با ما ارتباط برقرار کن

ورزش

۵ مورد از محبوب ترین ورزش‌های دنیا!

منتشر شده

روی

5 مورد از محبوب ترین ورزش‌های دنیا!

ورزش‌ جزء جدایی‌ناپذیر زندگی هر کس هستند. ورزش‌ شما را متناسب و سالم نگه می‌دارند و ارزان‌ترین و بهترین روش برای دوری از استرس‌ها هستند. در گذشته گفته می‌شد که ورزش تنها برای پسران است اما امروزه دختران و پسران به یک‌ میزان به ورزش علاقه دارند.

از فناوری‌های در حال رشد مانند تلویزیون، رادیو، ترانزیستور، اینترنت و غیره سپاسگزاریم که تماشای زنده ورزش یا گوش دادن به تفسیر آن را آسان کرده‌اند، بنابراین تعداد افرادی که به مفهوم ورزش دسترسی دارند، افزایش پیداکرده است. این روزها افراد علاقه‌مندی‌های متفاوتی دارند، اما ورزش‌هایی هستند که افراد زیادی از سراسر دنیا به آن علاقه‌مند هستند. در اینجا پنج مورد از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

۵- بسکتبال Basketball

بسکتبال Basketball
بسکتبال یک ورزش بسیار محبوب آمریکایی است. در این ورزش دو تیم وجود دارد که با یکدیگر رقابت می‌کنند. بازیکنان هر دو تیم باید توپ را پرتاب کنند و در حلقه بیندازند. تیمی که بیشترین پرتاب را به داخل حلقه داشته باشد، امتیاز بیشتری به دست می‌آورد و برنده می‌شود.

بازیکنان Basketball بسیار بلندقد و پرانرژی هستند زیرا حلقه در ارتفاع قرار دارد. بسکتبال حدود ۴۰۰ میلیون هوادار در سراسر جهان دارد.

۴- والیبال Volleyball

والیبال Volleyball
جای تعجب نیست که والیبال در این لیست قرار بگیرد. این ورزش شهرت زیادی دارد، زیرا به‌ طور گسترده توسط مردان و زنان بازی می‌شود. والیبال یک ورزش تیمی متشکل از دو تیم است و یک تور آن‌ها را از هم جدا می‌کند. هر دو تیم باید با دستان خود به توپ ضربه بزنند و سعی کنند توپ را در منطقه تیم حریف به زمین بیندازند. قانون‌ها پیچیده‌تر از این هستند.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از بهترین کامبک های تاریخ فوتبال اروپا

این ورزش در سراسر دنیا بازی می‌شود و نوع ساحلی آن مشهور است. این نیز یک ورزش المپیکی است و حدوداً ۹۰۰ میلیون طرفدار دارد.

۳- تنیس Tennis

تنیس Tennis
تنیس یک بازی دیگر است که از تمام مرزهای ملی عبور کرده و به یک ورزش بین‌المللی تبدیل‌ شده است که در همه قاره‌ها دیده می‌شود و طرفدار دارد. در Tennis دو یا چهار بازیکن در برابر یکدیگر قرار می‌گیرند. این ورزش را در زمین رس، چمن و غیره بازی می‌کنند.

بازیکنان باید به‌ وسیله راکت توپ را از روی تور به زمین حریف وارد کنند. امروزه تقریباً در تمام کشورهای جهان این بازی را انجام می‌دهند و یکی از سخت‌ترین ورزش‌ها است زیرا شما نیاز به حضور ذهن فراوان دارید. این بازی حدود یک میلیارد طرفدار در سراسر جهان دارد.

۲- کریکت Cricket

کریکت Cricket
اگر چه امروزه کریکت به‌ عنوان یک ورزش تنها در ۱۵ کشور مختلف جهان بازی می‌شود، اما یکی از محبوب‌ترین ورزش‌ها در دنیاست. دو تیم که شامل ۱۱ بازیکن هستند، هر دو شانسی برای چوب (بت) و میدان‌ دارند. تیمی که بیشتر بدود و سریع‌تر حریف را رد کند برنده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 مربی برتر فوتبال آفریقای جنوبی در سال 2017

در کشورهایی مانند هند، پاکستان و استرالیا کریکت چیزی بیشتر از یک ورزش است و در سراسر جهان در حدود ۳ میلیارد طرفدار دارد.

۱- فوتبال Football

فوتبال Football
فوتبال پادشاه همه ورزش‌هاست و همه آن را دوست دارند. دو تیم با ۱۱ بازیکن که باید باهم مسابقه بدهند و با واردکردن توپ به دروازه حریف امتیاز کسب کنند. به نظر می‌رسد این کار بسیار آسان است، اما برای این ورزش مهارت و انرژی ذهنی و جسمی زیادی نیاز است.

بازیکنان باید به بهترین صورت عمل کنند تا بتوانند متناسب و ورزیده باقی بمانند؛ زیرا لازم است در این بازی ۹۰ دقیقه در میدان بدوند. این بازی امروزه در سراسر جهان بازی می‌شود. فوتبال توسط فیفا توسعه پیدا کرد. این ورزش با حدود سه و نیم میلیارد طرفدار در سراسر جهان پرطرفدارترین ورزش دنیا است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است