با ما ارتباط برقرار کن

کتاب و ادبیات

۵ کتاب روانشناسی که زندگی شما را تغییر می‌دهد!

منتشر شده

روی

چه کتاب روانشناسی در زندگی شما بیشترین تاثیر را داشته است؟ خواندن چه کتابهایی را توصیه می کنید؟ بهترین کتابی که می توانید به عنوان کادوی تولد به دوستتان هدیه کنید چیست؟ بهترین کتاب های روانشناسی کدام اند؟ تا به حال به این سوالات فکر کرده اید؟ اگر از طرفداران و افراد با انگیزه در خواندن کتاب باشید حتما در طول زندگی خود با این سوالات مواجه شده اید.

افراد کتابخوان عموما افراد بخشنده ای هستند. آن‌ها کتابهای خوبی که خوانده اند را به افراد هدیه می دهند یا حداقل کتابهای خوب را به دیگران معرفی می کنند.

کافی است این سوالات را از کارآفرینان، مدیران موفق، دانشجویان موفق و …. بپرسید. آن ها بدون کوچکترین مکثی بهترین کتابهایی که خوانده اند را با صداقت تمام به شما معرفی خواهند کرد. چرا که کتابها به آن ها زندگی بخشیده اند و آن ها نیز دوستدار زندگی بخشیدن به دیگران هستند در حالی که اگر غیر از این بود، قطعا به چنین موفقیتی نمی رسیدند.

در این مقاله ما نیز می خواهیم بهترین کتاب های روانشناسی که بیشترین تاثیر را در زندگی افراد داشته اند به شما معرفی کنیم. این ۵ کتاب ارزشمند را در ادامه با هم خواهیم دید:

۵- کتاب روانشناسی شادی (The Happiness Hypothesis)

 

کتاب روانشناسی غیرمنتظره

 

در کتاب روانشناسی فلسفه شادی جاناتان هیت به راحتی باورهای سیستم های باستانی را برای مخاطبان ترسیم می کند و آنها را تحت نظارت علمی مدرن قرار می دهد. هیت  با استفاده از دانش خود در زمینه روانشناسی و علوم اعصاب، به مقایسه این دانش و درک خود از چنین سیستم های باستانی با استفاده از روشی عجیب و پیچیده می پردازد.

هیت نقایص و تصورات غلط از سیستم ها و شیوه های مختلف را بیان می کند و با استفاده از آن‌ها به ارائه یک راه حل ملموس برای بسیاری از مشکلاتی که انسان مدرن با آن‌ها مواجه است، می پردازد.

پیشنهاد مطالعه:
5 کتاب علمی تخیلی جذاب و خواندنی!

خواندن این کتاب از مجموعه بهترین کتاب های روانشناسی به افرادی توصیه می شود که در زندگی خود به دنبال دلیلی برای شادی هستند.

 

۴- کتاب تفکر، سریع و آهسته (Thinking Fast and Slow)

 

کتاب تفکر، سریع و آهسته

 

در این کتاب، کانمن با تکیه بر سال ها تحقیق در زمینه علوم شناختی تعصب های افراد که به صورت ناخودآگاه دارند، و اعمال روزمره آن‌ها را به چالش می کشد.

آشنایی با دو بخش اصلی ذهن ما یعنی بخش غریزی و اولیه، و یک بخش انتقادی و منطقی همراه با نقش آنها در تصمیم گیری، به شما دید وسیع تری در تصمیم های بعدی‌تان خواهد داد.

موارد کاربرد این کتاب روانشناسی تقریبا همه‌ی جنبه‌های زندگی ما از وظایف روزانه گرفته تا تصمیمات مهم کسب و کار را شامل می شود و خواندن این کتاب از مجموعه بهترین کتاب های روانشناسی به همه کسانی که در تصمیم گیری‌های زندگیشان با شک و تردید عمل می کنند توصیه می شود.

دانلود کتاب تفکر، سریع و کند نوشته دانیل کانمن

 

۳- کتاب تافته های جدابافته (Outliers: The Story Of Success)

 

 

آیا می خواهید بدانید که چگونه موفق ترین افراد دنیا موفق شدند؟ چه کسی برای پاسخ‌گویی بهتر از کسی است که سالها عمر خود را صرف مطالعه زندگی چنین افرادی کرده است و دقیقا آن را می‌فهمد. این دقیقا همان چیزی است که مالکوم گلادول انجام داده است و در این کتاب تجربیات خود را با ما در میان گذاشته است.

از طریق این مشاهدات، گلادول “قانون ۱۰۰۰۰ ساعت” را در میان عوامل دستیابی به موفقیت ایجاد کرد.

اگر شما یک ورزشکار، موسیقیدان یا هر شغل دیگری دارید، اگر واقعا می‌خواهید در سطح جهانی باشید، این کتاب برای شما مناسب است.

پیشنهاد مطالعه:
5 کاندیدای بهترین نویسندگان ایرانی کدام اند؟

دانلود کتاب تافته های جدابافته اثر ملکوم گلادول

 

۲- کتاب هوش هیجانی (Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ)

 

 

شما ممکن است در سال های اخیر غروب پدیده و مفهوم  IQ و ظهور این نظریه جدید EQ – یا هوش هیجانی – را متوجه شده باشید. روانشناسی در حال حاضر ثابت کرده است که  EQ نقش تعیین کننده بیشتری در موفقیت شخصی و سلامت روان نسبت به IQ دارد.

هوش هیجانی دقیقا همان چیزی است که از نام آن متوجه شده‌اید: یعنی توانایی ما در شناسایی و کنترل احساسات خودمان و سایر افراد برای در دست گرفتن کنترل شرایط با توجه به این اصول است.

اگر شما نیز به دنبال خواندن بهترین کتاب‌های روانشناسی هستید این کتاب را از دست ندهید تا بتوانید احساسات خود یا دیگران را کنترل کنید.

 

دانلود کتاب هوش هیجانی از دانیل گولمن

 

۱- کتاب جریان: روانشناسی تجربه بهینه (Flow: The Psychology Of Happiness)

 

 

Csikszentmihalyi در این کتاب با استفاده از تحقیقات فراوان خود نشان می دهد که چطور شاد بودن ما با کارهایی که ما مرتکب می‌شویم، مرتبط است. او استدلال می کند که خوشبختی از طریق یک حالت ذهنی شناخته شده به عنوان جریان ایجاد می شود که این حالت ذهنی در افراد با سطح مهارت بالا نتیجه کارهای چالش برانگیز آن‌ها است.

اگر شما نیز به دنبال خواندن بهترین کتاب روانشناسی هستید تا مهارت های حوزه تخصصی خودتان را افزایش دهید، یا از تفریحاتتان لذت بیشتری ببرید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می کنم.

دانلود کتاب جریان: روانشناسی تجربه بهینه

این بار شما به عنوان افراد موفق بهترین کتابهایی که در این حوزه مطالعه کردید را به کاربران فرهیخته تاپ فایو معرفی کنید.

 

برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Copyright © 2020 تمامی حقوق برای تاپ فایو محفوظ است