با ما ارتباط برقرار کن

پنجگانه‌های ایران

۵ استان پرطرفدار در سفرهای نوروزی ۹۷

منتشر شده

روی

در ایام نوروز با توجه به حجم زیاد تعطیلات آن که معمولا در حدود ۲۰ روز می باشد، یکی از بهترین زمان‌ها برای سفرهای خانوادگی است. چرا که در بقیه ایام سال کمتر زمانی را می توان پیدا کرد که تمامی افراد یک خانواده نزدیک به ۲۰ روز تعطیل باشند.

بخش زیادی از سفرهای نوروزی در کشور خودمان صورت می گیرد. در ادامه با ۵ استانی که هر ساله و در ایام نوروز مسافران زیادی را به خود جذب می کنند آشنا می شویم:

۵-خوزستان

استان خوزستان به دلیل سابقه تاریخی یکی از بهترین مقصدهای گردشگری برای دوستداران تاریخ این سرزمین کهن به شما می‌رود. همچنین طبیعت متنوع در کنار تنوع قومی، مذهبی و نژادی این منطقه را به منطقه‌ای خاص و پرطرفدار برای گردشگران تبدیل کرده است.

از جاذبه های گردشگری این استان می توان به پل معلق اهواز، پل ساسانی، آبشار شوی، قلعه شوش، آرامگاه شوش دانیال و زیگورات چغازنبیل اشاره کرد. همچنین در سال های اخیر سفر به مناطق جنگی استان خوزستان نیز از برنامه‌های گردشگران برای سفر به استان خوزستان بوده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 سنت جذاب که فقط ایرانی‌ها درک خواهند کرد
۴- هرمزگان

استان هرمزگان نیز به دلیل همجواری با خلیج فارس و شرایط ویژه آب و هوایی در فصل بهار یکی دیگر از مقاصد گردشگران ایرانی در ایام سال نو به شمار می‌آید. در سال‌ گذشته تعداد مسافران استان هرمزگان در حدود ۵ میلیون ۲۶۰ هزار نفر گزارش شده است.

از مهمترین جاذبه ‌های گردشگری استان هرمزگان می توان به جزیره‌ی قشم و کیش اشاره کرد. آب گرم گنو، شهر درگهان، غار خوربس و قلعه هزاره میناب تنها بخشی از جاذبه‌های استان هرمزگان می ‌باشد.

۳- بوشهر

استان بوشهر به دلیل موقعیت استراتژیک خود، از گذشته مورد توجه پادشاهان و کشورهای استعمارگر غربی بوده است. همین امر به ایجاد گنجینه عظیم تاریخی در این سرزمین کمک شایانی کرده است. در سال گذشته بیش از ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار و مسافر در تعطیلات نوروزی خود را در استان بوشهر سپری کرده اند.

بیشتر این مسافران در شهرستانهای گناوه، بوشهر، دیلم و دشتستان اقامت داشتند. از مهمترین جاذبه های گردشگری بوشهر نیز می توان به موزه رئیسعلی دلواری، منطقه شکارممنوع کوه‌سیاه، گنبدنمکی جاشک و موزه دریانوردی خلیج فارس اشاره کرد.

۲- گیلان

استان گیلان نیز به دلیل همجواری با دریای خزر دومین مقصد گردشگران ایرانی در ایم نوروز می باشد. در سال گذشته تعداد مسافران استان گیلان در روز های آغازین سال نو در حدود ۷ میلیون نفر گزارش شده است.

پیشنهاد مطالعه:
5 آداب و رسوم چهارشنبه سوری در ایران باستان

از مهمترین جاذبه‌های گردشگری استان گیلان می‌توان به تالاب انزلی، شیطان کوه، آبشار ویسادار، آرامگاه میرزا کوچک خان جنگلی و پل خشتی لاهیجان اشاره کرد.

۱- مازندران

استان مازندران بدون شک بیشترین مسافر را در ایام نوروز دارد. آب و هوای مطبوع این استان در روزهای آغازین سال نو و شرایط مناسب ساحل و دریا این استان را به پرمسافرترین استان کشور تبدیل کرده است. در سال گذشته تعداد مسافران این استان از مرز ۱۰ میلیون نفر نیز عبور کرده است.

بخش زیادی از مسافران استان مازندران به شهرهای ساحلی همچون بابلسر و خزرآباد سفر می‌کنند. از مهمترین جاذبه‌های گردشگری این استان نیز می توان به منطقه تفریحی الندان، دریاچه چورت، ییلاق گرسماسر و جنگل‌های دوهزار اشاره کرد.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است