با ما ارتباط برقرار کن

موسیقی و هنر

5 نقاشی معروف و برتر هنری جهان!

منتشر شده

روی

5 نقاشی معروف و برتر هنری جهان!

در بین میلیون ها نقاشی که به دست هنرمندان صاحب هنر مختلفی نقاشی شده است و در گالری ها و موزه ها در سراسر جهان به نمایش درآمده است، تعداد بسیار کمی از آن‌ها فراتر از حالت عادی می روند و در تاریخ شهره عام و خاص می شوند.

این مجموعه از معروفترین نقاشی‌های انتخاب شده، توسط افراد مختلف در سراسر جهان و در تمام سنین قابل تشخیص است و احتمالا این نقاشی‌ها در قرون بعد نیز در میان مردم مشهور باشد و بر آن‌ها نیز تاثیر بگذارد. در لیست زیر از برخی معروف ترین نقاشی ها در جهان قرار دارد که با هم خواهیم دید:

5- نقاشی فریاد کشیدن (The Scream) اثر هنرمند Edvard Munch

نقاشی فریاد کشیدن (The Scream) اثر هنرمند Edvard Munch

این نقاشی که معروف ترین اثر ادوارد مونک است در حدود سال 1893 نقاشی شده است. این اثر با استفاده از رنگ روغن و پاستل بر روی مقوا نقاشی شده است. این نقاشی ترسناک در نمایشگاه The National Gallery، در اسلو نروژ در معرض دید همگان قرار گرفته است.

4- نقاشی ستاره های شب (Starry Night) اثر هنرمند Vincent van Gogh

نقاشی ستاره های شب (Starry Night) اثر هنرمند Vincent van Gogh

این نقاشی را هنرمند هلندی وینسنت ون گوگ در سال 1889 کشیده است، شب پرستاره یکی از مشهورترین نقاشی های فرهنگ مدرن است. این نقاشی بخشی از مجموعه دائمی موزه هنر مدرن در نیویورک است. این اثر الهام بخش آهنگ “وینسنت” (همچنین به نام “شب پرستاره” شناخته شده) توسط دان مک لین است.

3- نقاشی تصویری از آدم (The Creation Of Adam) اثر هنرمند Michelangelo

نقاشی تصویری از آدم (The Creation Of Adam) اثر هنرمند Michelangelo

این نقاشی در سقف کلیسای سیتین در شهر واتیکان، رم ایجاد شده است. نقاشی خلق آدم توسط میکل آنژ بین سالهای 1508 و 1512 نقاشی شده است و این تنها یکی از نه صحنه از کتاب پیدایش است که در مرکز سقف کلیسا نقاشی شده است.

2- نقاشی شام آخر (The Last Supper) اثر هنرمند Leonardo da Vinci

نقاشی شام آخر (The Last Supper) اثر هنرمند Leonardo da Vinci

این نقاشی معروف در یک موزه به نمایش در نیامده است، بلکه بر دیوار پشتی سالن غذاخوری صومعه سانتا ماریا دل گریزی در میلان، ایتالیا نصب شده است. این نقاشی توسط معروف‌ترین هنرمند همه زمان‌ها، لئوناردو داوینچی در اواخر قرن پانزدهم میلادی نقاشی شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از قدیمی‌ترین و بی‌نظیرترین قطعه‌های هنری!

این نقاشی صحنه «شام آخر حضرت عیسی مسیح (ع)» را با شاگردانش نشان می دهد. دیدن این شاهکار هنری در صومعه کوچک به واقع یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر میلان است.

1- نقاشی مونا لیزا (Mona Lisa) اثر هنرمند Leonardo da Vinci

نقاشی مونا لیزا (Mona Lisa) اثر هنرمند Leonardo da Vinci

معروف‌ترین نقاشی جهان، یکی از جاذبه‌های اصلی موزه لوور در پاریس است که هر ساله شش میلیون نفر بازدیدکننده دارد! لئوناردو داوینچی نقاشی‌های مونا لیزا را از سال 1503 یا 1504 تا مدت کوتاهی قبل از مرگ وی در سال 1519 نقاشی کرد.

------*------

دانشگاه دیجیتال مارکتینگ ایران

آموزش دیجیتال مارکتینگ

با دوره های ویدئویی اساتید بین المللی و به زبان فارسی در آکادمی گرشا

پیشنهاد مطالعه:
5 داستان واقعی پشت آهنگ های غمگین جهان

------*------

2 دیدگاه

1 دیدگاه

 1. مهدی صمیمی

  ژوئن 24, 2018 در 08:40

  سلام. خیلی خوب بود هر چند که لیست نقاشی های معروف دنیا می تونه خیلی از این بلندتر هم باشه. برای مطالعه بیشتر در این زمینه و کسب اطلاعات درباره نقاشی های معروف دنیا، خوندن صفحه زیر رو هم پیشنهاد می کنم
  http://www.rangehonar.com

 2. آموزشگاه نقاشی

  آگوست 13, 2018 در 15:01

  بدن شک آثار استاد کمال المک نیز میتواند بین این آثار برتر قرار بگیرد از نظر ظرافت نقاشی و هایپر رئال مانند بودن آثار ایشان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2017 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است