با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ نفرین ورزشی که باعث اعتقاد به سرنوشت می شود!

منتشر شده

روی

5 نفرین ورزشی که باعث اعتقاد به سرنوشت می شود!

بدشانسی‌ها عموماً به دلیل انتخاب‌های نادرست یا اتفاقات عجیب برای ما اتفاق می‌افتند. در اینجا به موضوعاتی از ورزش اشاره می‌کنیم که برای زمان‌های طولانی موجب بدشانسی افراد درگیر با آن‌ها شده است.

۵- نفرین Madden

Madden NFL یکی از رایج‌ترین بازی‌های ویدیویی

Madden NFL یکی از رایج‌ترین بازی‌های ویدیویی از دهه ۹۰ تاکنون است. در نسخه‌های ابتدایی تصویری از مربی مشهور جان مدن بر روی کاور این بازی قرار گرفت. از سال ۱۹۹۹ به بعد آن‌ها عکس بازیکنان معروف را بر روی کاور بازی چاپ می‌کردند.

با چاپ عکس هر فرد بر روی کاور، برای او اتفاقات بدی رقم می‌خورد؛ مثلاً Garrison Hearst مچ پایش شکست و به مدت دو فصل نتوانست بازی کند. Michael Vick نه‌ تنها بدترین فصل را پشت سر گذاشت بلکه به دو سال زندان محکوم شد. نمونه‌های مشابه کم نیستند.

۴- نفرین میزبان Super Bowl

تیم میزبان ورزشی میزبان Super Bowl

بیشتر مسابقات قهرمانی ورزشی توسط تیم‌های شرکت‌ کننده میزبانی می‌شوند. با این‌ وجود حدود ۴۰ دوره است که تیم میزبان Super Bowl نتوانسته است در مسابقات شرکت کند.
میامی حدود ۱۰ بار میزبان این مسابقات بوده، اما تنها سه بار در این مسابقات شرکت کرده است. هر بار که شهری میزبان این مسابقات می‌شود نه‌ تنها فصل بدی پشت سر می‌گذارد، بلکه به دلایلی ناگهانی مانند تغییرات آب و هوایی یا تعلیق مربی از بازی محروم می‌شوند یا به دلیل آسیب‌ دیدگی بازیکنان نتایج بدی را به دست می‌آورند.

۳- نفرین Andretti

خانواده آندرتی Andretti از معروف‌ترین افراد در مسابقات اتومبیل‌ رانی

خانواده آندرتی از معروف‌ترین افراد در مسابقات اتومبیل‌ رانی هستند. از سال ۱۹۶۰ سه نسل از آن‌ها به سطوح بالای موفقیت در این مسابقات دست پیداکرده‌اند؛ اما هر سه نسل در مسابقات معروف Indianapolis 500 شانس خوبی نداشته‌اند.
ماریو آندرتی در سال ۱۹۶۹ توانست در این مسابقات پیروز شود اما پس‌ از آن به دلیل مشکلات جسمی، تشخیص اشتباه داوران و تصادف درست قبل از شروع مسابقه نتوانست دیگر در این مسابقات پیروز شود.
مایکل پسر ماریو سال ۱۹۸۴ وارد این مسابقات شد و در تمام مسابقات جز Indianapolis موفق شد. در سال ۲۰۰۶ ماکرو پسر مایکل تلاش کرد که پس از چهل سال در این مسابقات پیروز شود، اما باز هم بافاصله کمی در مسابقات شکست خورد.

۲- نفرین جلد مجله Sports Illustrated

Sports Illustrated یکی از معروف‌ترین مجله‌های ورزشی

Sports Illustrated یکی از معروف‌ترین مجله‌های ورزشی است. بودن بر روی جلد این مقاله هم باعث افتخار است و هم بدشانسی به دنبال دارد.
مثال‌های زیادی از اتفاقات ناگوار وجود دارد که پس از چاپ شدن عکس افراد بر روی مجله برای آن‌ها اتفاق افتاده است. پنج نفر از افراد چند ماه یا حتی چند روز بعد از چاپ شدن عکسشان در تصادف جان خود را از دست‌ داده‌اند. پدر مایکل جردن به قتل رسید و او شروع به قمار کرد. محمد علی به بیماری پارکینسون دچار شد.

۱- نفرین Bambino

معروف‌ترین نفرین ورزشی بیس بال نفرین Bambino است.

معروف‌ترین نفرین ورزشی نفرین Bambino است. تیم Red Sox در دو دوره اول از مسابقات جهانی بیس‌بال، به دلیل داشتن ستاره جوانی به نام Babe Ruth پیروز شد. آن‌ها بهترین تیم بیس‌بال باقی ماندند و در مسابقات جهانی سال‌های ۱۹۱۵،۱۹۱۶ و ۱۹۱۸ نیز پیروز شدند.
در سال ۱۹۱۹ صاحب تیم برای تأمین مالی تئاتر No No Nanette او را به قیمت ۱۰۰۰۰۰ دلار به تیم Yankees نیویورک فروخت. پس‌ از آن تیم Yankees بزرگ‌ترین استادیوم را در لیگ ساخت و در چهار دوره مسابقات جهانی پیروز شد. پس از بازنشستگی Babe آن‌ها در ۲۲ مسابقه دیگر نیز پیروز شدند و نهایتاً پس از ۸۶ سال تیم Red Sox توانست طلسم را بشکند و در مسابقات سال ۲۰۰۴ پیروز شود.

پیشنهاد مطالعه:
5 ورزش عجیب دنیا : ترکیب خنده، نشاط و شگفتی!

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است