با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ ورزش عجیب دنیا : ترکیب خنده، نشاط و شگفتی!

منتشر شده

روی

5 ورزش عجیب در دنیا

چند نوع ورزش می شناسید؟ آیا تا به حال ورزش های جدید را شنیده اید؟ در دنیا ورزش‌هایی وجود دارد که با تلفیق سایر ورزش‌ها به وجود آمده‌اند. همچنین ورزش های جدیدی وجود دارند که به تنهایی یک ورزش حساب می شوند.

اما بعضی از ورزش‌ها هم هستند که واقعا عجیب و غریب‌اند. در لیست زیر به ورزش های حیرت انگیز می پردازیم.

 

۵- ورزش شطرنج – بوکس

این ورزش توسط کشور آلمان به وجود آمده و از ترکیب شش دور شطرنج مابین پنج راند بوکس تشکیل شده است. شرکت‌کننده می تواند یا در شطرنج طرف مقابلش را کیش و مات کند و یا او را در رینگ ناک اوت کند.

این ورزش هم مانند ورزش های دیگر داور می خواهد. با توجه به اینکه ممکن است مدت شطرنج برای هر حرکت طولانی شود، در وقت تعیین شده اگر شما بتوانید در شطرنج طرف مقابل را آچمز هم کنید، برنده محسوب می شوید.

 

ورزش شطرنج - بوکس 

 

برای وارد شدن به دنیای عجیب ورزش شطرنج- بوکس به ترکیب هوش و توانایی جسمی نیاز دارید. اگر شما از عهده پرداخت پول یک جفت دستکش بوکس برآیید و بتوانید کمی از فسفر مغزتان را در اختیار شطرنج قرار دهید، می توانید در این ورزش وارد شوید.

به علاوه در صورت تمام شدن زمان پنج دور بوکس، نفری برنده اعلام می شود که امتیاز بیشتری دارد. شاید فکر کنید انجام آن آسان است اما گاهی کهنه کارهای عرصه ورزش هم در انجام این رقابت ورزشی درمانده‌اند.

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش خطرناک در مکان های شگفت انگیز جهان

 

۴- حمل همسر

هر سال مسابقه بزرگ قهرمانی حمل همسر در غرب فنلاند در شهرهای کوچک برگزار می شود. مسابقه بسیار راحت، کافی است شما در حالی که همسر خود را کول کرده‌اید، سریع‌تر از همه از خط پایان بگذرید.

 

مسابقه حمل همسر

 

برای انجام این ورزش مقررات خاص درباره وزن همسر وجود ندارد. آخرین برندگان این مسابقه بنابر اطلاعات سایت این ورزش، یک زن و شوهر استونیایی بوده‌اند و خود فنلاندی ها در آخرین دوره نتوانسته‌اند به مدالی دست پیدا کنند.

 

۳- ورزش هاکی روی چرخ

اگر با دیدن تعداد زیاد کانادایی هایی که در دست خود چوب هاکی حمل می کنند، و اعتقاد دارید که ورزش هاکی روی یخ ورزش سختی است، حتما با یک بار بازی هاکی روی چرخ البته اگر از عهده‌اش بربیایید، نظرتان عوض می شود.

 

ورزش هاکی روی چرخ 

 

قوانین بازی هاکی روی چرخ مانند قوانین قدیمی هاکی روی یخ انجام می شود اما به جای کفش مخصوص هاکی روی یخ و زمین ‌بازی یخ زده، باید از تک چرخه‌هایی استفاده کنید که در یک سالن معمولی رانده می شوند. چند سالی است که این بازی در آمریکا نیز رواج یافته است.

در آلمان و انگلیس هم طرفداران و بازیکنان وارد این بازی شده اند. لیگ این بازی در آلمان برقرار است و بازیکنان مشتاقی را می توانید پیدا کنید که صبح سحر تا غروب خورشید را روی چرخ‌های خود به تمرین این بازی مشغول‌‌اند.

 

۲- ماراتن انسان – اسب

مسابقه مشهوری درولز وجود دارد که ماراتن انسان – اسب نامیده می شود. هدف از این ورزش، فایق آمدن بر قدرت اسب‌های انتخاب شده‌ای است که در کنار ورزشکاران می دوند. طول زمین مسابقه ۳۵کیلومتر است که در تمام طول آن پستی و بلندی های طبیعی وجود دارد که هم تحمل انسان و استقامت اسب برای گذشتن از آنها مهم است.

پیشنهاد مطالعه:
5 باشگاه برتر فوتبال در جهان را می شناسید؟

 

مسابقه ماراتن انسان - اسب 

 

ممکن است انسان در مبارزه پیروز شود و یا اسب؟ شما چه فکر می کنید؟ اگر بدانید که جایزه این مسابقه مبلغ زیادی است که هر سال در حال اضافه شدن است چطور؟ تنها تفاوت موجود در طول مسابقه گذشتن از یک منطقه جنگلی است که انسان دونده می تواند از لابه‌لای درختان آن بگذرد اما اسب دونده باید آن را دور بزند. هدف نهایی این ورزش، زودتر گذشتن از خط پایان است.

 

۱- دنبال کردن پنیر

این مسابقه که به مسابقه غلتاندن پنیر مشهور است، ورزش خطرناکی است که با قدمت صدها ساله در انگلیس و بر تپه هیل انجام می شود. یک حلقه پنیر به وزن ۵/۲کیلوگرم از تپه‌‌ای با شیب تند به پایین غلتانده می شود و شرکت‌کنندگان برای گرفتن آن با هم به رقابت می پردازند.

 

مسابقه دنبال کردن پنیر

 

همه ساله در این مسابقه دست و پاهای زیادی شکسته می شود و جراحات زیادی به وجود می آید اما اگر بتوانید آن پنیر را بقاپید، علاوه بر دریافت جایزه نقدی که مقدارش قابل توجه است هم مشهور می شوید و هم یک قالب پنیر به دست آورده‌اید البته اگر سالم بمانید.

منبع: rasekhoon.net

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است