با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

۵ داستان واقعی پشت آهنگ های غمگین جهان

منتشر شده

روی

5 داستان واقعی پشت آهنگ های غمگین جهان

شاید خیلی وقت ها هنگام شنیدن موسیقی بتوانیم حس نویسنده آهنگ را، در زمان نوشتن آن درک کنیم. پشت بسیاری از این آهنگ‌ها داستان‌های شنیدنی واقعی وجود دارد. در اینجا می‌خواهیم ۵ مورد از بهترین‌ آهنگ های محبوب جهان را معرفی کنیم.

۵- آهنگ The Way از Fastball

داستان آهنگ The Way از Fastball

آهنگ the way توسط fastball در سال ۱۹۸۸ منتشر شد و به مدت ۷ هفته در صدر آهنگ‌ های مدرن راک قرار گرفت. با وجود درخشش شدید، در پشت آن داستان غمگینی وجود دارد.

داستان درباره زوج پیری است که به‌ طور ناگهانی در مسیر یک فستیوال هیجان‌ انگیز در جاده مکزیک گم می‌ شوند. ماشین آنها در دره ای که سقوط کرده‌اند پیدا می‌شود، که متاسفانه هر دو در این حادثه جان خود را از دست می‌دهند. ترانه زیبای the way سعی کرده پایان خوشی برای آن‌ها رقم بزند و آنها سال‌ های باقی عمر خود را به‌ خوبی در کنار هم سپری کردند.

۴- آهنگ Jeremy از Pearl Jam

داستان آهنگ Jeremy از Pearl Jam

آهنگ زیبای Jeremy به‌ تنهایی جایگاه خاصی را از آن خود نکرد، اما موزیک ویدیو آن به‌ شدت درخشید و مورد استقبال قرار گرفت. داستان درباره پسری به نام جرمی (Jeremy) است که در مدرسه جلوی همکلاسی‌ هایش خودکشی می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 حقیقت جالب درباره مایکل جکسون (Michael Jackson)

متأسفانه موزیک غمگینی که Pearl Jam خوانده است داستان زندگی جرمی پسری ۱۶ ساله است که در مدرسه به‌ شدت توسط همکلاسی‌ هایش مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفت. در یک روز با تفنگ در کلاس حاضر شد، جلوی همکلاسی‌ هایش ایستاد، تفنگ را در دهانش گذاشت و خودش را کشت.

۳- آهنگ Lightning Crashes از Live

داستان آهنگ Lightning Crashes از Live

آهنگ Lightning Crashes با این ذهنیت ساخته شد که هرگاه انسانی پیر میمیرد، زنی جوان در اتاقی دیگر نوزادی را به دنیا می‌آورد.

پس از بمب‌گذاری در اکلاهما (Oklahoma)، یک آهنگساز محلی رمیکس این آهنگ را، برای ادای احترام به کسانی که جان خود را از دست‌ داده بودند منتشر کرد که در آن صدای بیل کلینتون و آژیر خطر شنیده می‌شد. هر چند سازندگان اصلی نسخه اصلی آهنگ را کنار گذاشته بودند و معتقد بودند که آهنگ موفقی نبوده است؛ اما موزیک Lightning Crashes از Live به یکی از درخشان‌ ترین کارهای این گروه تبدیل شد.

۲- آهنگ Hey Man, Nice Shot از Filter

داستان آهنگ Hey Man, Nice Shot از Filter

آهنگ Hey Man, Nice Shot توسط Filter در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و داستان خودکشی شخصی به نام رابرت بود (Robert Budd ) است. Robert Budd از سال ۱۹۸۰ خزانه‌دار دولت پنسیلوانیا بود و در سال ۱۹۸۷ به دریافت رشوه از یک شرکت کالیفرنیایی متهم شد. قبل از اعلام محکومیتش به یک کنفرانس خبری دعوت شد و پس از تمام شدن صحبت‌ها، در جلوی دوربین خودکشی کرد.

۱- آهنگ محبوب Limousine از Brand New

داستان آهنگ محبوب Limousine از Brand New

محبوب ترین و غمگین ترین داستان این لیست مربوط به مرگ کتی دختر ۷ ساله ای است که آهنگ Limousine توسط Brand New از این ماجرا الهام گرفته‌ شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 ساز عجیب و خلاقانه در دنیای موسیقی جهان

کتی به همراه خانواده خود برای یک مراسم عروسی به ساحل رفته بودند که در راه برگشت سوار بر ماشین لیموزین (limousine) با یک راننده مست تصادف می‌کنند. تمام اعضای خانواده صدمه دیدند و راننده لیموزین در تصادف کشته شد؛ اما وقتی پلیس رسید با صحنه‌ای وحشتناک روبرو شد. مادر کتی در حالی‌ که سر دخترش را در دست داشت بیرون ماشین ایستاده بود. در این اتفاق ناگوار سر دختر کوچولو کتی با کمربند ایمنی برید ه‌شده بود. پلیس راننده مست ۲۴ ساله را به دلیل دست داشتن در دو قتل، به ۱۸ سال حبس محکوم شد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است