با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ تیم برتر و پرطرفدار فوتبال جهان

منتشر شده

روی

در اینجا باشگاههای فوتبال با بیشترین طرفدار در سراسر جهان را با هم خواهیم دید. کریستیانو رونالدو (Cristiano Ronaldo) و لیونل مسی (Lionel Messi) تاثیر زیادی بر تعداد طرفداران باشگاه‌های خود در سراسر جهان داشته اند.

رقابت برای عناوین مختلف در اسپانیا و اروپا این دو بازیکن را به بازیکنان برجسته‌ای مبدل کرده است، به گونه‌ای که بزرگترین معاملات حمایت مالی ورزشی و تمرکز شبکه‌های اجتماعی در این چند سال اخیر بیشتر بر روی بارسلونا و رئال مادرید بوده است.

اما آیا این دو باشگاه موفق به گرفتن منچستر یونایتد می‌شوند؟ در ادامه با هم به بررسی این مورد خواهیم پرداخت.

۵- باشگاه آرسنال – ۱۴۲ میلیون هوادار در سراسر جهان

طرفداران شبکه‌های اجتماعی: توییتر (۹.۵ میلیون فالوئر)، اینستاگرام (۹.۱ میلیون فالوئر) و فیس بوک (۳۷.۸ میلیون فالوئر) در مجموع ۵۶.۴ میلیون نفر هستند. حق فروش تلویزیونی: حدود ۳۸ میلیون نفر در سال (فقط در انگلستان) فروش لباس: ۱،۱۲۵،۰۰۰ پیراهن در سال ۲۰۱۶

باشگاه آرسنال - 142 میلیون هوادار در سراسر جهان

این طرفداران در سرتاسر جهان برای سر و صدای بی‌پایان خود در مورد باشگاه بزرگ خود شناخته شده‌اند. از آفریقا به آسیا و آمریکا ایستاده فریاد می زنند که در فصل جاری لیگ قهرمانان برنده خواهند شد، اما تاکنون موفق به کسب این افتخار در اروپا نشده‌اند.

تعداد طرفداران Arsenal هر ساله به ویژه در آسیا و آفریقا افزایش می‌یابد. آرسنال در رده پنجم جهان قرار دارد. آنها از لحاظ محبوبیت در انگلستان تنها پس از منچستر یونایتد در رده دوم قرار دارند.

۴- باشگاه چلسی – ۲۰۰ میلیون هوادار در سراسر جهان

طرفداران شبکه‌های اجتماعی: توییتر (۸.۲ میلیون فالوئر)، اینستاگرام (۸.۸ میلیون فالوئر) و فیس بوک (۴۷.۷ میلیون فالوئر) در مجموع ۶۴.۷ میلیون فالوئر هستند. فروش لباس: ۱،۶۵۰،۰۰۰ پیراهن در سال ۲۰۱۶

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش کسل کننده برای تماشا در جهان مشخص شد!

باشگاه چلسی - 200 میلیون هوادار در سراسر جهان

پس از سرمایه گذاری رومن آبراموویچ (Roman Abromavich) میلیاردر روسی، تیم دوم شهر لندن به یک باشگاه بزرگ تبدیل شده است. بعد از این سرمایه‌گذاری چلسی ۳ عنوان قهرمانی لیگ برتر، لیگ قهرمانان، لیگ اروپا و تعدادی از جام‌های داخلی را از سال ۲۰۰۴ به دست آورده است.

طرفداران آفریقایی آنها نیر در چند سال اخیر شاهد رشد زیادی بوده است. آنها از لحاظ طرفدار در سطح جهانی چهارم هستند.

۳- باشگاه رئال مادرید – ۳۱۰ میلیون هوادار در سراسر جهان

طرفداران شبکه‌های اجتماعی: توییتر (۲۲.۷ میلیون فالوئر)، نمایش مشخصات عمومی (۴۶.۸ میلیون فالوئر) و فیس بوک (۹۶.۱ میلیون فالوئر) در مجموع ۱۶۵.۶ میلیون فالوئر هستند. فروش لباس: ۲،۲۹۰،۰۰۰ پیراهن در سال ۲۰۱۶

باشگاه رئال مادرید - 310 میلیون هوادار در سراسر جهان

رئال مادرید یک باشگاه منحصر به فرد با تاریخی سرشار از ثروت مادی است. آنها موفق ترین تیم فوتبال در جهان هستند که ۱۱ عنوان اروپایی را به دست آورده و اکثر جام های داخلی اسپانیا را کسب کرده اند.

رئال مادرید بیش از ۱۵۰ میلیون دنبال کننده در شبکه‌های اجتماعی دارد و در مناطق مختلف جهان با پوشش گسترده تر تلویزیون در بسیاری از کشورها محبوبیت زیادی دارد.

۲- باشگاه بارسلونا – ۵۰۰ میلیون هوادار در سراسر جهان

طرفداران شبکه‌های اجتماعی: توییتر (۲۰.۵ میلیون)، نمایش مشخصات عمومی (۴۸.۱ میلیون) و فیس بوک (۹۷.۸ میلیون) در مجموع ۱۶۶.۴ میلیون فالوئر هستند. فروش لباس: ۱،۹۸۰،۰۰۰ پیراهن در سال ۲۰۱۶

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش خطرناک در مکان های شگفت انگیز جهان

باشگاه بارسلونا - 500 میلیون هوادار در سراسر جهان

بارسلونا موفق ترین باشگاه فوتبال در ۱۰ سال گذشته است. آنها در دهه ی اخیر دومین سه گانه خود را در سال ۲۰۱۵ با کسب عنوان قهرمان لیگ قهرمانان، لالیگا و کوپا دل ری با جام باشگاه های جهان و سوپر جام یوفا به دست آوردند و به تمامی جام های ممکن در یک فصل دست یافتند.

۱- باشگاه منچستر یونایتد – ۷۵۰ میلیون هوادار در سراسر جهان

طرفداران شبکه‌های اجتماعی: توییتر (۱۰ میلیون)، نمایش مشخصات عمومی (۱۶.۸ میلیون) و فیس بوک (۷۲.۹ میلیون) در مجموع ۹۹.۷ میلیون هستند. تماشای تلویزیون: حدود ۲ میلیارد نفر در طول یک فصل است (۵۲٪ از کل مخاطبان جهانی لیگ جزیره) فروش لباس: ۲،۸۵۰،۰۰۰ پیراهن در سال ۲۰۱۶

باشگاه منچستر یونایتد - 750 میلیون هوادار در سراسر جهان

این شوخی محبوب وجود دارد که هر زمان که شما به تماشای هر بازی نشسته اید یک سوم از مخاطبان طرفدار منچستر یونایتد خواهند بود، مهم نیست در حال تماشای بازی در چه کشوری با چه لباسی و در چه مکانی هستید.
منچستر یونایتد با وجود آن که در شبکه های اجتماعی سومین میزان محبوبیت را دارد اما همواره به عنوان محبوب ترین تیم در سراسر جهان شناخته می شود. با هوادارانی از آمریکا، آفریقا، آسیا، آمریکای جنوبی و حتی اروپا، شیاطین سرخ شاهان مسلم جهان در دنیای فوتبال هستند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است