با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

5 مجسمه معروف در جهان

منتشر شده

روی

شاید بتوان مجسمه سازی را یکی از قدیمی ترین هنرها دانست. در زمانی که ابزارهای نقاشی و موسیقی و سینما حتی وجود خارجی نداشتند، انسان با استفاده از تراشیدن سنگ اقدام به ساخت مجسمه ها در انواع و اقسام گوناگون از جمله سردیس، تندیس و … کرد. به گونه ای که مجسمه ها به بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ و تمدن ملل مختلف تبدیل شدند. در اینجا لیستی از 5  مجسمه مشهور و خوش ساخت در جهان را با هم می بینیم:

5- مجسمه آزادی، نیویورک، آمریکا

مجسمه آزادی - مجسمه های معروف در جهان

این مجسمه که در جزیره Liberty در منهتن قرار دارد، در 28 اکتبر سال 1886 به عنوان هدیه ای برای ایالات متحده از طرف مردم فرانسه فرستاده شد. این هدیه به مناسبت جشن 100 سالگی امضای اعلامیه استقلال ایالات متحده به آمریکا فرستاده شد. این مجسمه نمادی از آزادی و همچنین نمادی از ایالات متحده است. همچنین این مجسمه یکی از بزرگترین جاذبه‌های گردشگری در آمریکا به شمار می رود که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

4-مسیح منجی، ریودوژانیرو، برزیل

مجسمه مسیح منجی - ریودوژانیرو

این مجسمه بزرگترین مجسمه به سبک آرت دکو (Art Deco) در جهان و پنجمین مجسمه بزرگ حضرت عیسی در جهان محسوب می شود. ارتفاع این مجسمه بدون محاسبه 8 متر (26 فوت) پایه‌ی آن،30 متر (98 فوت) است. عرض دست های باز این مجسمه نیز 28 متر (92 فوت) می باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 شهر اسلامی خاص و استثنایی در ماه رمضان

مجسمه مسیح منجی در ارتفاع 700 متری از سطح زمین و در کوه Corcovado واقع شده است. این مجسمه که به یک نماد برای ریودوژانیرو و معروف ترین معبد برزیل تبدیل شده است، در بین سالهای 1926 تا 1931 ساخته شده است.

3-ابولهول، مصر

مجسمه ابوالهول - مجسمه های معروف در جهان

مجسمه ابولهول که معمولا به عنوان Sphinx نامیده می شود،از جنس سنگ آهک می باشد. شکل ظاهری این مجسمه از موجودی اسطوره‌ای با بدن شیر و سر انسان است، الهام گرفته شده است.این مجسمه تاریخی در فلات گیزا در ساحل غربی نیل و در کشور مصر قرار دارد.

این تندیس بزرگترین مجسمه ی یکپارچه در جهان است که 73.5 متر طول ، 19.3 متر عرض و 20.22 متر ارتفاع دارد. همچنین از لحاظ قدمت تاریخی این مجسمه قدیمی ترین مجسمه موجود در جهان می باشد. اعتقاد مورخان  بر این است که این مجسمه توسط مصری های باستانی در حدود 2558-2532 قبل از میلاد ساخته شده است.

2- moai، ایسلند شرقی

مجسمه moai - مجسمه های معروف در جهان

این مجسمه های استثنایی توسط مردم رپا نویی که از سالهای 1250 تا 1500 توسط سنگ ساخته شده است. تقریبا تمام moai ها دارای سری هستند که ارتفاع آن در حدود سه هشتم از ارتفاع مجسمه است. بلند ترین moai ساخته شده، Paro نامیده می‌شود که تقریبا 10 متر ارتفاع و 75 تن وزن داشت. سنگین ترین moai کوتاه ترین آن‌ها است که نزدیک به 86 تن وزن دارد. همچنین یک مجسمه نیمه کاره نیز در میان این مجسمه ها وجود دارد که اگر تکمیل شود، حدود 21 متر ارتفاع و حدود 270 تن وزن دارد.

1-مجسمه داود، فلورانس، ایتالیا
مجسمه داود - مجسمه های معروف در جهان

مجسمه داود یک شاهکار از مجسمه سازی در دوره رنسانس و بین سالهای 1501 و 1504 است که توسط مجسمه ساز معروف ایتالیایی میکل آنژ ساخته شده است. این مجسمه که از جنس سنگ مرمر است 5.17 متر ارتفاع دارد، نشان دهنده یکی از قهرمانان کتاب مقدس یعنی داود است. این مجسمه از سال 1873 در گالری Accademia در فلورانس ایتالیا واقع شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 مرد خوش تیپ در جهان که نگاه هر زنی را به خود جلب می کند!

------*------

دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران

آموزش دیجیتال مارکتینگ

با دوره های ویدئویی اساتید بین المللی و به زبان فارسی در آکادمی گرشا

------*------

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2017 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است