با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ مورد از بهترین کتاب داستان های چندجلدی جهان

منتشر شده

روی

5 مورد از بهترین کتاب داستان های چندجلدی جهان

کتاب‌ها شبیه الکل هستند. اگر به یکی از آن‌ها معتاد شوید، نمی‌توانید آن را به‌ راحتی کنار بگذارید. زندگی بدون کتاب مثل زندگی بدون اکسیژن است. این روزها کتاب‌های فوق‌ العاده‌ای وجود دارد که به این راحتی‌ها نمی‌توان آن‌ها را کنار گذاشت. در ادامه فهرستی از این کتاب‌ها را آورده‌ایم.

۵- سری کتاب‌های سه‌گانه شیوا (The Shiva Trilogy)

سری کتاب‌های سه‌گانه شیوا (The Shiva Trilogy)

این مجموعه داستانی تاریخی از ادبیات هند است و مربوط به دوره تغییر گرایش‌هاست. آمیش Amish (نویسنده) این داستان را نوشته و بیشتر آن در مورد سرخ‌ پوست‌هایی است که با آن‌ها زندگی می‌کرده است. آمیش این باور را برای ما ایجاد می‌کند که شیوا (از خدایان هند) مشابه سایر افراد میرا زندگی کرده است.

با شخصیتی که داستان به شیوا می‌دهد او را از خدایان جدا کرده و ظاهری انسانی را برای او به تصویر می‌کشد. این داستان بیانگر نبردی بین خدا و شرارت است. اگرچه این داستان به‌اندازه هری پاتر جهانی نشد اما جایگاه ویژه‌ای را از آن خود کرده است.

۴- سری کتاب‌های حماسه گرگ‌ و میش (The Twilight Saga)

سری کتاب‌های حماسه گرگ‌ و میش (The Twilight Saga)

استفانی مایر (Stephanie Meyer) در مجموعه حماسه گرگ‌ و میش خود به ما نشان داد که شاید همیشه خون‌آشام‌ها یا شیاطین آسیب‌ رسان نباشند. این کتاب داستانی عاشقانه بین یک دختر معمولی به نام بلا و یک خون آشام جاویدان به نام ادوارد کالن است.

پیشنهاد مطالعه:
5 رمان خواندنی از رضا امیرخانی

داستان کتاب اول مورد علاقه خوانندگان زیادی قرار گرفت و با کتاب سپیده‌ دم این روند ادامه‌ دار شد. داستان حول محور عشق، ازدواج و داشتن یک کودک می‌چرخد اما چیزی که تفاوت را ایجاد می‌کند این است که این کودک ترکیبی از یک خون‌آشام و یک انسان است. این کتاب برای نوجوانان زیر ۱۷ سال نوشته‌شده است.

۳- سری کتاب‌های بازی تاج‌ و تخت (Game of Thrones)

سری کتاب‌های بازی تاج‌ و تخت (Game of Thrones)

این مجموعه داستانی تخیلی است که شخصیت‌های آن ممکن است کمی ناراحت‌ کننده باشند. زمان مجموعه نزدیک به تاریخ قرون‌ وسطی است. داستان پیچیده و وحشتناک است و مرگ در آن بسیار رایج است.

داستان چشم‌ اندازهای متفاوتی دارد، شخصیت‌ها در کتاب تغییر می‌کنند و حس جدیدی در ذهن خواننده به وجود می‌آورند. نویسنده کتابی سرشار از خیال‌ پردازی و حقایق دور از ذهن و زیبایی‌ها را پدید آورده است.

۲- سری کتاب‌های ارباب حلقه‌ها (Lord of Rings)

سری کتاب‌های ارباب حلقه‌ها (Lord of Rings)

ارباب حلقه‌ها یک داستان تخیلی جهانی است. این کتاب مجموعه‌ای از سحرها و جادوهاست. تالکین Tolkien (نویسنده) سرزمین میانی و سفری که دوستان به آن می‌روند را به زیبایی توصیف می‌کند.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتاب روانشناسی که زندگی شما را تغییر می‌دهد!

نویسنده در این داستان به مفهوم ظریفی اشاره دارد که چگونه انسان می‌تواند بر قدرت سحر و جادو غلبه کند. تالکین (Tolkien) با نوشتن داستان شگفت‌ انگیز ارباب حلقه‌ها، مجموعه‌ای از حماسه، عشق، دوستی و قهرمانی را در کنار هم آورد.

۱- سری کتاب‌های هری پاتر (Harry Potter)

سری کتاب‌های هری پاتر (Harry Potter)

سری کتاب‌های هری‌پاتر پدیده‌ای فوق‌العاده در میان همه کودکان جهان است و محبوبیت زیادی دارد. شخصیت هری پاتر مشابه یک فرد معمولی است و ویژگی‌های آن به‌ خوبی توصیف‌ شده به‌ طوری‌ که می‌توان به‌ راحتی هری را تجسم کرد.

رولینگ از ترکیب‌هایی مانند جادو، عشق، درد، انتقام، دوستی، از دست دادن عزیزان و همچنین فداکاری برای جلوه دادن به کتابش استفاده کرده است. در دل این راز و رمز و جادوها، درس‌های اخلاقی زیادی برای آموزش به جوانان قرار گرفته است.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است