با ما ارتباط برقرار کن

پنجگانه‌های ایران

۵ تیم برتر باشگاه فوتبال ایران بر اساس رنکینگ فیفا در سال ۲۰۱۷

منتشر شده

روی

5 تیم برتر باشگاه فوتبال ایران بر اساس رنکینگ فیفا در سال 2017

فوتبال یکی از ورزش های محبوب و پرطرفدار در کل جهان است. در ایران پس از کشتی فوتبال یکی از ورزش های پرطرفدار قرار دارد که از آن به عنوان های “ورزش ملی” و “ورزش اول” نام برده می شود. ما در این مقاله می خواهیم ۵ تیم برتر فوتبال باشگاه های ایران را معرفی کنیم.

۵- باشگاه فوتبال فولاد خوزستان Foolad Khuzestan F.C

 

باشگاه فوتبال فولاد خوزستان Foolad Khuzestan F.C

یکی از باشگاه های لیگ برتر فوتبال ایران باشگاه فوتبال فولاد خوزستان است که لقب فولاد مردان را برای خود دارد. این باشگاه در چند سال اخیر توانسته با کسب عناوین مختلف در رقابت ها فوتبال داخل کشور در رده های سنی مختلف، اعتبار ویژه ای را برای خود به دست آورد.

مدیر عامل باشگاه ورزشی Foolad Khuzestan علیرضا اژدری زاده و مربی آن سیروس پورموسوی است که در رنکینگ کلی ایران رتبه ۵ را دارد. بر اساس سایت رسمی فیفا رتبه جهانی تیم فوتبال فولاد خوزستان ۴۸۸ است که با ۱۴۲۸ امتیاز نسبت به سال گذشته ۶۵ امتیاز افزایش داشته است.

 

۴- باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان Zob Ahan Esfahan F.C

باشگاه فوتبال ذوب آهن اصفهان Zob Ahan Esfahan F.C

باشگاه فوتبال ایران ذوب آهن اصفهان یکی دیگر از لیگ های برتر ایران است که با لقب سبزها در شهر اصفهان قرار دارد. نماد این باشگاه گاندو یا تمساح پوزه کوتاه که به علت خطر انقراض این جانور انتخاب شده است. مدیر عامل Zob Ahan Esfahan سعید آذری و مربی باشگاه پیشکسوت فوتبال ایران امیر قلعه نویی هست که در رنکینگ کلی ایران رتبه ۴ را دارد.

پیشنهاد مطالعه:
5 بازیکنی که نباید بازی های جام جهانی آن ها را از دست بدهید

بر اساس سایت رسمی فیفا رتبه جهانی تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان ۳۹۹ که با ۱۴۵۲ امتیاز نسبت به سال گذشته ۵۵ امتیاز کاهش داشته است.

۳- باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز Tractor Sazi Tabriz F.C

باشگاه فوتبال تراکتورسازی تبریز Tractor Sazi Tabriz F.C

یکی از پرهوادارترین باشگاه های فوتبال ایران تیم قدرتمند تراکتورسازی تبریز است که بیشتر با نام یا لقب های تراکتورسازان، تراکتور و در بین طرفداران خود به عنوان تیراختور و گرگ های سرخ نام برده می شود. مدیر عامل باشگاه Tractor Sazi Tabriz مصطفی آجرلو و سرمربی آن یحیی گل محمدی هست که در رنکینگ کلی ایران رتبه ۳ را دارد.

بر اساس سایت رسمی فیفا رتبه جهانی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز ۳۳۷ که با ۱۴۷۴ امتیاز نسبت به سال گذشته ۴۸ امتیاز کاهش داشته است.

۲- باشگاه فوتبال استقلال Esteghlal F.C

باشگاه فوتبال استقلال Esteghlal F.C

باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران جزو باشگاه های حرفه ای و پرطرفدار ایران قرار دارد که مدیر عامل آن رضا افتخاری و سرمربی اش وینفرید شفر  (به آلمانی: Winfried “Winnie” Schäfer) بازیکن سابق و مربی فوتبال است. تیم بزرگ Esteghlal با ۸ قهرمانی در مجموع لیگ های فوتبال ایران، دومین تیم پرافتخار لیگ و با ۶ قهرمانی پرافتخار جزو تیم های جام حذفی ایران می باشد.

پیشنهاد مطالعه:
5 گوشی موبایل محبوب در سایت دیجی کالا آذرماه 96

از مهم ترین نمادهای آن می توان به رنگ آبی، تاج، عدد ۴ و ستاره های روی نشان واره باشگاه استقلال اشاره کرد. بر اساس سایت رسمی فیفا رتبه جهانی تیم فوتبال استقلال تهران ۲۴۲ که با ۱۵۱۳ امتیاز نسبت به سال گذشته ۵۳ امتیاز افزایش داشته است.

۱- باشگاه فوتبال پرسپولیس Persepolis F.C

باشگاه فوتبال پرسپولیس Persepolis F.C

باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس تهران یکی از پرافتخارترین و پرهوادارتین باشگاه های ایران است. Persepolis به عنوان لیگ برتر فوتبال ایران به درخواست هوادارن و باشگاه های اروپایی، ۱ ستاره به پاس ۱۰ قهرمانی در بالاترین سطح لیگ کشوری ایران در بالای نشان واره درج گردیده است.

تیم بزرگ پرسپولیس با لقب های ارتش سرخ، سرخپوشان، قرمزپوشان، سرخ ها و غول های ایران نام برده می شود. مدیر عامل باشگاه پرسپولیس حمیدرضا گرشاسبی و سرمربی آن برانکو ایوانکوویچ (به کرواتی: Branko Ivanković) بازیکن سابق و مربی فوتبال کروات است که در رنکینگ کلی ایران رتبه ۱ را دارد. بر اساس سایت رسمی فیفا رتبه جهانی تیم فوتبال پرسپولیس تهران ۱۲۲ که با ۱۵۸۵ امتیاز نسبت به سال گذشته ۱۸۰ امتیاز افزایش داشته است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است