با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ فینال پرگل لیگ قهرمانان اروپا

منتشر شده

روی

پر گل ترین فینال های تاریخ لیگ قهرمانان اروپا

لیگ قهرمانان اروپا یکی از بزرگترین لیگ‌ها در رشته فوتبال است که هر ساله تعداد زیادی از علاقمندان فوتبال را به خود جذب می کند. جذابیت این دیدارها از آنجایی است که بهترین تیم های اروپا در یک لیگ سراسر هیجان با هم به رقابت می پردازند و در نهایت از میان ۳۲ تیم حاضر در این رقابت ها دو تیم به فینال این رقابت ها راه می یابند.

فینالی که همواره و از دوره های ابتدایی این جام، پر افت و خیز دنبال شده است و بعضا در آن‌ها نتایج عجیب و غیرقابل باوری رقم خورده است. شاید بد نباشد تا با هم نگاهی به پرگل ترین فینال‌های تاریخ قهرمانان اروپا بیندازیم:

۵- منچستریونایتد – بنفیکا (فینال لیگ قهرمانان اروپا – ۱۹۶۸)

 

فینال لیگ قهرمانان اروپا 2018

ده سال پس از سانحه هوایی مونیخ، زمان آن بود که سر بابی چارلتون بازمانده این سانحه منچستریونایتد را در ورزشگاه ویمبلی به عنوان اولین قهرمان انگلیسی اروپا تبدیل کند،ابتدا منچستریونایتد از حریف خود پیش افتاد اما جیمی گراکا کار را برای بنفیکا به تساوی کشاند.

بازی در زمان عادی با نتیجه یک بر یک به پایان رسید اما در وقت های اضافه و با گلزنی جورج و مت باستی منچستریونایتد با سه گل از حریف خود پیش افتاد و در نهایت با برتری ۴ بر ۱ به نخستین تیم انگلیسی تبدیل شد که توانسته است جام قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد.

۴- لیورپول – آث میلان (فینال لیگ قهرمانان اروپا – ۲۰۰۵)

 

بیاد ماندنی ترین فینال های لیگ قهرمان اروپا

 

لیورپول همیشه ناکام بزرگ رقابت های بزرگ بوده است. اما فینال لیگ قهرمانان اروپای سال  ۲۰۰۵ و در ورزشگاه آتاترک استانبول سرنوشت برای آن ها جور دیگری رقم خورد. اتفاقی که از آن به عنوان معجزه استانبول یاد می شود.

در نیمه اول میلان با گلهای مالدینی و دو گل از هرنان کرسپو از حریف خود پیش افتاد. اما در نیمه دوم این لیورپل بود که با گلهای جرارد، اسمیچر و آلونسو قدرت خود را به رخ حریف کشید و سرانجام با واکنش های تماشایی یرزی دودک در ضربات پنالتی این لیورپول بود که فاتح نبرد استانبول شد.

پیشنهاد مطالعه:
۵ تیم برتر و پرطرفدار فوتبال جهان

 

۳- رئال مادرید – استادو رمیس (فینال لیگ قهرمانان اروپا – ۱۹۵۶)

 

تاریخچه فینال لیگ قهرمانان اروپا

 

اولین فینال جام قهرمانان اروپا فورا یک بازی کلاسیک و فشرده بین ستارگان رئال مادرید و استادو ریمس،تیم پرطرفدار فرانسوی بود. آن‌ها قبل از دیدار نهایی موفق شده بودند هیبز را در نیمه نهایی شکست دهند. از نکات مهم این بازی می‌توان به عملکرد قابل توجه ریموند کاپا ستاره تیم فرانسوی در آخرین بازی او قبل از پیوستن به رئال اشاره کرد

در این دیدار رمیس بازی را طوفانی آغاز کرد و در ده دقیقه ابتدایی با دو گل از تیم پرآوازه مادرید پیش افتاد.پنج دقیقه بعد آلفردو دی استفانو پنج اولین گل رئال مادرید را به ثمر رساند و پس از آن هکتور با یک ضربه سر کرنر ارسالی را به گل تبدیل کرد. در ادامه کاپا دومین پاس گل خود را به Hidalgo داد و تیم فرانسوی ۳ بر دو از حریف پیش افتاد اما این پایان کار نبود و در نهایت رئال مادرید با نتیجه ۴ بر ۳ حریف پرانگیزه و پرتلاش خود را شکست داد.

پیشنهاد مطالعه:
۵ بازیکن مسلمان معروف در فوتبال اروپا

 

۲- بنفیکا – رئال مادرید ( فینال لیگ قهرمانان اروپا – ۱۹۶۲)

 

بازی های فینال لیگ قهرمان اروپا

 

در روزهایی که رئال مادرید در افت به سر می برد اما هنوز هم از همان ترکیب کهکشانی با حضور افرادی همچون دی استفانو و پوشکاش بهره می‌برد و بنفیکا تیمی جوان و آینده‌دار بود این دو تیم در برابر هم قرار گرفتند.

بنفیکا در این دیدار با درخشش مهاجم جوان و ۲۰ ساله خود یعنی اوزه بیو ابتدا ۲ بر صفر از حریف اسپانیایی خود پیش افتاد اما این رئال مادرید بود که در نهایت با درخشش و هتریک فرانس پوشکاش بازی را با نتیجه ۵ بر ۳ به سود خود به پایان رساند.

۱- رئال مادرید – آینتراخت فرانکفورت (فینال لیگ قهرمانان اروپا – ۱۹۶۰)

 

گلزنان فینال لیگ قهرمانان اروپا

بحث در مورد بهترین خط حمله در تاریخ فوتبال بحثی طولانی و جنجالی است، اما شاید اکثر افراد با این قضیه موافق باشند که خط حمله رئال مادرید در سال ۱۹۶۰ یکی از بهترین خط حمله‌هایی بوده است که تاریخ فوتبال به خود دیده است. خط حمله ای که افرادی از جمله فرانس پوشکاش، آلفردو دی استفانو و فرانسیسکو گنتو آن را تشکیل داده اند.

فرانس پوشکاش درباره حا و روز آن روزهای رئال مادرید اینگونه می‌گوید: “هر بازیکن در تیم ما یک مهاجم است به گونه ای که کیفیت بازی تیم ما در حدی است که بریتانیایی ها نیز به آن حسادت می کنند”

پیشنهاد مطالعه:
۵ مورد از بهترین کامبک های تاریخ فوتبال اروپا

در این بازی خاطره انگیز ابتدا آینتراخت فرانکفورت از حریف پیش افتاد. اما زمانی که آن ها به گل دوم خود در دقیقه ۷۲ دست یافتند رئال مادرید با ۶ گل از آن‌ها پیش بود و در نهایت بازی با نتیجه ۷-۳ به سود رئال مادرید پایان یافت. در این بازی ۴ گل از گلهای رئال مادرید را پوشکاش و ۳ گل دیگر را دی استفانو به ثمر رساند.

به نظر شما آیا در این دوره از رقابت ها، رئال مادرید و لیورپول هم می توانند خاطره ساز شوند و یک فینال استثنایی و پر گل را رقم بزنند؟

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است