با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ نمایشگاه کتاب برتر در جهان

منتشر شده

روی

از زمانی که صنعت چاپ و نشر وجود داشته است، نمایشگاه کتاب و غرفه های کتابفروشی نیز همواره برای جذب علاقمندان به وجود آمده اند. همانند سایر نمایشگاه‌ها در صنایع مختلف، نمایشگاه های کتاب نیز فرصتی برای اشتراک گذاری دانش و تجربیات، نشان دادن نوآوری و مهمتر از همه خرید و فروش کتاب است.

در اینجا پنج مورد از بزرگترین و بهترین نمایشگاههای کتاب را با هم مشاهده می کنیم:

 

۵- نمایشگاه بین المللی کتاب ابوظبی

 

 

این نمایشگاه سالانه یکی از جدیدترین رویدادها در میان نمایشگاه های بزرگ کتاب در تقویم ادبی است. این نمایشگاه توسط اداره فرهنگ و میراث ابوظبی و با همکاری با نمایشگاه کتاب فرانکفورت و با هدف تبدیل امارات به یک مقصد عمده جهانی در چاپ و نشر برگزار می شود.

این رویداد برای فعالان حق نشر و صدور مجوز نشر بین الملل حیاتی به نظر می رسد و همچنین رویداد برجسته ای برای عرب زبانان، ناشران خاورمیانه و شمال آفریقا است.

 

۴- نمایشگاه کتاب هنگ کنگ

 

نمایشگاه کتاب هنگ کنگ

 

این نمایشگاه که هر ساله و در ماه جولای برگزار می شود، اولین نمایشگاه کناب هنگ کنگ است که از سال ۱۹۹۰ برگزار می‌شود. این نمایشگاه توسط شورای توسعه تجارت هنگ کنگ برگزار می شود و بزرگترین نمایشگاه کتاب در آسیا به شمار می‌رود. این رویداد را شاید بتوان بزگترین رویداد در هنگ کنگ دانست که تعداد بازدید کننده آن هر ساله در حال رشد است.

پیشنهاد مطالعه:
5 مورد از بهترین کتاب داستان های چندجلدی جهان

 نمایشگاه کتاب هنگ کنگ با هدف ارتقاء فرهنگ ادبی در هنگ کنگ به راه افتاد. همچنین این نمایشگاه محلی برای مشاهده بهترین آثار ادبیاتی جهان و آخرین نوآوری های نشر است. همانطور که از یک نمایشگاه بزرگ در آسیا انتظار دارید، جدیدترین نوآوری های تکنولوژیکی و چندرسانه ای نمایش داده می شود و بازدیدکنندگان می توانند فعالیت های فرهنگی مختلفی را تجربه کنند و یا به خرید کتاب بپردازند.

 

۳- نمایشگاه کتاب گوادالاخارا

 

نمایشگاه کتاب گوادالاخارا

 

شهر گوادالاخارا در مکزیک میزبان مهمترین رویداد نشر زبان اسپانیولی است FIL (Feria Internacional del Libro) در نظر دارد تا بهترین محیط تجاری برای متخصصان صنعت چاپ و نشر و همچنین خوانندگان و طرفداران این صنعت فراهم کند.

این نمایشگاه از سال ۱۹۸۷ هر ساله در دانشگاه شهر گوادالاخارا برگزار می‌شود و در حال حاضر ۴۰،۰۰۰ متر مربع فضای نمایشگاهی در نمایشگاه شهر به این رویداد مهم اختصاص یافته است. این نمایشگاه به مدت نه روز، معمولا در اواخر نوامبر و اوایل ماه دسامبر برگزار می‌شود.

 

۲- نمایشگاه کتاب آمریکا

 

نمایشگاه کتاب آمریکا

 

بر خلاف بسیاری از نمایشگاه های کتاب که هر ساله در شهر خاصی برگزار می‌شوند ، (Book Expo America)  BEA  در سراسر آمریکا برگزار می شود. این رویداد بزرگترین رویداد کتاب در ایالات متحده آمریکا است که هر ساله و به مدت چهار روز برگزار می‌شود.

نمایشگاه کتاب آمریکا هر ساله در اوایل تابستان و در یک شهر بزرگ برگزار می شود. این نمایشگاه توسط انجمن کتابفروشان آمریکا در سال ۱۹۴۷ آغاز به کارکرد. تمامی ناشران برجسته ایالات متحده و همچنین ناشرانی از سایر نقاط جهان در این نمایشگاه شرکت می کنند.

پیشنهاد مطالعه:
5 رمان ترسناکی که شما را وحشت زده خواهد کرد

این رویداد برای تمامی خرده فروشان کتاب، کتابخانه‌داران و نویسندگان حائز اهمیت می باشد.

 

۱- نمایشگاه کتاب فرانکفورت

 

نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت

 

نمایشگاه کتاب فرانکفورت (aka Buchmesse)  بزرگترین نمایشگاه کتاب جهان بر اساس تعداد شرکت‌کنندگان است. البته از نظر تعداد بازدیدکننده نیز این نمایشگاه یکی از بزرگترین نمایشگاههای جهان به شمار می‌آید. این نمایشگاه هر ساله در ماه اکتبر و در دو بخش تجاری و نمایشگاهی به مدت پنج روز برگزار می شود.

در نمایشگاه کتاب فرانکفورت معمولا حدود هفت هزار غرفه دار از بیش از صد کشور حضور دارند. همچنین تعداد بازدید کنندگان این نمایشگاه بیش از ۲۵۰ هزار نفر می باشد که این نمایشگاه را به یکی از مهمترین رویدادهای تقویم ادبی تبدیل کرده است.البته جای تعجبی هم وجود ندارد، زیرا از نمایشگاهی که قدمت آن به اوایل قرن پانزدهم و آغاز صنعت چاپ می‌رسد، جز چنین آماری  انتظار نمی رود!

هر ساله نمایشگاه های بین المللی کتاب در سراسر جهان برگزار می شود. نظر خود را درباره کتاب و نمایشگاه هایی که رفته اید می توانید به صورت کامنت با کاربران تاپ فایو به اشتراک بگذارید. از گفتن تجربیات تان خوشحال می شویم.

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است