با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ رمان معروف و برتر ایرانی برای جماعت کتابخوان

منتشر شده

روی

کتاب های رمان در میان ژانرهای مختلف از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. اگر به خواندن کتاب های رمان علاقه مند هستید و دوست دارید با کتاب های برتر ایرانی آشنا شوید با ما همراه باشید.

رمان‌ها می‌توانند خواننده را به گریه وا دارند یا به خنده، اما تعداد رمان‌هایی که با ذهن خواننده بازی کنند و به شکلی موجب دیوانگی خواننده شوند کم هستند.

در این مطلب می خواهیم ۵ کتاب رمان برتر ایرانی را به شما کاربران عزیز معرفی کنیم.

 

۵- رمان عاشقانه و جذاب پنجره

 

رمان عاشقانه پنجره

 

خلاصه ای از داستان رمان:

داستان دختری با چشمان تیله ای به نام مینا است که عاشق معلم ادبیات شان می شود. کاوه پسری خشن، بداخلاق و منطبت هست که با مینا همسایه هستند.

در رفت و آمدهای خانوادگی و درسی که با هم دارند کاوه بطور غیر مستقیم به مینا می فهماند که او نیز به مینا علاقمند است. مینا به عشق خاموش او نیز پی می برد و …

 

۴- رمان دالان بهشت

  • نویسنده: نازی صفوی

 

رمان دالان بهشت

 

خلاصه ای از داستان رمان:

این کتاب بر اساس گفته های خود نویسنده تهیه و تنظیم شده است. محمد پسر جوانی است که در همسایگی مهناز زندگی می کنند، وقتی متوجه می شود که علاقه ای آتشین بین او و مهناز وجود دارد به خواستگاری وی رفته و با هم نامزد می کنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 تکنیک ساده و کاربردی در مدیریت زمان

کم کم زندگی عاشقانه آنها به خاطر توقع های زیاد دختر، به جدایی می کشد. پسر می رود و زندگی دوباره تشکیل می دهد و دختر درتنهایی خودش، متوجه اشتباهش می شود…

 

۳- رمان پرماجرای شوهر آهو خانوم

  • نویسنده: علی محمد افغانی

 

رمان پرماجرای شوهر آهو خانوم

 

خلاصه ای از داستان رمان:

نویسنده در این داستان از زندگی مردم عادی اجتماع ما تراژدی عمیقی پدید آورده، و صحنه‌هایی پرداخته است که انسان را به یاد صحنه‌های آثار بالزاک و تولستوی می‌اندازد و این نخستین بار است که یک کتاب فارسی به من جرأت چنین قیاسی را می‌دهد. سید میران رئیس صنف نانواها زندگی آبرومندی را با همسرش آهو خانم دارد.

سید میران با یکی از مشتریانش بنام هما آشنا می شود و هما کم کم سفره دلش را برای سید میران باز می کند. سید میران که جوانی و زیبایی هما او را شیفته خود کرده هما را عقد کرده و بعنوان هوو وارد منزل آهو خانم می کند و…

 

۲- رمان عاشقانه ایرانی یاسمین

 

رمان عاشقانه ایرانی یاسمین

 

خلاصه ای از داستان رمان:

داستان درباره پسری به نام بهزاده که دانشجوی پزشکی است. بهزاد پسر فقیری که از نظر مالی آه در بساط ندارد که عاشق دختری خوشگل و بسیار پولدار به نام فرنوش می شود. در این میان پسرخاله فرنوش که از کودکی به او علاقه داشته از خواستگاران او هست و خودش را نامزد فرنوش می داند.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتابی که برای پیشرفت کسب و کارتان باید بخوانید

اما خانواده فرنوش همگی با ازدواج بهزاد و دخترشان مخالف هستند. مادر فرنوش از بهزاد میخواد که به دیدنش بیاد و اونجاست که از بهزاد میخواد که بگذاره فرنوش با پسر خاله ش ازدواج کنه و ….

 

۱- رمان عاشقانه بار دیگر شهری که دوست می داشتم

  • نویسنده: نادر ابراهیمی

 

رمان عاشقانه بار دیگر شهری که دوست می داشتم

 

خلاصه ای از داستان رمان:

داستان درباره پسر مردی کشاورز عاشق است که سخت دلباخته دختر خان شده است. دختر خان هم که شیفته پسر کشاورز است مال و منال پدر را رها کرده و تصمیم می گیرد با پسر کشاورز فرار کند.

این داستان از زمانی روایت می شود که عشقش (هلیا) پس از گذر روزها از فرارشان از شهری که در آن کودکی خود را به دست جوانی سپرده بودند ، او را تنها رها کرده و به خانه بازگشته بود…

بهترین رمان ایرانی به نظرتان کدام است؟ زیباترین رمان عاشقانه و کتابی که تا حالا خوانده اید را به ما و کاربران سایت topfive معرفی کنید.

منبع: blog.netnazar

۲ دیدگاه

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است