با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ تفاوت‌ فیزیولوژیکی ورزشکاران برتر

منتشر شده

روی

5 تفاوت‌ فیزیولوژیکی ورزشکاران برتر

همه ما روزهایی را داریم که برای داشتن تناسب‌ اندام و زندگی سالم‌تر انگیزه داشتیم. اکثر افراد زمانی که برای بار دوم بند کفش خود را می‌بندند یا چیزی نمی‌خورند و تصمیم می‌گیرند برای شام سالاد بخوردند، این احساس را از دست می‌دهند.

خبر خوب این است که برخی افراد توانایی فیزیکی بیشتری نسبت به دیگران در ورزش دارند. بعضی افراد با بعضی از ویژگی‌ها متولد می‌شوند، در حالی‌ که دیگران از طریق آموزش دقیق آن‌ها را به دست می‌آورند. ورزشکاران حرفه‌ای می‌گویند بدون توجه به میزان استعداد طبیعی خود، شما می‌تواند با تمرین مهارت‌هایی را در خود پرورش دهید.

۵- حداکثر ضربان قلب

حداکثر ضربان قلب برای ورزشکاران

ممکن است فکر کنید ورزشکاران به دلیل ضربان قلب بالاترشان می‌توانند با سرعت بیشتری راه بروند یا کار کنند اما این‌طور نیست. ورزشکاران به نسبت مردم عادی در حالت معمول و فعالیت بالا میزان ضربان قلب پایین‌تری نسبت به افراد عادی دارند.

این باعث می‌شود که آن‌ها در هنگام فعالیت‌های شدید بهتر عمل کنند. به‌ طور کلی، ضربان قلب هدف باید بین ۵۰ تا ۸۵ درصد از حداکثر ضربان قلب باشد. ضربان قلب شاخصی منحصر به‌ فرد است و برای افراد مختلف مقادیر متفاوتی دارد.

۴- سیستم‌های اکسیژن

سیستم های اکسیژن رسانی به عضلات در هنگام تمرین ورزش
چندین سیستم مختلفی برای اکسیژن‌ رسانی به عضلات در طول تمرین وجود دارد. دسته‌بندی‌های کلی شامل هوازی و غیر هوازی هستند. سیستم هوازی از اکسیژن موجود استفاده می‌کند اما سیستم غیر هوازی باید به دنبال روشی جایگزین برای تأمین اکسیژن باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از بهترین کامبک های تاریخ فوتبال اروپا

در طول ورزش سنگین بدن به‌ سرعت اکسیژن خود را از دست می‌دهد، پس مسیر خود را به سمت فعالیت غیر هوازی تغییر می‌دهد تا اکسیژن خود را تأمین کند. ورزشکاران حرفه‌ای بدن خود را برای هر دو سیستم هوازی و غیر هوازی آموزش داده‌اند.

۳- آموزش ارتفاع

آموزش ارتفاع برای ورزشکاران حرفه ای شناگرها و دونده ها
آموزش ارتفاع ابزاری است که ورزشکاران حرفه‌ای به‌خصوص دونده‌ها و شناگرها از آن استفاده می‌کنند. ارتفاع بالا حداقل ۲۱۰۰ متر بالای سطح دریا تعریف‌ شده و ۱۲۰۰ متر بالای سطح دریا و کمتر از آن به‌ عنوان ارتفاع پایین تعریف می‌شود. این آموزش به‌ تدریج فیزیولوژی بدن شما را تغییر می‌دهد تا در فعالیت‌های قلبی و عروقی بهتر عمل کنید.

در این تمرین‌ها اکسیژن کمتری وجود دارد، اکسیژن کمتری به ماهیچه‌ها می‌رسد و درنتیجه باید سخت‌تر کار کنند. این فعالیت همچنین باعث می‌شود که گلبول‌های قرمز بیشتری در خون تولید شود تا اکسیژن بیشتری حمل کنند. این یک فعالیت سخت است، اما نتایج فوق‌العاده‌ای دارد.

۲- دوندگان Tarahumara

دوندگان Tarahumara از ورزشکاران قدرتمند

Tarahumara نام قبیله‌ای است که در مکزیک زندگی می‌کنند و دوندگان فوق‌العاده‌ای دارد. آن‌ها تجسمی واقعی از زندگی یک دونده هستند. این قبیله ها در کلبه‌هایی زندگی می‌کنند که به‌ صورت پراکنده گسترش پیدا کرده‌اند و هر روز بدون خوردن غذا یا استراحت کردن مسافتی حدود صد مایل را بین روستاهای مختلف می‌دوند.

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش کسل کننده برای تماشا در جهان مشخص شد!

توانایی‌های آن‌ها واقعاً بی‌نظیر است. دویدن بخشی از زندگی آن‌هاست، زیرا آن‌ها از تکنولوژی‌های مدرن استفاده نمی‌کنند و در محیط محصوری زندگی می‌کنند و تنها با اعضای قبیله خود در ارتباط هستند.

۱- زنان در Ultrarunning

زنان ورزشکار و قدرتمند در Ultrarunning

به‌ طور طبیعی مردان در مسابقات ورزشی زنان را شکست می‌دهند، زیرا آن‌ها جثه‌هایی قوی‌تر، بزرگ‌تر و پرسرعت‌تر دارند. البته این بدان معنی نیست که زنان نمی‌توانند ورزشکاران فوق‌العاده‌ای باشند یا مردان را شکست دهند. زنان در Ultrarunning به‌ اندازه همتایان مردشان با استعداد هستند.

در این ورزش ورزشکاران باید مسافتی بین ۵۰ تا ۱۶۰ کیلومتر را بدوند، یعنی برای چند روز، بدون داشتن خواب یا استراحت کافی مشغول دویدن هستند و اغلب فرد دیگری در نزدیکی آن‌ها نیست. نتایج نشان می‌دهد که هر چه مسیر مسابقه طولانی‌تر شود، فاصله زمانی بین زنان و مردانی که این مسابقه را به پایان می‌رسانند، کمتر می‌شود.

این بدین مفهوم است که در ورزش‌هایی مانند دوی سرعت زنان به دلیل جثه کوچک‌تر نتایج قابل قبولی به دست نمی‌آورند، اما همین کمبود در ultrarunning مزیت به‌ حساب می‌آید. این ورزش یک ورزش استقامتی است و ربطی به‌ سرعت ندارد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است