حقیقی شد.

در اوایل دهه ۹۰ میلادی جکسون یک تور آفریقایی را آغاز کرد که طی آن با پادشاهی کوچکی در ساحل‌ عاج به نام سانوی (Sanwi) روبرو شد. مردم سانوی شیفته او شدند و رئیس قبیله به او گفت که عارفان پیش‌بینی کرده بودند که خواننده از نسل مستقیم خون سلطنتی سانوی بود.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

بنابراین در یک مراسم کوچک و عجیب شاه مایکل جکسون را تاج‌گذاری کردند. عنوان رسمی جکسون بعدها به شاهزاده کاهش یافت و وظایف پادشاهی او توسط یک مرد دیگر انجام می‌شد. سانوی حتی یک مراسم خاک ‌سپاری سلطنتی برای او برگزار کرد.

۱- او شخصاً برخی از داستان‌های عجیب‌ و غریب در مورد خودش را می‌گفت

داستان‌های عجیب‌ و غریب مایکل جکسون
جکسون برخلاف شخصیت کودکانه و معصومی که در عموم داشت، در پشت‌ صحنه یک شخصیت حسابگر و مؤثر داشت که موجب ترقی خودش می‌شد. برای مثال او چند داستان درباره خودش به خبرگزاری‌ها داد تا زمانی که در موسیقی فعالیتی ندارد، همچنان در ستون روزنامه‌ها جایی داشته باشد.
از داستان‌های شناخته‌ شده او این است که در اتاق اکسیژن فشرده می‌خوابد تا جوان‌تر به نظر برسد یا با میمون خود به حمام می‌رود. این خبرها پوشش مطبوعاتی فوق‌العاده‌ای به او دادند اما زمانی که مطبوعات شروع به داستان سازی کردند نتیجه معکوس شد و موجب ناراحتی او شد. او تصمیم گرفت دیگر در مورد زندگی شخصی‌اش دروغ نگوید.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است