با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

۵ مورد از قدیمی‌ترین و بی‌نظیرترین قطعه‌های هنری!

منتشر شده

روی

5 مورد از قدیمی‌ترین و بی نظیرترین قطعه‌های هنری!

هنر یکی از ویژگی‌های مختص نوع بشر است و ایجاد هنر با استفاده از مجموعه‌ای از مهارت‌های مختص انسان ممکن می‌شود.

هنرهایی مانند نقاشی، داستان و موسیقی توسط انسان‌های ماقبل تاریخ نیز استفاده می‌شد، یعنی زمانی که هنوز نوشتن اختراع نشده بود، هر فرهنگی هنر مخصوص به خود را توسعه می‌داد.

درواقع موسیقی و هنر یکی از ابعاد مهمی است که باعث ایجاد یک فرهنگ منحصربه‌فرد می‌شود.

۵- قدیمی‌ترین کتاب (۶۰۰ قبل از میلاد)

قدیمی‌ترین کتاب (600 قبل از میلاد)
به نظر می‌رسد قدیمی‌ترین کتاب چندصفحه‌ای چیزی است که Kanye West در کتابخانه‌اش دارد. کتاب شامل ۶ صفحه به هم چسبیده از جنس طلای ۲۴ عیار است که با حلقه به هم وصل شده‌اند.

این کتاب حدود ۷۰ سال پیش در جنوب غربی بلغارستان کشف شد. این کتاب شامل تصاویر و نشانه‌هایی از چیزهایی مانند اسب‌سوار، سربازان، چنگ و پری دریایی است.

کتاب توسط اتروسن‌ها ساخته‌ شده که از معروف‌ترین مردم باستان اروپا هستند. ۳۰ صفحه مشابه در سراسر جهان وجود دارد اما هیچ‌ یک مانند کتاب طلایی به همدیگر وصل نشده‌اند.

۴- قدیمی‌ترین شعر باقی‌مانده (۲۱۰۰ پیش از میلاد)

قدیمی‌ترین شعر باقی‌مانده (2100 پیش از میلاد)
امروزه اشعار اغلب با عاشقانه‌ها مرتبط هستند، اما در گذشته برای گفتن داستان‌ها استفاده می‌شدند. قدیمی‌ترین شعر باقیمانده که قدیمی‌ترین قطعه ادبیات هم هست، حماسه گیلگمش توسط سومری‌های باستان است.

پیشنهاد مطالعه:
5 نقاشی فوق‌العاده که شبیه عکس به نظر می رسند!

شعر بر روی ۱۲ صفحه سنگی نوشته‌ شده و ناقص است. اگر چه اعتقاد بر این است که گیلگمش یک شخص واقعی بوده است، داستانی که در صفحه‌ها درباره او نوشته‌ شده تخیلی است.

۳- قدیمی‌ترین آهنگ باقی‌مانده (۳۴۰۰ پیش از میلاد)

آیا جامعه بدون موسیقی وجود دارد؟ موسیقی به‌ نوعی بخشی از زندگی روزمره بسیاری از مردم است. موسیقی توانایی تحریک طیف گسترده‌ای از احساسات ما را دارد و با ما در سطح ذاتی ارتباط برقرار می‌کند.

موسیقی راهی بوده است که مردم را به‌ عنوان یک جامعه در کنار هم بیاورد. احساس وابستگی به قبیله‌های همسایه بسیار اهمیت داشته زیرا آن‌ها برای زنده ماندن نیاز داشتند که مانند یک تیم باشند.

قبل از اختراع نوشتن بسیاری از ترانه‌ها به‌ صورت شفاهی منتقل می‌شده، به همین دلیل بسیاری از آن‌ها از بین رفته است. قدیمی‌ترین قطعه ترانه در اوایل دهه ۱۹۵۰ در اوگاریت سوریه یافت شد که بر روی یک صفحه رس توسط هریس نوشته‌ شده بود.

۲- قدیمی‌ترین مجسمه باقی‌مانده (۳۳۰۰۰ تا ۳۸۰۰۰ قبل از میلاد)

قدیمی‌ترین مجسمه باقی‌مانده (33000 تا 38000 قبل از میلاد)
باستان شناسان در سال ۲۰۰۸ در جنوب غربی آلمان قدیمی‌ترین مجسمه جهان را پیدا کردند که ۳۵۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ سال قدمت دارد. این مجسمه به‌ اندازه انگشت کوچک است و از یک‌ تکه عاج ماموت ساخته شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 افسانه‌ای که به موسیقی جهان حیات بخشید!

مجسمه به‌ وضوح بدن زن غول‌ پیکر است اما هدف از ساخت آن مشخص نیست. بعضی معتقدند نمادی از سکس و تولیدمثل است، درحالی‌ که بعضی دیگر معتقدند نمادی از سلامتی و طول عمر است.

۱- قدیمی‌ترین نقاشی باقی‌مانده (۳۷۰۰۰ تا ۳۹۰۰۰ قبل از میلاد)

قدیمی‌ترین نقاشی باقی‌مانده (37000 تا 39000 قبل از میلاد)
اعتقاد بر این است که انسان‌ها برای اولین بار در ۲۰۰۰۰۰ سال پیش در آفریقا ظاهر شدند. حدود ۵۰ هزار سال پیش، مردم به استرالیا مهاجرت کردند.

در طول راه، مردم در جزیره سولاوسی در اندونزی ماندند، زیرا برخی از قدیمی‌ترین نقاشی‌های غار در اینجا یافت می‌شود. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که برخی از نقاشی‌ها احتمالاً حداقل ۳۹۰۰۰ سال قدمت دارند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است