با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ رمان عاشقانه که هر خانمی باید خوانده باشد!

منتشر شده

روی

رمان های عاشقانه

به خوبی می دانیم که رمان عاشقانه و کتاب های داستان رومانتیک جذاب‌ اند؛ نثری گیرا و محبوب داشته و گاهاً جوشش عاطفی، عاشقانه و جنسی را در وجود خواننده بیدار می کنند.

به همین دلیل سبک رمان عاشقانه دومین دسته بندی محبوب رمان و افسانه ها در کشوری چون امریکا را به خود اختصاص داده که به تنهایی در سال ۲۰۱۳ بیش از ۹۰۰۰ عنوان از این سبک رمانها در آن کشور منتشر شده است.

رمان های عاشقانه می تواند ما را با افسانه ای عجین کند که ذات آمیخته به عشق آدمی را بیدار کرده و او را به آرمانشهری رویایی ببرد؛ در این بین خانم ها با طبیعتی احساسی و عاطفی تر، گرایش بیشتری به چنین فضای شاعرانه ای دارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم ۵ رمان عاشقانه و معروف جهان را که برای خانم ها حرف های زیادی برای گفتن دارد معرفی کنیم.

گرچه در ایران، رمان های عاشقانه با سخت گیری بیشتری چاپ شده و گاهاً مجوز انتشار نمی گیرند اما شناختن این رمان های عاشقانه با محبوبیت جهانی هم خالی از لطف نیست!

۵- رمان عاشقانه Lord Perfect نوشته Loretta Chase

 

داستان رمان عاشقانه

Loretta Chase یکی از برترین نویسندگان رمان های عاشقانه در جهان است و این کتاب نیز یکی از بهترین آثار او معرفی شده است.

شخصیت اول این رمان، خانمی با نام Viscount Rathbourne و زنی مستقل و ایده آل که همراه با دخترش به شهر Bathsheba Wingate سفر می کند.

او که به خوبی می داند هیچ عشقی نمی تواند بین علاقه دو طرفه او و دخترش نفود کند با گم شدن دخترش، با تمام وجود به دنبال او می گردد تا آنکه اسیر شهوت  و عشق آتشینی می شود و …

 

 

پیشنهاد مطالعه:
۵ رمان عاشقانه برتر از مرتضی مؤدب پور

 

۴- رمان عاشقانه Again, My Lord نوشته Katharine Ashe

 

بهترین رمان عاشقانه جهان

 

Calista Holland و the Marquess در گذشته با هم ازدواج کرده بودند اما مجموعه ای از سو تفاهم ها سبب شد تا از هم دور شوند تا آنکه سرنوشت، آنها را در مسافرخانه ای با هم گرفتار کرده و Calista مجدداً اشتباهاتی را در رابطه عاشقانه خود مرتکب می شود.

اما Calista حالا شانس دومی دارد، و شانس سوم و چهارم تا اوضاع را به حالت قبل بازگرداند…

 

 

۳- داستان عاشقانه Shanna by Kathleen E. Woodiwiss

 

رمان عاشقانه Shanna

 

شانا به شوهر نیاز دارد تا از نام و عنوان ازدواجش استفاده کند، بنابراین او با Ruark Beauchamp ازدواج می کند: یک زندانی در زندان Newgate. همین موضوع ساده، آغازگر عشقی آتشین می شود که در قالب یک رمان عاشقانه در امریکا و انگلستان شهرت فراوانی به دست آورده است.

 

پیشنهاد مطالعه:
۵ فیلم عاشقانه ای که روز ولنتاین شما را عاشقانه تر می کند

 

۲- کتاب عاشقانه Devil in Winter نوشته Lisa Kleypas

 

کتاب رمان عاشقانه

 

قهرمان این رمان تاریخی یک برف‌روب است. اولین سفارش برف‌روبی Sebastian به ازدواجی ختم می شود که در آن سو، Evangeline Jenner دختری خجالتی با لکنت زبانی حاد قرار گرفته است.

سباستین بر این سرنوشت خود پافشاری کرده به شرطی که دختر از بستگان بی شرم خود فرار کند. این رمان احساسی از کسانی صحبت می کند که از عشق، آرامش و قدرت گرفته و می خواهند بی رحمی ها را اصلاح کنند.

 

 

۱- رمان عاشقانه Pride And Prejudice نوشته Jane Austen

 

کتاب غرور و تعصب جین آستین

 

برترین رمان عاشقانه این مقاله به نویسنده ای اختصاص یافته که در ایران شناخته شده است و کتابهای زیادی از او از جمله ” غرور و تعصب ” ترجمه و منتشر شده است. جین آستین در دومین رمان خود با نام غرور و تعصب توانست شهرت زیادی را به دست آورد.

جالب است بدانید که او این داستان را در سال ۱۷۹۶، درحالی‌که تنها ۲۱ سال داشت نوشت اما تا سال ۱۸۱۳ چاپ نشد!(به نقل از ویکی پدیا). کتاب غرور و تعصب بارها به فیلم های هالیوودی تبدیل شده و در ایران هم توسط انتشارات مختلف به چاپ رسیده است.

در وبسایت نوار – که نسخه صوتی این کتاب را منتشر کرده است – در مورد آن چنین می خوانیم:

جین آستین نویسنده ی رمان هایی چون عقل و احساس ، منسفیلد پارک، Emma، ترغیب و نورثنگر آبی ، که آثارش ادبیات غرب را سخت تحت تاثیر خود قرار داده است با تکیه بر شناخت زندگی زنان و تسلط بر گوشه و کنایه ها به یکی از مشهورترین رمان نویسان تبدیل شده است.

کتاب غرور و تعصب یا pride and prejudice محبوب‌ترین رمان عاشقانه جین آستین و یکی از معروف‌ ترین رمان‌های تاریخ ادبیات جهان است. قهرمان داستان یکی از جذاب‌ترین قهرمانان در کل ادبیات به حساب می‌آید.

در این رمان، بازیگوشی و انضباط، جنب‌ و جوش و خویشتن‌ داری، ارزش‌های رمانتیک و فضیلت‌ های کلاسیک و بسیاری ویژگی‌ های دیگر در تقابل و تعادل قرار گرفته‌اند. نهایتاً غرور جای خود را به سجایای والاتر می‌دهد و تعصب (یا پیش‌ داوری) نیز در سیر داستان رنگ می‌بازد…

داستان از این قرار است که: آقا و خانم بِنِت (Bennet) پنج دختر داشتند. جِین و الیزابت بزرگ‌ تر از سه خواهر دیگر بودند و زیباتر و سنگین‌ تر. چندی بود که در همسایگی‌شان در باغی به نام نِدِرفیلد مردی سرشناس و ثروتمند به اسم چارلز بینگلی زندگی می‌کرد که بسیار با محبت و خوش‌ چهره بود. خانم بِنِت می‌کوشید تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند.

در یک مهمانی که بینگلی ترتیب داده‌ بود، خانواده بِنِت نیز حضور داشتند. آقای دارسی، دوست شوهرِ خواهر چارلز هم در آن جشن بود. او سر و وضعی آراسته و پرغرور داشت. آن شب، جین با چارلز بینگلی آشنا می شود…

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است