با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ بازیکن مسلمان معروف در فوتبال اروپا

منتشر شده

روی

همانطور که فوتبال یکی از محبوب ترین ورزش ها در جهان است، فوتبالیست ها نیز یکی از پرطرفدارترین ورزشکاران در جهان به شمار می‌روند. با این حال و این همه طرفداری از بازیکنان فوتبال هنوز نکاتی هستند که ما در مورد فوتبالیست های مورد علاقه مان نمی دانیم.

دین و مذهب یکی از حساس ترین و برجسته ترین ویژگی های یک فرد است. در حالی که برخی از فوتبالیست ها در مورد باورهای شخصی خود بسیار باز رفتار می کنند و اعتقادات خود را بروز می دهند، برخی از فوتبالیست های معروف وجود دارند که دین و مذهب انتخابی آنها خیلی شناخته شده نیستند. به عنوان مثال خیلی از طرفداران فوتبال نمی‌دانند که مروان فلینی، سمیر نصری و سامی خدیرا مسلمان هستند.

در این مقاله ما سعی داریم تا ۵ فوتبالیست مسلمان معروف را به مشا همراهان خوب تاپ قایو معرفی کنیم:

۵- محمد صلاح (چلسی، رم، لیورپول)

محمد صلاح، ستاره این روزهای تیم لیورپول است. لیورپول در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۸ و در برتری ۵-۲ لیورپول در برابر رم با دو گل زده و دو پاس گل بهترین بازیکن تیمش بود. این ستاره مصری درخشش خود را از بازی در تیم رم آغاز کرد و پس از آن با انتقال از رم به لیورپول به دوران اوج خودش نزدیک شد. عده ای از کارشناسان معتقدند این بازیکن چپ پا، در آینده ای نه چندان دور رقیب اصلی کریستیانو رونالدو و مسی در کسب توپ طلا خواهد بود.

۴-تیری هانری (آرسنال، بارسلونا)

در حالی که فرانک ریبری و اریک آبیدال به دلیل گرویدن به اسلام بسیار شناخته شده هستند اما ممکن است بسیاری از طرفداران فوتبال با دیگر بازیکنان فوتبال که اسلام را به عنوان دین خود انتخاب کرده اند، نا آشنا باشند.

یکی از این بازیکنان تیری هانری است. این مهاجم فرانسوی و مهاجم افسانه‌ای آرسنال، در دسامبر ۲۰۰۸ در شبکه تلویزیونی الجزیره ورزشی اعلام کرد که اسلام را به عنوان دین و عقیده خودش انتخاب کرده است. هانری در این شبکه تلویزیونی قطری گفته است که همتایان مسلمان او در تیم ملی، یعنی  فرانک ریبری و اریک آبیدال نقش مهمی در تغییر دین او داشته اند.

۳- فرانک ریبری (بایرن مونیخ)

فرانک ریبری و اریک آبیدال، بازیکنان بین المللی فرانسوی،از معروف‌ترین بازیکنان مسلمان هستند. در سال ۲۰۰۲، فرانک ریبری هافبک بایرن مونیخ شهادتین را گفت و نام خود را به بلال تغییر داد. ریبری در مصاحبه‌ای اظهار داشت که همسر وی وحیا بلهامی، که جزایری الاصل است، نقش اصلی را تغییر دین او بازی کرده است.

۲- مسوت اوزیل (رئال مادرید، آرسنال)

یکی از مشهورترین بازیکنان مسلمان فعلی در فوتبال اروپا این ستاره آلمانی است.اوزیل که اصالتا ترک تبار می باشد، همیشه در زمین به شکرگزاری از خدا می پردازد و پیش از بازی‌های خود به  قرآن متوسل می شود. اوزیل در این باره می گوید:

 “من همیشه قبل از ورود به زمین نماز و قرآن می خوانم و هم تیمی های من می دانند که در این حین نمی توانند با من صحبت کنند.”

پیشنهاد مطالعه:
۵ مورد از بهترین کامبک های تاریخ فوتبال اروپا
۱-زین الدین زیدان(یوونتوس، رئال مادرید)

زیدان احتمالا معروف ترین فوتبالیست مسلمانی است که تا به حال فوتبال را به صورت حرفه‌ای بازی کرده است. زیدان که همواره یکی از بهترین بازیکن‌های دنیا نیز بوده است،در سالهای اخیر و در مربیگری فوتبال در اروپا نیز موفق عملکرده است و توانسته است در ۲ سال مربیگری خود به صورت پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شود.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است