با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ تیم با بیشترین تعداد قهرمانی در جام جهانی

منتشر شده

روی

جام جهانی پربیننده ترین رقابت ورزشی در سراسر دنیا است. به تعداد بیننده های جام جهانی خاطرات مختلفی از آن در یادهای بینندگان ثبت می شود. اما مهمترین خاطره هر جام، قطعا قهرمان آن است و نام هر جام جهانی همیشه با قهرمان آن همراه خواهد بود. همانطور که همه جام جهانی ۹۸ را با فرانسه و جام جهانی ۲۰۰۲ را با برزیل به یاد می‌آورند.

۵. برزیل

برزیل پنج بار قهرمان این جام بوده است و تنها تیمی بوده است که در تمامی جام‌های جام جهانی حاضر بوده است. آن‌ها در اولین فینال این رقابت ها که تجربه کرده اند در سال ۱۹۵۸ و در ورزشگاه راسوندا با نتیجه ۵ بر ۲ سوئد را شکست دادند. ۴ سال بعد و در سال ۱۹۶۲ آن ها با شکست چکسلواکی برای دومین بار قهرمان این جام شدند.

۳ مقام بعدی قهرمانی آن ها نیز به ترتیب در سال های ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ و ۲۰۰۲ به دست آمد. تا به امروز از آخرین قهرمانی آن ها بیش از ۱۶ سال گذشته است. طرفداران سلسائو برای به دست آوردن پنجمین قهرمانی خود نیز حداقل باید ۴ سال دیگر منتظر باشند تا شاید در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بتوانند دوباره جام را به آمریکای جنوبی بازگردانند.

۴. ایتالیا

ایتالیا با سبک فوتبال خاص خود و با توجه به لیگ پویای سری آ همواره از شانس های قهرمانی در جام جهانی بوده است. همچنین از لحاظ آمار ایتالیا یکی از موفقترین تیمهای ملی در تاریخ جام جهانی نیز هست که چهاربار و در سال های ۱۹۳۴، ۱۹۳۸، ۱۹۸۲، ۲۰۰۶ موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است و در سال های ۱۹۷۰، ۱۹۹۴ نیز به فینال راه یافته است.

پیشنهاد مطالعه:
5 جشنواره هنری معروف و معتبر در جهان

یک مقام سومی (۱۹۹۰) و یک جایگاه چهارم (۱۹۷۸) نیز از دیگر نتایج درخشان تاریخ فوتبال ایتالیا به شمار می رود.

 در سال ۱۹۳۸، آنها اولین تیمی بودند که موفق شدند از عنوان قهرمانی خود در جام جهانی دفاع کنند و به دلیل آغاز جنگ جهانی دوم، توانستند این عنوان را برای یک دوره ۱۶ ساله حفظ کنند.

۳. آلمان

آلمان بدون شک یکی از موفقترین تیمهای ملی در مسابقات بین المللی است که در مجموع چهار جام جهانی در سال های (۱۹۵۴، ۱۹۷۴، ۱۹۹۰، ۲۰۱۴)، سه جام قهرمانی اروپا (۱۹۷۲، ۱۹۸۰، ۱۹۹۶) و یک جام کنفدراسیون ها (۲۰۱۷) کسب کرده است.

آخرین قهرمانی آن ها در جام جهانی به ۴ سال قبل بر می گردد، جایی که آن ها در فینال این رقابت ها از سد آرژانتین پر قدرت گذشتند و برای چهارمین بار زیباترین جام جهان را به برلین بردند.

۲. آرژانتین

آرژانتین را شاید از لحاظ در اختیار داشتن مهاجمان طراز اول فوتبال دنیا بتوان بهترین تیم ملی دنیا دانست. چه در روزگاری که مارادونا و باتیستوتا در آن خوش می درخشیدند و چه در عصر حاضر که مهاجمانی همچون لیونل مسی، کارلوس توز، آگوئرو، هیگواین را در اختیار داشته اند.

با این وجود آنها یکی از ناکام ترین تیم های جام جهانی نیز بوده اند. تجربه ۵ بار حضور در فینال و فقط ۲ قهرمانی در سال های ۱۹۷۸ و ۱۹۸۶ خود شاهدی بر این مدعاست. آخرین تجربه ناخوشایند آن ها از فینال جام جهانی به ۴ سال قبل و شکست در برابر ژرمن ها باز می گردد.

پیشنهاد مطالعه:
5 تیم برتر و پرطرفدار فوتبال جهان

 

۱. اروگوئه

اروگوئه در دوره های ابتدایی جام جهانی یکی از بهترین تیم های حاضر در این رقابت هیجان انگیز بوده است. تجربه دوبار حضور در فینال در ۴ دوره ابتدایی جام و کسب دو عنوان قهرمانی نشان از عملکرد فوق العاده آن ها در این جام است.

آن ها اولین قهرمان جام جهانی نیز بوده اند و در سال ۱۹۳۰ و در مونته ویدئو پایتخت اروگوئه اولین جام را در اروگوئه نگه داشته اند. ۲۰ سال بعد و در سال ۱۹۵۰ و با شکست برزیل در ورزشگاه ماراکانای ریودوژانیرو موفق به کسب دومین عنوان قهرمانی نیز شده اند.

در سال های گذشته اما آنها بسیار کم فروغ ظاهر شده اند و بهترین عنوان آن ها کسب مقام چهارم در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی بوده است

این روزها به فینال جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز نزدیک می شویم. به نظر شما کدام تیم قهرمان این جام خواهد شد و برای همیشه نام خود را در تاریخ ثبت خواهد کرد؟ آیا فرانسه برای دومین بار موفق به کسب جام حهانی می شود و یا کروات ها برای اولین بار جام را به شبه جزیره بالکان خواهند برد؟

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است