با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ ورزش خطرناک در مکان های شگفت انگیز جهان

منتشر شده

روی

ورزش های خطرناک در جهان

آیا تا بحال ورزش‌ها بسیار خطرناک و در عین حال بسیار هیجان‌انگیز را دیده اید؟ باید فرد بسیار شجاعی باشید که بتوانید در مکان‌های خطرناک شیرجه بزنید یا از ارتفاع‌های بسیار بلند بپرید.

مکان‌های شگفت انگیزی برای ورزش‌هایی مانند پرش از بلندی کوه، موج‌سواری در کوه‌های آتشفشانی یا دویدن کنار گاوهای نر در دنیا وجود دارد. در این مکان‌های زیبا و هیجان انگیز این ورزش‌های خطرناک به ماجراجویی‌های زیبا تبدیل می‌شوند.

با تاپ فایو همراه باشید تا با بهترین مکان های دنیا برای انجام ورزش های خطرناک آشنا شوید.

۵- یخ نوردی در آبشار هلمکن (کانادا)

 

یخ نوردی در آبشار هلمکن (کانادا)

 

غاری بسیار زیبا و خیرکننده نزدیک آبشار «هلمکن» در «بریتیش کلمبیا» قرار دارد. این غار شگفت انگیز محل بسیار مناسبی برای یخ‌نوردی است. این غار شیب بسیار تندی دارد به همین دلیل یکی از مکان ها برای یخ‌ نوردی و در کل برای تمام ورزش‌های خطرناک است.

 

۴- پرش از کوه بلان مون (فرانسه)

 

پرش از کوه بلان مون (فرانسه)

 

اگر آدم بسیار شجاعی هستید پرش از کوه یا پرتگاهی که هیچ چیزی نیست تا خودتان را با آن نگه دارید را می توانید همراه با هیجان امتحان کنید. پرواز با wingsuit (نوعی لباس ورزشی مخصوص پرواز که از شکل و بدن پرندگان الهام گرفته شده است) شاید خطرناک‌ترین ورزش جهان باشد. در این ورزش به‌ جز لباسی که در تن شما است، هیچ تجهیزات دیگری ندارید.

پیشنهاد مطالعه:
5 مکان از سردترین نقاط جهان که زندگی در آنها جریان دارد

بلان مون بلندترین قله‌ی کوه‌های آلپ است که چشم‌انداز بی نظیر بسیار دیدنی دارد. پرش از کوه سر به فلک کشیده‌ی بلان مون که بیش از ۳۶۵۶ متر ارتفاع دارد، تمرکز و اعصاب بسیار قوی می‌خواهد. هجوم هیجان و زیبایی شگفت‌انگیز مناظر طبیعی، این پرش را برای کسانی که از هیجان افراطی لذت می‌برند، باارزش و لذت‌بخش می‌کند.

 

۳- راه رفتن روی طناب در موآب (یوتا)

 

راه رفتن روی طناب در موآب (یوتا)

 

یکی از ورزش‌های خطرناک در جهان راه رفتن روی طناب است که می‌تواند در بسیاری از مکان‌ها انجام شود. اما به‌ تازگی علاقه‌مندان به این رشته در دره‌های اطراف موآب در یوتا دور هم جمع می‌شوند.

مناظر طبیعی بسیار زیبا و ساختار سنگی موآب، مکانی بسیار مناسب برای راه رفتن روی طناب را به‌ وجود آورده است.

 

۲- پرش از پل آبشار ویکتوریا (زیمبابوه و زامبیا)

 

پرش از پل آبشار ویکتوریا (زیمبابوه و زامبیا)

 

پل آبشار ویکتوریا در مرز میان زیمبابوه و زامبیا قرار گرفته است. گفته شده که در پایین پل رودخانه‌ پر از تمساح است و شما می‌توانید از این پل داخل این رودخانه بپرید!

پیشنهاد مطالعه:
5 کشور زیبا و تماشایی جهان برای رفتن به سفر

پرش از ارتفاع با طناب میان تمساح‌ها واقعا شجاعت بسیاری می خواهد. این پل یکی از هیجان‌ انگیزترین مکان‌های پرش با طناب است اما امن‌ترین آن‌ها نیست! یک خانم استرالیایی، در یک پرش اشتباه، از ارتفاع بسیار زیادی به داخل آب افتاد اما خوشبختانه نجات پیدا کرد.

 

۱- موج‌ سواری در کوه آتشفشانی در لئون (نیکاراگوئه)

 

موج‌ سواری در کوه آتشفشانی در لئون (نیکاراگوئه)

 

دیگر برای یک موج‌ سواری هیجان‌ انگیز نیازی به آب ندارید. اگر دوست دارید موج سواری را بدون آب را تجره کنید به لئون در نیکاراگوئه بروید و به آتشفشان ۶۰۹ متری صعود کرده و در برگشت، موج‌سواری کنید.

این یک ورزش بسیار دشوار است چون باید از صخره‌های سیاه پایین بیایید. سطح کوه آتشفشانی «سرو نگرو» نرم نیست و آب و برف نیز دارد، پس برای تمام کسانی که عاشق ورزش‌های خطرناک و هیجان انگیز هستند، یک تجربه‌ی چالش برانگیز است.

امیدواریم از این مقاله و ورزش های هیجان انگیز لذت برده باشید. خوشحال می شویم نظرات خود را با ما و کاربران سایت تاپ ۵ در میان بگذارید.

منبع: ajibtarin

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است