با ما ارتباط برقرار کن

پنجگانه‌های ایران

۵ شهر توریستی شمال با جاذبه های طبیعی و بکر

منتشر شده

روی

5 شهر توریستی با جاذبه های طبیعی در شمال ایران

هر وقت فکر سفر به شما به ذهن مردم خطور می کند اولین سوالی که از هم می پرسند این است که بهترین شهر شمال کجاست؟! بهترین جای شمال برای سفر مجردی یا خانوادگی چه شهریست؟!

این سوالات در این مقاله پاسخ داده خواهند شد…

شمال کشورمان ایران بدلیل آب و هوای دلپذیر و همچنین طبیعت سرسبز و بی نظیرش همواره یکی از مکان های مهم گردشگری کشور محسوب می شود. همان طور که می دانید شمال ایران شامل استان های گیلان، مازندران و گلستان است که شهرهای مختلفی از نظر جاذبه های منحصر بفرد در این استان ها قرار دارد که مخاطبان بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جذب کرده است.

ما می خواهیم ۵ مورد از بهترین شهرهای شمال را با جاذبه های طبیعی و بهشت گونه به شما معرفی کنیم که با سفر به مکان های بکر طبیعیت می توانید روزهای خوشی را سپری کنید.

۵- شهر زیبای رامسر

بهترین شهر شمال

رامسر یکی از شهرهای شمال استان مازندران است که از ساحلی خوشگل با مناظر کوهستانی و جنگلی زیبا برخوردار می باشد.

از جاذبه های گردشگری آن می توان به روستای جواهرده، بوستان جنگلی صفارود، قله مارکو، آب های گرم معدنی، موزه تماشاگه خزر و تله کابین رامسر اشاره کرد که مناطق فوق العاده ای هستند و سالانه هزاران مسافر از سراسر ایران را میزبانی می کند.

۴- دشت دریاسر

بهترین شهر شمال

دشت زیبای دریاسر یکی دیگر از جاذبه های گردشگردی در شهر تنکابن استان مازندران است که به عنوان “بهشت اردیبهشت ایران” شهرت دارد. در فصل های بهار مخصوصاً در اردیبهشت ماه این دشت پر از گل های زرد رنگ بابونه می شود که چشم هر بیننده ای را به خود خیره و مجذوب می کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 رمان عاشقانه برتر از مرتضی مؤدب پور

دشت دریاسر بین ۴ کوه قرار دارد که توسط بلندترین کوه به نام کوه الموت احاطه شده است به همین مظور هر ساله گروه های کوهنوردی از سراسر ایران به سوی دریاسر می روند.

این ویژگی ها سبب شده تا دشت دریاسر رتبه چهارم لیست بهترین شهر شمال قرار گیرد.

۳- جنگل ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰

بهترین شهر شمال

یکی از زیباترین مسیرهای شمال ایران جنگل های ۲۰۰۰ و ۳۰۰۰ است که در شهر توریستی تنکابن قرار دارد. در ارتفاعات کوه های سرسبز البرز جاده دو هزار می توانید به تماشای دریای خزر بپردازید که فوق العاده لذت بخش می باشد.

رودخانه دو هزار حواشی بسیار زیبایی در فصل تابستان دارد که از ارتفاعات الموت قزوین و تخت سلیمان سرچشمه می گیرد.

۲- دریاچه الیمالات

بهترین شهر شمال

یکی از مناطق زیبای استان مازندران که در لیست بهترین شهرهای شمال ایران قرار گرفته و در ۸ کیلومتری نور در مسیر جاده چمستان قرار دارد منطقه توریستی دریاچه الیمالات است که در دل جنگل واقع شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتاب علمی تخیلی جذاب و خواندنی!

در ایام تعطیل به خصوص در فصول بهار و تابستان یکی از مکان های پربازدید گردشگران دوستدار اهل طبیعیت قرار می گیرد.

۱-شهرک توریستی نمک آبرود

بهترین شهر شمال

و اما رتبه اول بهترین شهر شمال از نگاه تاپ فایو!

شهرک توریستی نمک آبرود که در استان مازندران قرار دارد یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی شهر چالوس در استان مازندران است که همیشه گردشگران داخلی و خارجی را در فصول مختلف سال از سراسر ایران به سوی خود جذب می کند.

از امکانات تفریحی و رفاهی نمک آبرود می توان به تله کابین منحصر بفرد در ارتفاعات ۹۷۰ متری قله کوهستان مدوبن، دریاچه مصنوعی با پدالو، پاور هنگ گلایدر و اسکار واکر، باشگاه تیراندازی، پرواز با هواپیمای دو نفره و دیگر امکانات گردشگری اشاره نمود.

بهترین شهر شمال از نگاه شما

در این مقاله ۵ مورد از بهترین شهرها و جاهای توریستی شمال را معرفی کردیم اما قطعاً شما هم شهرها و مکانهای دیگری را در استانهای شمالی تجربه کردید که می توانستند در این لیست قرار گیرند.

تجربه خودتان را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و بگویید از نگاه شما بهترین جای شمال ایران کجاست!

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است