با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ رمان عاشقانه خارجی معروف بدون سانسور

منتشر شده

روی

رمان عاشقانه خارجی معروف

کتاب های رمان همیشه جذاب و خواندنی هستند، اما در بین جماعت کتابخون، کتاب های رمان عاشقانه طرفداران بسیار زیادی را دارد. رمان های معروف عاشقانه جهان اکثرا به سبک عاشقانه‌های کلاسیک هستند که مستقیما احساس و عاطفه آدمی را هدف گرفته که حس و حالی خیال‌انگیز را به مخاطب منتقل می کنند.

هر روز نویسندگان بسیاری دست به قلم می‌شوند و از ایده‌ها و احساساتشان می‌نویسند. عاشقانه های کلاسیک معمولا در میان افراد رمان دوست بسیار طرفدار دارد. اولویت اصلی در این گونه رمان‌ها توجه به روابط عاشقانه بین دو نفر است. داستان های کلاسیک عاشقانه رنگ و بوی خاص و دلنشینی دارد و تاثیر مستقیم روی روح و روان آدم می گذارند.

در اینجا لیستی از بهترین رمان های عاشقانه جهان را معرفی می کنیم.

 

۵- رمان عاشقانه غرور و تعصب اثر جین آستین

کتاب غرور و تعصب از مشهورترین آثار Jane Austin هست که به نقل از روزنامه گاردین جزو صد اثر برتر جهان شناخته شده است. این رمان عاشقانه از جمله رمان های معروف جهان قرار دارد که بارها در هالیوود و بالیوود از آن فیلم ساخته شده است.

 

رمان عاشقانه غرور و تعصب اثر جین آستین

 

داستان رمان خارجی غرور و تعصب به این شرح می باشد: آقا و خانم بنت پنج دختر داشتند. جین و الیزابت از سه خواهر دیگر بزرگتر و زیباتر بودند. مردی به نام چارلز بینگلی در باغی به نام نِدِرفیلد در همسایگی آنها زندگی می کرد.

آقای چارلز بسیار با محبت و خوش چهره بود. خانم بنت می کوشید تا هر طور شده مرد جوان را برای ازدواج به یکی از دخترانش مایل کند. در یک مهمانی که بینگلی ترتیب داده بود، خانواده بنت نیز حضور داشتند. آقای دارسی، دوست بینگلی که سر و وضعی آراسته و پر غرور داشت نیز در جشن حضور داشت. و این آغاز آشنایی پر فراز و نشیب الیزابت و دارسی بود…

 

 

۴- رمان عاشقانه آنا کارنینا اثر لئو تولستوی

Anna Karenina  از رمان های معروف و عاشقانه روسی است که توسط نویسنده مشهور لئو تولستوی به تحریر در آمده است. با خواندن کتاب آناکارنینا قلبتان پوسیدگی‌ افرادی را در یک جامعه درک می‌کند. قشر مرفه یا قشر فقیر و نیازمند؟ کدام یک از این آن‌ها در بدبختی فرو رفته‌اند؟

پیشنهاد مطالعه:
5 کاری که در زمان بی‌خوابی می‌توانید انجام دهید!

کتاب آناکارنینا (Anna Karenina) در واقع بازتاب‌دهنده تفکرات و نظرات خود لئو تولستوی (Leo Tolstoy)  است که خود او هم جزو طبقه اشرافی بود. در این رمان روابط نامشروع یک دختر از قشر مرفه با یک سواره نظام را خواهید خواند.

 

رمان عاشقانه آنا کارنینا اثر لئو تولستوی

 

قصه عاشقانه آنا کارنینا به این شرح می باشد: داستان عشق غیرمجاز آنا و الکساندر ورونسکی که به بدنامی و در پایان خودکشی این زن اشرافی ختم می‌شود‌، از ناب‌ترین قصه‌های کلاسیک محسوب می‌شود.

اما در دل داستان تولستوی، عاشقانه کوچک‌تر اما شیرین‌تری هم وجود دارد که به کیتی و لوین مربوط می‌شود. کیتی که ۱۴ سال از لوین کوچک‌تر است‌، در ابتدا ابراز علاقه‌مندی او را نمی‌پذیرد اما سرانجام، گذر زمان و صبوری اوین دست به دست هم می‌دهند تا کیتی به این نتیجه برسد که انتخاب لوین او را به خوشبختی می‌رساند…

 

 

۳- رمان عاشقانه بلندی های بادگیر اثر امیلی برونتر

کتاب بلندی‌های بادگیر، رمانی سرشار از عشق آتشین و اثر امیلی برونته است. عشق نافرجام سوژه خوبی برای یک رمان خارجی عاشقانه و جذابه که در این رمان می خونی!

کتاب بلندی‌های بادگیر تنها اثر شاهکار امیلی برونته  (Emily Jane Bronte)، شاعر و نویسنده انگلیسی است. این کتاب در ایران با عنوان عشق هرگز نمی‌میرد نیز ترجمه شده ‌است.

 

رمان عاشقانه بلندی های بادگیر اثر امیلی برونتر

 

داستان رمان عاشقانه بلندی های بادگیر به این شرح می باشد: این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌دار میان هیث کلیف و کترین ارنشاو است و این‌که این عشق نافرجام چگونه سرانجام این دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند.

هیث کلیف کولی‌زاده‌ای است که موفق به ازدواج با کاترین نمی‌شود و پس از مرگ کاترین به انتقام‌گیری روی می‌آورد داستان رمان برای مسافری تعریف شده‌است و او آن را به اول شخص روایت می‌کند…

 

 

۲- رمان عاشقانه دفتر خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس

یکی دیگر از رمان های معروف عاشقانه دفتر خاطرات، اولین رمان نوشته شده Nicolas Sparks است. در زمانه ای که از عشق های اصیل و ماندگار شاید تنها بتوان در افسانه های کهن نشان گرفت، سخن از عشقی عمیق شنیدن،‌ آن گونه که دفتر خاطرات روایت می کند، بر دلنشینی‌ آن خواهد افزود.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتابی که با دقت وحشتناکی آینده را پیش‌بینی می‌کند!

 

رمان عاشقانه دفتر خاطرات اثر نیکولاس اسپارکس

 

داستان رمان عاشقانه دفتر خاطرات به این شرح می باشد: داستان این اثر کلاسیک با تابستان پرهیجان و رمانتیکی شروع می‌شود که نوآ و آلیس در کنار هم تجربه می‌کنند. مادر آلیس اما مانع پررنگ‌تر شدن رابطه این دو نوجوان می‌شود… سال‌ها بعد آلی و نوآ یکدیگر را پیدا می‌کنند و رابطه عاشقانه‌شان را از سر می‌گیرند…

 

 

۱- رمان عاشقانه بربادرفته اثر مارگارت میچل

رمان بربادرفته اولین و آخرین شاهکار Margaret Mitchell است که این رمان عاشقانه بی نظیر از محبوب ترین کتاب های تمام دنیاست.

خانم مارگارت میچل در سال ۱۹۲۶ شوع به نوشت این رمان کرد و در سال ۱۹۳۶ منتشر شد که به طرز حیرت آوری به ۱۶ زبان دنیا این رمان زیبا ترجمه شد. رمان عاشقانه خارجی بربادرفته بیش از ۳۰ میلیون نسخه و بارها تجدید چاپ شده است.

در سال ۱۹۳۷ جایزه ادبی نوبل را دریافت نمود و در سال ۱۹۳۹ پرفروش‌ترین کتاب جهان شد و متعاقب آن فیلمی به کارگردانی ویکتور فلمینگ براساس این کتاب ساخته شد که در سراسر جهان رکورد فروش را برای یک فیلم شکست.

 

رمان عاشقانه برباد رفته اثر مارگارت میچل

 

داستان رمان عاشقانه بر باد رفته به این شرح می باشد: اسکارلت اوهارا، با تمام اخلاق‌های تند و گه‌گاه کودکانه‌اش زنی است که رت باتلر دوستش دارد… پول‌، ثروت و جنگ‌های داخلی آمریکا میان این دو فاصله می‌اندازد اما این دو شخصیت داستانی معروف با ویژگی‌های منحصربه‌فرد اخلاقی خود، عشقی بی‌مانند و خاص را در تاریخ ادبیات آمریکا به نام خود ثبت می‌کنند…

 

 

اگر این کتاب و رمان های عاشقانه را مطالعه کردید خوشحال می شویم نظرات تان را با کاربران سایت تاپ فایو و ما در میان بگذارید و بنویسید.

منبع: dayan.ir

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است