با ما ارتباط برقرار کن

پنجگانه‌های ایران

۵ بازی خاطره‌انگیز استقلال و پرسپولیس در دهه ۹۰

منتشر شده

روی

بنابر گزارش سایت realsport101.com بازی استقلال و پرسپولیس شهرآورد تهران در میان ۵ دربی مطرح دنیا قرار دارد. پیش‌تر نیز و در سال ۲۰۰۸ مجله ورلد ساکر شهرآورد تهران را مهمترین شهرآورد قاره آسیا معرفی کرده بود. این شهرآورد مهم در سال‌های گذشته همواره با افت و خیزهای زیادی مواجه بوده است.

گرچه بیشترین نتیجه بازی‌ها در ۱۵ سال گذشته تساوی های ۱-۱ بوده است اما گاهی نیز هر دو تیم سنت شکنی کرده‌اند و نتایج قالب توجهی بر جای گذاشته‌اند و رکوردهای بسیاری را جابجا کرده‌اند.

در ادامه با هم به بررسی ۵ شهرآورد خاطره انگیز از ابتدای دهه ۹۰ تاکنون می پردازیم:

۵- شهرآورد ۷۱

شهرآورد ۷۱ که در ۲۵ شهریور ۱۳۹۰ برگزار شد از آن جهت جذاب به نظر می‌آید که پس از ۱۲ سال و ۲۳ شهرآورد یکی از دو تیم با اختلاف بیش از یک گل به پایان رسید.در این دیدار فرهاد مجیدی و مجتبی جباری گل‌های استقلال را به ثمر رساندند.

آخرین باری که یک تیم با اختلاف بیش از یک گل توانسته بود رقیب سنتی خود را شکست دهد به سال ۱۳۷۸ و شهرآورد ۴۸ پایتخت بر می‌گشت، جایی که پرسپولیس با گل‌های پایان رافت و مهدی هاشمی نسب دو بر صفر استقلال تهران را شکست داد.

۴- شهرآورد ۷۳

 

پیشنهاد مطالعه:
5 نمایش حیرت انگیز شعبده بازی افراد مشهور جهان

شهرآورد ۷۳ در ۱۸ آذر ۱۳۹۰ برگزار شد. در این بازی که در چارچوب رقابتهای جام حذفی برگزار می‌شد دو تیم پس از ۹۰ دقیقه تلاش به تساوی رضایت دادند و نتیجه بازی باید در وقت‌های اضافه و یا ضربات پنالتی مشخص می شد. اما در وقت‌های اضافی استقلال تهران با دو گل مجتبی جباری و تک گل اسماعیل شریفات رقیب دیرینه خود را شکست داد.

۳- شهرآورد ۷۴

این دیدار یکی از خاطره انگیزترین شهرآوردهای تاریخ تهران به حساب می آید. در این دیدار ابتدا استقلال با گلهای میلاد میداودی و فریدون زندی پیش افتاد. در ادامه و در دقیقه ۶۸ پرسپولیس با اخراج مهرداد اولادی ۱۰ نفره شد تا کار برای شاگردان دنیزلی سخت تر از گذشته ادامه پیدا کند.

اما این تعویض طلایی مصطفی دنیزلی سرمربی ترک تبار قرمزهای پایتخت بود که در ۱۰ دقیقه پایانی سه گل به ثمر رساند و تا مدت‌ها در خاطر هواداران پرسپولیس باقی بماند. ایمون زائد زننده هر سه گل پرسپولیس به دومین بازیکنی تبدیل شد که بعد از ۳۸ سال توانست در دربی هت تریک کند.

۲- شهرآورد ۸۲

این دیدار بدون شک یکی از جذاب‌ترین دیدارهای بازی استقلال و پرسپولیس از ابتدای نبرد دوتیم تهرانی تا کنون بوده است. این دیدار پس از ۴۳ سال پرگل ترین شهرآورد تهران لقب گرفت.

پیشنهاد مطالعه:
5 نظریه احمقانه در مورد تغییرات اقلیمی انسان ها

در این دیدار که با نتیجه ۴-۲ به سود سرخ پوشان پایتخت به پایان رسید، مهدی طارمی (دوبار)، رامین رضائیان و محسن مسلمان برای پرسپولیس و جابر انصاری و امید ابراهیمی برای استقلال گلزنی کردند.

۱- شهرآورد ۸۴

شهرآورد ۸۴ پایتخت از آن جهت حائز اهمیت است  که تیم آبی پوش تهرانی در یکی از بدترین فصل های تاریخ خود به سر می برد. اما حال و هوای شهرآورد تهران با سایر بازیهای دو تیم تفاوت بسیار زیادی داشت.

در این دیدار که با نتیجه ۳-۲ به سود استقلال به پایان رسید، علی قربانی، فرشید اسماعیلی و کاوه رضایی برای استقلال و سروش رفیعی و سیدجلال حسینی برای پرسپولیس گلزنی کردند.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است