با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ خواندنی وحشتناک هالووین بر اساس داستان های ترسناک واقعی

منتشر شده

روی

زمانی که جشن Halloween برگزار می‌شود ممکن است عده‌ای آن‌ قدر بزرگ‌ شده باشند که نتوانند ماسک بزنند و از همسایه‌های خود شکلات بگیرند اما دلیلی ندارد که از این جشن لذت نبرند.

هالووین یک جشن تفریحی و قدیمی است که اگر در آن هیچ‌ چیزی اتفاق نیفتد حتماً یک فیلم ترسناک یا داستان ترسناک در آن وجود خواهد داشت.

خواندن این داستان‌ها یا دیدن فیلم ترسناک در جمع می‌تواند به‌ جای ایجاد ترس، موجب شادی شود. به همین دلیل در این مطلب، نمونه‌ هایی از داستان‌ های ترسناک واقعی را برای شما معرفی کردیم:

۵- داستان ترسناک ناک شیطان دور شو: روح تسخیر شده توسط شیطان در آیوا Iowa

داستان ترسناک شیطان دور شو
این داستان در رابطه با مردی به نام فرانسیس خاویر ریزاینر (Francis Xavier Riesinger) است که از آلمان به آمریکا نقل‌ مکان کرد تا به راهب کبوشی (Capuchin) بپیوندد.

او با رها کردن روح از شر شیاطین، غریبه نبود و مسئولیت داشت زنی را که روحش در تسخیر شیاطین بود، آزاد کند. اما اسمیت (Emma Schmidt) چهل ساله در سن ۱۴ سالگی علامت‌ هایی از نفوذ شیطان به روحش را نشان داد.

برای ریزاینر ۲۳ روز طاقت‌ فرسا طول کشید تا نهایتاً دو روز قبل از کریسمس روح اما از تسخیر شیاطین آزاد شد. این داستان در کتابی از وگل (Vogl) آمده است.

۴- داستان ترسناک معشوقه: شغل فوق‌ العاده اد و لورن وارن (Ed And Lorraine Warren)

داستان ترسناک معشوقه

اد و لورن با معشوقه جرالد بریتل (Gerald Brittle) برگشتند. این کتاب یکی از بهترین کارهای آن‌ هاست که روایت های وحشتناک و اضطراب‌ آور زدیادی ر آن وجود دارد.

در لیست بهترین‌ کتاب های پرفروش نیویورک‌ تایمز این تنها کتابی بود که من نتوانستم آن را کنار بگذارم. برای ۵ دهه کتاب Ed And Lorraine Warren بهترین کارشناسان آمریکایی در زمینه بررسی اعتقادات نسبت به ارواح خبیث و رهاسازی روح از تسخیر شیاطین بود.

آنها تحقیقات بسیاری در این زمینه به ثبت رسانده‌اند که در بین آن‌ها به داستان‌ های آشنایی برمی‌خوریم.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

در نوامبر سال ۲۰۱۶، جرالد دادخواستی ۹۰۰ میلیون دلاری علیه برادران وارنر به دلیل نقض قانون کپی‌ رایت پر کرد. در آگوست ۲۰۱۷، قاضی دادگاه منطقه‌ای جان گیبنی (John Gibney Jr)، پیشنهاد استودیو را برای متوقف کردن پرونده با اشاره به تبلیغ جادو و عدم صلاحیت شخصی رد کرد.
اگر این داستان برای شما ترسناک نیست قطعاً تصور پرداخت یک صورت‌حساب ۹۰۰ میلیون دلاری شما را خواهد ترساند!

۳- امید سیاه وحشت: داستان واقعی وحشیانه

داستان ترسناک امید سیاه وحشت
فیلم اسرار قبر در سال ۱۹۹۲ توسط جان پترسون (John Patterson) ساخته شد. عبور از یک قبرستان به‌ اندازه‌ای ترسناک است که ترجیح می‌دهید در آنجا سریع‌تر حرکت کنید.

وقتی فیلم تلویزیونی کتاب امید سیاه وحشت (The Black Hope Horror) ساخته شد، برای خواندن کتاب آن تردید نکردم و حقیقتاً کتاب فوق‌العاده‌ای بود.

در سال ۱۹۸۰، بن و جین ویلیامز (Ben and Jean Williams) ملکی را برای ساخت یک‌ خانه در بخش نیوپورت هوستون خریداری کردند.

وقتی‌ که کار ساخت خانه تمام شد آنها به‌ سرعت به آنجا نقل‌ مکان کردند و چیزهای عجیب تقریباً بلافاصله شروع شد. زمانی که آنها در این خانه بد شوم زندگی می‌کردند اتفاقات عجیبی می‌افتاد، وسایل جا به‌ جا یا ناپدید می‌شدند، صداهای عجیب به گوش می‌رسید و پنج نفر از اعضای خانواده فوت کردند.

همسایه‌ های آنها نیز تجربه‌ های مشابهی داشتند و متوجه شدند که خانه‌ های آنها در یک قبرستان قدیمی ساخته‌ شده است. آنها پس از فهمیدن این ماجرا به‌ شدت عصبانی شده و از مجریان این طرح در دادگاه شکایت کردند.
این کتاب همانند طرحی ساختار یافته برای یکی از موفق‌ترین فیلم‌ها در دهه ۱۹۸۰ است.

۲- شبح‌ زده: داستان واقعی یک کابوس ترسناک خانوادگی

داستان ترسناک شبح‌ زده
اگر حتی نیمی از این داستان درست باشد، من حتی آن را برای دشمن خودم هم آرزو نمی‌کنم!

اتفاقات ماوراءالطبیعه بسیاری در این کتاب اتفاق می‌افتد مانند صداهای عجیبی که داخل راهرو شنیده می‌ شود و کشیده شدن ملافه از روی تختشان زمانی که خوابیده بودند و ظاهر شدن ناگهانی یک زن عجیب که به جک حمله می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 داستان ترسناک ارواح خبیثه که نباید تنها بخوانید!

آن‌ها به خانه‌ای در پنسیلوانیا نقل‌ مکان کردند تا بفهمند که تنها نیستند و نهایتاً به دلیل این شرایط از اد و لورن وارن تقاضای کمک کردند. پس از بررسی دریافتند که خانه آن‌ها توسط سه روح و یک شیطان تسخیر شده است.
بر اساس این داستان فیلمی ترسناک با نام The Haunted در سال ۱۹۹۱ ساخته شد.

۱- داستان ترسناک وحشت Amityville

داستان ترسناک Amityville

شاید برای شما عجیب باشد که داستان وحشتناک Amityville را به‌ عنوان اولین مورد از لیست ذکر کرده‌ام، اما من این کتاب را در هر هالووین مطالعه می‌ کنم.

یک زوج جوان اهل نیویورک، به خانه جدیدی می‌روند که برای آن تنها ۸۰۰۰۰ دلار پرداخت کرده‌اند. ۲۸ روز بعد، تمام خانواده از آنجا فرار می‌کنند و ادعا می‌کنند که شیطانی وحشتناک در خانه است.

این رمان، داستانی فوق‌ العاده بود و موفقیت چشمگیری به دست آورد و خوانندگان بسیاری از سراسر جهان آن را مطالعه کردند.

در این داستان هم مجدداً اد و لورن وارن ظاهر می‌شوند. ادعا شد که این داستان یک شوخی فریب آمیز است، اما لورن حقایقی را ثبت کرد که نشان می‌داد این خانواده در برابر اتفاقات ماوراءالطبیعه شدیداً به کمک نیاز دارند.

در سال ۱۹۷۹، همان سالی که استوارت روزنبرگ (Stuart Rosenberg) از فیلم خانه بدنام مشهور شد، وکیل مدافع ویلیام وبر (William Weber) ادعا کرد که آن‌ها این داستان وحشتناک را به دلیل مصرف زیاد مشروب از خود ساخته‌اند.


اگر توانستید این داستان های ترسناک یا فیلم های ساخته شده از آنها را حتما مطالعه کنید یا ببینید! اما اگر چنین داستانهایی شما را نمی ترساند به ما بگویید ترسناک ترین داستان های زندگی شما چه داستان هایی هستند؟

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است